انیمه Bleach

رده بندی قوی ترین بانکای‌های انیمه Bleach

قدرت دوم شمشیر شینیگامی!

شینیگامی‌های انیمه Bleach هرکدام بانکای مخصوص خود را دارند، اما این قدرت‌ها در مقابل یکدیگر چگونه عمل می‌کنند؟ کدام یک از همه قوی‌تراست؟

کمی بیشتر از یک دهه پیش، صنعت انیمه در سلطه سه سری بود و انیمه Bleach یکی از آنهاست. داستان این انیمه در کل درگیری بین سه جناح شینیگامی‌ها، هالوها و کویینسی‌هارا دنبال می‌کند که هر گروه دارای قدرت‌ها و توانایی‌های مخصوص به خود است. همچنین وقتی صحبت از شخصیت‌های مهم و قدرتمند انیمه صحبت به میان می‌آید، نام ایچیگو کوروساکی (Ichigo Kurosaki) در صدر لیست می‌درخشد و این شینیگامی هم مانند اکثر بقیه شینیگامی‌ها می‌تواند از بانکای (Bankai) استفاده کند. 

هر شینیگامی اسلحه مخصوص به خود را دارد که معمولا به شکل یک کاتاناست و آن‌را زانپاکوتو (Zanpakutō) می‌نامند. تمام زانپاکوتوها در مرحله اول شیکای را برای مبارزات در خود دارند و بانکای مرحله دوم آزاد سازی است که برای آزاد سازی به قدرت و تمرین زیادی نیاز دارد؛ معمولا توسط مرحله شینیگامی‌های کاپیتان دست‌یابی می‌شود. آرک The Thousand-Year Blood War تاکنون موفقیت بزرگی را کسب کرده و قبلاً تعدادی از بانکای‌هایی را معرفی کرده که قبلاً دیده نشده بودند و با ادامه داستان، چندین بانکای دیگر احتمالا برای اولین بار نشان داده می‌شوند. 

آزادسازی بانکای قوی‌ترین سلاحی است که یک شینیگامی می‌تواند از آن استفاده کند، اما تنها تعداد معدودی هستند که می‌توانند بانکای زانپاکوتو خود را بیدار کنند. هر بانکای از نظر توانایی و ظاهر متفاوت است و برخی می‌توانند برد خیلی زیادی داشته باشند؛ همچنین هر بانکای نیروی مخصوص به خود را داراست اما وقتی صحبت از قدرت و اثربخشی کلی می‌شود، همه آنها برابر نیستند. 

اکثر طرفداران می‌دانند که قوی ترین بانکای کدام است، اما هنوز چند مورد وجود دارد که باید به آنها اشاره کرد، از جمله برخی که فقط در رمان های پرکننده و مکمل وجود دارند. با رسانه سرگرمی در معرفی قویترین بانکای‌های انیمه Bleach همراه باشید:

۲۷. بانکای بی‌نام گینجو می‌تواند توانایی‌هایش را بسیار افزایش دهد

کوگو گینجو (Kugo Ginjo) در انیمه Bleach نقش اصلی آرک Lost Substitute Shinigami را برعهده داشت. او که یک فول‌برینگر (Fullbringer) و شینیگامی سابق بوده که افرادی شبیه به خود را دور هم جمع کرد تا بتواند سازمان اکسکیوشن (Xcution) را تشکیل دهد. وقتی جوان‌تر بود سول-سوسایتی (Soul Society) به قدرت او پی برد و او را به عنوان اولین شینیگامی جایگزین اعلام کرد. گینجو وقتی متوجه شد که نشان شینیگامی جایگزین یک وسیله نظارتی و کاهش قدرت است، علیه سول-سوسایتی قیام کرد و شروع به کشتن بقیه شینیگامی‌ها برای افزایش قدرت خود کرد. وقتی ایچیگو به طور کامل توانایی فول‌برینگ خود را بیدار می‌کند، گینجو به او خیانت کرده و او را با چاقو می‌زند. این مسئله باعث می‌شود جینجو تمام قدرت ایچیگو را جذب کند، و به او اجازه می‌دهد تا بعداً از بانکای خود استفاده کند. بانکای او نامی ندارد، اما به طور قابل توجهی انرژی معنوی او را افزایش می‌دهد تا جایی که می تواند با سایر بانکای‌ها مبارزه کند. بدن او زره اسکلتی اضافی به دست می آورد و قبضه شمشیر عظیم او ظاهری اسکلتی پیدا می‌کند. همچنین او می‌تواند از گتسوگا تنشوی تقویت شده استفاده کند و انرژی را از نوک شمشیر خود شلیک کند.

۲۶. بانکای کوگا کوچیکی روح بقیه زانپاکوتوها را به واقعیت می‌کشد

انیمه Bleach

انیمه Bleach کوگا کوچیکی (Koga Kuchiki) یک شخصیت فرعی است که در چندین قسمت از آرک Zanpakuto Unknown Tales ظاهر شد. او در زمانی که گینری کاپیتان بود به جایگاه سوم لشکر ۶ تبدیل شد. او عموی بیاکویا بوده و پس از کشتن چند مقامی که سعی در پاپوش ساختن برای او داشتند، شورش را در داخل سِیریتی (Seireitei) یا مرکز انجمن روح به راه انداخت. او از نوع توهم زانپاکوتو به نام موراماسا (Muramasa) استفاده می‌کرد که با فعال شدن شیکای، موج ۳۶۰ درجه‌ای از انرژی ارغوانی را آزاد می‌کند این موج باعث می‌شود همه زانپاکوتوهای دیگر در این منطقه علیه صاحبان خود روی می‌آورند. وقتی بانکای فعال می شود، روح موراماسا به صورت فیزیکی و به شکل یک مرد لاغر اندام با ناخن‌های بلند و کتی شبیه ردا ظاهر می‌شود. او می تواند زانپاکوتوهای دیگر را دستکاری کند تا شکل روحی آنها را نیز به خود بگیرد.

۲۵. بانکای شوسوگه آماگای و شعله افکن قدرتمند

از بین تمام شخصیت‌های فرعی که انیمه Bleach معرفی کرد، تنها یک نفر کاپیتان گوتی ۱۳ شد. شوسوکه آماگای فرماندهی لشکر ۳ را بر عهده گرفت و از یک زانپاکوتو استفاده کرد که گرم می‌شد و گلوله‌های آتشین قدرتمند و شکاف‌های شعله را از خود تولید می‌کرد. زانپاکوتو او Raika Goen Kaku نام دارد و به شکل یک تیغه زرشکی بزرگ شده با قلاب در انتهای آن است. دسته آن را یک پوسته سفید بزرگ پوشانده است که به عنوان سپر عمل می‌کند. توانایی ویژه آن بسیار ساده است، شعله های آتش را افزایش داده و این بانکای اساساً یک شعله افکن قدرتمند است که می تواند نیزه های شعله ور را روی زمین ایجاد کند.

۲۴. بانکای ایکاکو و تبدیل به اسلحه بزرگ‌تر

ایکاکو از زمانی که اولین بار در آرک Soul Society حضور پیدا کرد، از شخصیت‌های مورد علاقه طرفداران بوده است. او عاشق مبارزه است و زانپاکوتو او برای مبارزه با تنومند عالی است. شیکای او نوعی نیزه است که می‌تواند به سه تکه تقسیم شود، اما بانکای او بسیار بزرگتر است و آسیب بسیار بیشتری وارد می‌کند بانکای ایکاکو با نام Ryumon Hozukimaru به شکل سه سلاح مختلف است که همگی از طریق یک زنجیر فلزی ضخیم به هم متصل هستند. سلاح‌های اصلی از چوب‌های راهبان و سلاح‌هایی تیر مانند هستند، اما یک تیغه تبر بزرگ با تاج اژدها بالای سر او نیز وجود دارد. هر بار که ایکاکو آسیبی می‌خورد یا آسیب وارد می‌کند، تاج انرژی را جذب کرده و قرمز می شود و هنگامی که به طور کامل شارژ شد، می تواند از قدرت برش واقعی بانکای خود استفاده کند.

۲۳. بانکای کنسی موگوروما و تیغه‌های ساخته شده از هوا

کنسی موگوروما (Kensei Muguruma) ممکن است دوست‌داشتنی‌ترین کاپیتان گوتی ۱۳ نباشد، اما همچنان یک شینیگامی بسیار قدرتمند انیمه Bleach است. هنگامی که او شیکای خود را فعال می‌کند، زانپاکوتو او شکل یک چاقوی جنگی را به خود می‌گیرد که می تواند تیغه هایی از هوا تولید کند. از طرف دیگر بانکای او بسیار متفاوت به نظر می‌رسد. با نام Tekken Tachikaze، زانپوکوتو به شکل دو تیغه بند انگشتی با لبه‌های نقره‌ای منحنی شکل می‌گیرد و پوشش‌های بنفش تقسیم‌شده‌ای به دست می‌آورد که بازوهایش را مانند زره پوشانده است. این تیغه های بند انگشتی می‌توانند به شکل بند برنجی و دستکش های میخ دار نیز باشند. نیروی مخرب شیکای کنسی تقویت شده و در مشت های او متمرکز می‌شود که به مشت‌هایش اجازه می‌دهد تا نیروی انفجاری تولید کنند.

۲۲. بانکای شوهی هیساگی و قفس

شوهی هیساگی (Shuhei Hisagi) ممکن است زمان زیادی از را در انیمه نداشته باشد، اما یکی از قوی ترین ستوان‌های بلیچ است. هیساگی هرگز به بانکای خود در مانگا دست پیدا نکرد، اما در رمان های رسمی Can’t Fear Your Own World به آن رسید. هیساگی در حال آموزش بوده تا بانکای خود را در طول آرک The Thousand-Year Blood War بیدار کند، بنابراین ممکن است در انیمه نشان داده شود. نام بانکای هیساگی Kazeshini Fushi no Kojyo است و یک کره عظیم از زنجیر را بالای شوهی و هدف مورد نظر او ایجاد می‌کند. زنجیر دور گردن آنها می‌پیچد و انرژی معنوی هر دو نفر را تخلیه می‌کند تا زمانی که یکی به طور کامل تخلیه شود و بمیرد. تا آن زمان، هیچ یک نمی‌میرند، زیرا زنجیره‌ها به طور مداوم هر دو طرف را شفا می‌دهند و در نتیجه چرخه‌ای از مرگ و تولد دوباره ایجاد می‌کنند.

۲۱. بانکای رنجی و قدرت انفجار آن

زمانی که ایچیگو با رنجی مبارزه کرد، احساسات زیادی را در میان طرفداران ایجاد کرد، و چیزی که مبارزه آنها را جالب‌تر می‌کند، این واقعیت است که هیچ کدام هنوز به بانکای خود دست پیدا نکرده بودند. رنجی مدت کوتاهی پس از شکست خود به بانکای دست یافت و به شکل یک مار اسکلتی بلند درآمد. با این حال، این شکل واقعی بانکای او نبود. شکل واقعی در طول جنگ خونی هزار ساله به دست می‌آید و بسیار کوچکتر است. جمجمه نمادین مار اکنون یک دستکش با تیغه‌ای بیرون زده است و مهره‌های مار بدن رنجی را پوشانده است. وقتی رنجی به کسی با شمشیرش ضربه می‌زند، بانکای آرواره هایی از انرژی معنوی تولید می‌کند که به حریفش می چسبد. سپس او می تواند آنها را با انفجاری شلیک کند که می تواند هدف را به خاکستر تبدیل کند.

۲۰. بانکای روجورو اوتوریباشی و توهم‌سازی

روجورو اوتوریباشی (Rojuro Otoribashi) که به عنوان رز هم شناخته می‌شود پس از جنگ با آیزن دوباره کاپیتان شد، اما تا زمان جنگ با گروه کوئینسی بانکای خود را فاش نکرد. شیکای او یک شلاق طلایی است که از صدا به عنوان سلاح استفاده می‌کند، اما به او به او اجازه می‌دهد تا با موسیقی توهمات فیزیکی ایجاد کند. بانکای او می‌تواند یک جفت دست بزرگ، یک گرز و گروهی از رقصندگان عظیم الجثه ایجاد کند. این موسیقی برای فریب قلب مخالفانش است و تا زمانی که آنها فریب می‌خورند، توهم‌ها می‌توانند آسیب فیزیکی واقعی را وارد کنند. این توهمات توسط رقصندگان ایجاد می‌شود و اگر روجورو بخواهد می‌تواند آنها را وادار کند که حتی تنفس حریف خود را متوقف کنند.

۱۹. بانکای موشک انداز سوی-فنگ

شیکای سوی-فنگ یک دستکش با تیغه‌ای به شکل نیش در یک انگشت ایجاد می‌کند که می‌تواند از آن برای کشتن حریف در دو ضربه استفاده کند. این توانایی مکمل سبک مبارزه او است که شامل مخفی کاری و سرعت است، اما بانکای او کاملا برعکس است، به همین دلیل است که از استفاده از آن متنفر است. بانکای سوی-فنگ با نام Jakuho Raikoben دو برابر خودش بوده و یک موشک انداز زرهی ساخته شده از طلا بوده که به بازوی راست او متصل است. هنگامی که موشک بر روی هدف خود قفل می‌شود، هدف را ردیابی می‌کند و انفجار حاصل باعث تخریب در مقیاس بزرگ می‌شود.

۱۸. بانکای چوجیرو ساساکیبه و رعد و برق

کاپیتان فرمانده یاماموتو برای قرن‌ها قوی ترین شینیگامی بود، بنابراین منطقی است که ستوان او هم یک جنگنده قدرتمند باشد. چوجیرو ساساکیبه (Chojiro Sasakibe) از یک زانپاکوتو استفاده می‌کرد که با فعال کردن شیکای خود به یک راپیر آراسته تبدیل می‌شد. بانکای او Koko Gonryo Rikyu نام دارد و زمانی که رها می شود، زانپاکوتوی او رعد و برقی را به آسمان پرتاب می کند که سپس گنبدی از رعد و برق ایجاد می کند. همچنین ستون های رعد و برق متعددی وجود دارد که به سمت زمین امتداد دارند. چوجیرو می‌تواند رعد و برق ها را با دستان خود هدایت کند و پیچ ها آنقدر قوی هستند که به خود کاپیتان فرمانده آسیب بزنند.

۱۷. بانکای ساجین کومورا و غول آهنی

انیمه Bleach کاپیتان ساجین کومورا (Sajin Komamura) از نظر فیزیکی شبیه یک تانک ساخته شده و برخلاف سایر کاپیتان‌ها، او از بانکای خود در هر مبارزه استفاده کرده است. بانکای او بسیار ساده است، زیرا یک غول را احضار می‌کند که زرهی کامل به تن دارد. غول حرکات کومورا را تقلید می کند و شمشیری عظیم را در اختیار دارد. یک نقطه ضعف بانکای کومورا این است که کومورا هر گونه آسیبی را که غول خود دریافت می‌کند متحمل می‌شود. هنگامی که کومورا وارد شکل انسانی خود می‌شود، می‌تواند قوی ترین شکل بانکای خود را آزاد کند که باعث می‌شود غول زره خود را از دست بدهد. در حالی که در شکل غیر انسانی، غول از هر گونه آسیب فیزیکی مصون است.

۱۶. ایچیگو و Tensa Zangestu

ایچیگو به عنوان شخصیت اصلی انیمه Bleach، تعدادی توانایی قدرتمند در اختیار دارد و به نظر می‌رسد همه آنها بانکای او را تقویت می‌کنند. در اکثر قسمت‌های انیمه، بانکای او با نام Tensa Zangestu شبیه یک کاتانای سیاه معمولی به نظر می‌رسید و لباس سیاهی به ایچیگو داد؛ همچنین سرعت، رفلکس و دوام بیشتری هم به ایچیگو بخشید در کنار همه اینها قدرت Getsuga Tenshou او نیز افزایش یافت. شکل واقعی Tensa Zangestu در جریان مبارزه نهایی با Yhwach آشکار می‌شود ولی توانایی واقعی این بانکای هنوز دیده نشده است. اما می‌تواند یک Getsuga Tenshou طلایی تولید کند که می تواند به هر کسی حتی بزرگ‌ترین کوئینسی هم آسیب جدی برساند.

۱۵. بانکای مایوری کوروتسوچی و سم

مایوری کوروتسوچی (Mayuri Kurotsuchi) به هیچ وجه شخص خوبی نیست، اما حداقل در جبهه Soul Society است. شیکای او از سمی استفاده می‌کند که مانند نوروتوکسین عمل می‌کند، اما بانکای او علیرغم ظاهرش حتی مرگبارترهم است. شکل اصلی آن بدنی کرم مانند و سر نوزاد طلایی دارد. سم بسیار کشنده تنفس می‌کند، تیغه های جمع شونده متعددی در سینه خود دارد و می‌تواند به خودی خود تخریب شود. در شکل اصلاح شده خود، این بانکای با اسم Konjiki Ashisogi Jizo تبدیل به یک نوزاد بزرگ با پوست بنفش می‌شود که می تواند نسخه های اصلاح شده خود را ایجاد کند. پس از جمع‌آوری اطلاعات در مورد حریف، مایوری داده‌ها را به بانکی خود ارسال می‌کند که به نوبه خود توانایی‌های خاصی برای مقابله با دشمن ایجاد می‌کند.

۱۴. بانکای کیسوکه اوراهارا و توانایی شفای همه چیز

کیسوکه اوراهارا (Kisuke Urahara) کاپیتان سابق جوخه ۱۲ است و بانکای او از ذهن علمی کیسوکه استفاده می‌کند. بانکای او Kannonbiraki Benihime Aratame نام دارد و به شکل یک زن درشت اندام با موهای تیره و بافته است. بازوهای او به نظر می‌رسد که متعلق به یک مانکن است، و لباس قرمز شگفت انگیزی به تن دارد. این بانکای قادر است هر چیزی را که لمس می‌کند بازسازی کند. اساساً، می‌تواند هر چیزی را در اطراف خود برش دهد انگار که چیزی را تشریح می‌کند، و سپس می‌تواند با دوختن دوباره آن‌ها به هم آنها را بازسازی کند. شفا تنها یکی از کاربردهای آن است، زیرا اوراهارا از آن برای رفع نابینایی خود استفاده کرد. می تواند برخی دیگر از اعضای بدن را نیز تقویت کند و می‌تواند مسیرهایی را از میان موانع ایجاد کند.

۱۳. بانکای شینجی و تبدیل دشمنان به متحدین

شینجی بیش از یک قرن پیش کاپیتان لشکر ۵ بود و پس از شکست آیزن دوباره به خدمت بازگشت. در طول مبارزه در شهر جعلی کاراکورا، او شیکای خود را نشان داد – که توانایی وارونه کردن محیط اطراف خود را با ایجاد یک توهم نوری دارد. بانکای او هرگز در مانگا نشان داده نشد، اما در یک لایت ناول به آن اشاره شد. بانکای او Sakashima Yokoshima Happofusagari نامیده می‌شود و آنقدر خطرناک است که اجازه استفاده از آن در Soul Society را ندارد. پس از فعال شدن، گلبرگ های بزرگ گل در اطراف او شکل می‌گیرند و سپس او را برای محافظت از خود محصور می‌کنند. این بانکای برای مبارزه با ارتش دشمن عالی است زیرا هر کسی که در منطقه اثر آن گرفتار شود شروع به کشتن همه چیز می کند و به معنای واقعی کلمه دشمنان را به دوست تبدیل می‌کند.

۱۲. بانکای کنپاچی زاراکی و تبدیل به دیو

انیمه بلیچ چندین کار را بهتر از مانگا انجام می‌دهد، از جمله نحوه معرفی بانکای جدید. طرفداران سال‌هاست که می‌خواهند نسخه‌ای انیمیشنی از آرک نهایی را ببینند و بانکای کنپاچی زاراکی (Kenpachi Zaraki) یکی از دلایل اصلی آن است. نام بانکای هرگز به طور کامل فاش نشد، اما باعث قرمز شدن پوست او می‌شود و باعث می‌شود مانند یک دیو، روی صورتش شاخ بسازد. در حالی که در این شکل، کنپاچی یک دیوانه بی فکر است و از یک برش زمخت و دندانه دار استفاده می کند. او قدرت بدنی فوق العاده ای به دست می آورد و قدرت برش او به حدی افزایش می یابد که می تواند از هر چیزی عبور کند.

۱۱. بانکای جین ایچیمارو با سرعت زیاد و قدرت حل مواد

جین ایچیمارو (Gin Ichimaru) فقط وانمود کرد که یک شرور است تا بتواند آیزن را در زمان مناسب بکشد و تقریباً با بانکای خود به این هدف دست یافت. توانایی اصلی این بانکای با نام Kamishini no Yari مشابه شیکای آن است، زیرا می‌تواند با سرعت‌ بالا حرکت کند و در عین حال نیروی زیادی هم تولید کند. با این حال، سرعتی که با آن گسترش می‌یابد قدرت زیادی به او می‌دهد، چون می‌تواند ۵۰۰ برابر سرعت صوت گسترش یابد. شمشیرش همچنین می‌تواند برای کسری از ثانیه به خاک تبدیل شود و این به جین اجازه می‌دهد تا تکه کوچکی از شمشیر خود را در بدن هدفش باقی بگذارد. پس از فعال شدن، این قطعه سمی سریع الاثر آزاد می‌کند که بدن هدف را در سطح سلولی حل می‌کند.

۱۰. بانکای توسن و بی حسی در حریف

بسیاری از طرفداران انیمه Bleach بر این باورند که آیزن یکی از بهترین تبهکاران انیمه تمام دوران است و توانسته ارتشی از بهترین‌ها را جمع کند. کانامه توسن (kaname tōsen) یکی از افراد ارتش بود و در کل سریال فقط یک بار از بانکای خود استفاده کرد.این بانکای Suzumushi Tsuishiki نامیده می‌شود و یک فضای خالی سیاه ایجاد می کند که تا زمانی که فضای گنبدی عظیمی را تشکیل می‌دهد گسترش می‌یابد. این فضا توانایی دشمن برای بوییدن، چشیدن، دیدن و شنیدن را از بین می‌برد. همچنین توانایی درک انرژی روح را از آنها می گیرد، اما حس لامسه را در آنها باقی می گذارد. با از بین رفتن بیشتر حواس، کسی که در این بانکای به دام افتاده است نمی تواند از خود در برابر حملات توسن دفاع کند.

۹. بانکای بایاکویا کوچیکی و شمشیرها

بایاکویا کوچیکی (Byakuya Kuchiki) یکی از کاپیتان‌های شناخته شده بلیچ است و بانکای او پتانسیل تهاجمی تقریباً نامحدودی تولید می‌کند. پس از فعال شدن، او هزاران تیغه بزرگ را احضار می‌کند که به تعداد بی شماری تیغه کوچکتر که شبیه شکوفه‌های گیلاس هستند پراکنده می‌شوند. این تیغ‌ها کاملا تحت کنترل بایاکویا هستند و او می‌تواند با آن ها حریف خود را محاصره کند. او به معنای واقعی کلمه می‌تواند دشمن خود را تکه تکه کند و بهتر از همه، می‌تواند از این تیغ‌ها به عنوان سپری برای محافظت از خود در برابر حملات مخالف استفاده کند. شکل واقعی بانکای بایاکویا و حریفش را در دایره ای از شمشیرهایی که دائماً در حال حرکت هستند احاطه می‌کند و او می تواند هر شمشیری را از نظر ذهنی کنترل کند.

۸. بانکای رتسو اونوهانا و مایع اسیدی

رتسو اونوهانا (Retsu Unohana) یکی از بنیانگذاران گوتی ۱۳ است که زمانی شرورترین جنایتکار Soul Society بود. شیکای او یک اشعه مانتای غول پیکر است که می تواند با اسیدهای معده خود افراد را شفا دهد و بانکای او کاملا برعکس عمل می‌کند. هنگامی که بانکای او با عنوان Minazuki فعال می‌شود، به یک ماده غلیظ و قرمز تیره تبدیل می‌شود که در اطراف او جمع می‌شود. البته رتسو هنوز هم می‌تواند از شمشیر خود به عنوان یک سلاح استفاده کند، اما از این مایع هم استفاده می‌کند. این مایع اسیدی است و می‌تواند حتی قوی‌ترین حریفان را در عرض چند ثانیه به یک اسکلت ذوب کند.

۷. بانکای کورویاشیکی و آرواره‌های عظیم

در بیشتر موارد، بانکای همه افراد تا زمانی که ایمن هستند می توانند در داخل Seireitei استفاده شوند، اما Central 46 استفاده از Gagaku Kairo را به دلیل تخریب بی رویه آن ممنوع کرد. این بانکای متعلق به Kenpachi Kuruyashiki بوده، هفتمین فردی که عنوان Kenpachi را دارد. شیکای او موجودی با نیش ایجاد می‌کند که به هر کسی که او تعیین کند حمله می‌کند، اما بانکای از چنین قانونی پیروی نمی‌کند. پس از آزادی، یک جفت آرواره عظیم را از روی زمین احضار می‌کند که هر چیزی و هر کسی را که در دسترسشان باشد می‌بلعند. تنها فردی که از این توانایی در امان است خود Kuruyashiki است.

۶. بانکای روکیا کوچیکی و ستون یخ

روکیا کوچیکی (Rukia Kuchiki) یکی از شخصیت‌های اصلی بلیچ بوده و در طول آخرین آرک مانگا بانکای خود را نشان می‌دهد. برخلاف اکثر بانکای‌ها، روکیا ظاهر فیزیکی خود را به حدی تغییر می‌دهد که موهایش سفید می شود؛ همچنین یک کیمونوی بلند و سفید به دست می‌آورد و شمشیرش تبدیل به یخ شفاف می‌شود. این بانکای ستونی از غبار سرد را در جایی که روکیا ایستاده است ایجاد می‌کند و تا جایی که منطقه وسیعی را فراگیرد رشد می‌کند. هر چیزی را که این مه لمس کند، یخ می‌زند، و هنگامی که دشمن او یخ می‌زند، تمام بدن آنها در عرض چند ثانیه از بین می رود.

۵. بانکای سویا آزاشیرو و ناپدید شدن

سویا آزاشیرو (Soya Azashiro) یکی از افراد خانواده‌های نجیب Soul Society بود و سپس کاپیتان لشکر ۱۱و کنپاچی ۸ شد. او این موقعیت را با کشتن کنپاچی کورویاشیکی در نبرد به دست آورد که به محض شروع نبرد جان باخت. این نتیجه بانکای آزاشیرو بود که به Urozakuro معروف است. ظاهر خاصی ندارد و دلیل آن این است که به آزاشیرو اجازه می‌دهد تا با محیط اطرافش ترکیب شود. او می‌تواند با مخالفان خود ترکیب شود و آنها را از درون جدا کند و به عنوان یک اقدام دفاعی، او می تواند با مواد غیر فیزیکی مانند هوا ترکیب شود تا ناپدید شود.

۴. شونسوی کیوراکو و بانکای چهارگانه

شونسوی کیوراکو (Shunsui Kyōraku) کاپیتان لشکر یکم و کاپیتان فرمانده گوتی ۱۳ است. بانکای او Katen Kyōkotsu: Karamatsu Shinjū نامیده می شود و چهار قسمت در آن وجود دارد. اولین اقدام باعث می شود شونسوی و حریفش هر آسیبی که به یکدیگر وارد می‌کنند را با هم حس کنند. عمل دوم باعث می‌شود که حریف از لکه‌هایی که در سراسر بدن ظاهر می‌شود، خونریزی شدید کند. سومین هر دو رزمنده را مجبور می‌کند تا در مقدار زیادی آب غرق شوند تا زمانی که یکی از آنها به دلیل تمام شدن انرژی غرق شود. در مرحله آخر، شونسوی نخی دور گردن حریفش می‌پیچد و این نخ باعث می‌شود سر آنها منفجر شود.

۳. بانکای توشیرو هیتسوگایا و کنترل یخ و آب

توشیرو هیتسوگایا (Tōshirō Hitsugaya) ممکن است شبیه یک نوجوان به نظر برسد، اما او دارای قوی‌ترین عنصر یخی زانپاکوتو است. شمشیر به او توانایی ایجاد و کنترل آب و یخ را می‌دهد و بانکای او به توشیرو اجازه می‌دهد تا مقادیر بیشتری را کنترل کند. او همچنین بال‌های اژدهای یخی و دم به دست می آورد. این بانکای با نام Daiguren Hyōrinmaru زمانی خطرناک است که به حالت کاملاً بالغ خود می رسد و با انجام این کار، توشیرو بالغ می شود. توشیرو در این حالت می‌تواند با یک حرکت ساده دست هر چیزی را به سرعت فریز کند و اگر کسی او را لمس کند، فوراً یخ می‌زند. این یخ متفاوت است، زیرا انرژی و تواناییهای معنوی هر کسی را که بگیرد کاملا از بین می‌برد.

۲. بانکای فرمانده یاماموتو و آتش

کاپیتان فرمانده یاماموتو که برای قرن‌ها قوی‌ترین شینیگامی در نظر گرفته می‌شد، یکی از قوی‌ترین شمشیرها را در تمام انیمه‌ها به کار می‌برد. Ryūjin Jakka قدیمی ترین و قدرتمندترین زانپاکوتو از نوع آتش است و فقط شیکای آن می‌تواند شعله هایی ایجاد کند که می تواند هر چیزی را به خاکستر بسوزاند. هنگامی که بانکای آن فعال می‌شود، تمام آتش آن روی تیغه متمرکز می‌شود و آن را به یک کاتانای سوخته تبدیل می‌کند. شعله های ناپیدا بدن یاماموتو را فرا می گیرد و هرکس به او نزدیک شود می سوزد زیرا شعله های آتش در دمای ۱۵ میلیون درجه می‌سوزند. او همچنین می تواند ارتشی متشکل از تمام دشمنانی که شمشیر او سوزانده است را احضار کند. یک خراش از تیغه به معنای واقعی کلمه انسان را از وجود می سوزاند.

۱. بانکای ایچیبه هیوسوبه و ناتوان کردن بقیه بانکای‌ها

ایچیبه هیوسوبه (Ichibē Hyōsube) به عنوان رهبر Zero Division یکی از قوی ترین شخصیت های این سری است و زانپاکوتوی او هر توانایی دیگری را بی معنا می‌کند. شمشیر او به شکل یک قلم موی خوشنویسی بزرگ است و از جوهر سیاه استفاده می‌کند. اگر این جوهر به کسی برخورد کند، تمام قدرت خود را از دست می‌دهد و ایچیبه می‌تواند آنها را جذب و استفاده کند. شینوچی او اولین زانپاکوتو بود که در زمانی که نام “بانکای” وجود نداشت، به شکل دوم دست یافت. هنگامی که حالت تکامل یافته آن فعال می شود، ایچیبه می تواند از جوهر Shin’uchi برای دادن نام و توانایی‌های جدید به حریف خود استفاده کند. مثلا اگر بخواهد می‌تواند اسم یکی را کک بگذارد و مثل کک ضعیف و ناتوان باشند.

5 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا