بهترین سکانس های بخش پایانی انیمه Attack on Titan

بهترین سکانس های بخش پایانی انیمه Attack on Titan

وقایع مبهوت کننده‌ای که دیدگاه طرفداران را تغییر داد.

انیمه حمله به تایتان/تایتان مهاجم سرانجام به پایان رسید. در بخش پایانی انیمه Attack on Titan اتفاقات بحث برانگیز زیادی رخ داد که برای بینندگان بسیار تامل برانگیز بود.

بخش پایانی انیمه Attack on Titan طرفداران را با اتفاقات مهم و مبهوت کننده‌ای که دیدگاهشان را نسبت به کل وقایع داستان تغییر می‌داد، شگفت زده کرد. کیفیت انیمیشن و طراحی صحنه‌های نبرد این قسمت فوق العاده بودند. نحوه به تصویر کشیدن مبارزه بین ارن با دوستان سابقش و نبردی که برای نجات بشریت صورت گرفت، این انیمه را به یک اثر هنری شاهکار تبدیل کرد. انیمه بسیار محبوب و پرطرفدار حمله به تایتان، دارای برخی از پیچیده‌ترین پیچش‌های داستانی و اتفاقات غیرمنتظره است که برای هیچ یک از بینندگان قابل پیش بینی نبود. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به بررسی بهترین سکانس‌های بخش پایانی انیمه Attack on Titan می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

ظاهر شدن فالکو و آنی

علیرغم اینکه همه جهان با همدیگر متحد شده بودند تا در برابر ارن یائگر بایستند، به نظر می‌رسید که با وجود تجسم همه تایتان‌هایی که از دوهزار سال پیش وجود داشته‌اند، نیروهای انسانی و دارنده تایتان‌ها نیز نمی‌توانستند بر ارن پیروز شوند. درست زمانی که به نظر می‌رسید پایان کار نزدیک است، فالکو و آنی ظاهر شدند و این نیروها را از مرگ حتمی نجات دادند. علاوه بر این، تایتان فالکو می‌توانست پرواز کند و آن هم به خاطر وجود مایع نخاعی زیک در بدنش بود.

تسلیم شدن زیک

اینگونه به نظر می‌رسید که زیک هربار که به دستگیر شدن نزدیک می‌شد، بازهم راهی برای فرار پیدا می‌کرد. اما در بخش پایانی انیمه Attack on Titan، زیک، با همه چیزهایی که پشت سر گذرانده بود، دیگر توان مقاومت نداشت. او با قتل عام مردم خارج از دیوارها مخالف بود و با فکر کردن به اینکه پدرش آن آدم بدی نیست که همیشه تصور می‌کرد، از پا درآمده بود. در لحظه آخر، او لیوای را صدا زد تا با کشتنش بتواند غرش را متوقف کند، که البته لیوای نیز با کمال میل جان او را گرفت.

تایتان‌های سابق به مبارزه پیوستند

ارن برای شکست دادن نیروهای دسته دیدبانی که توان پیروز شدن بر هر تایتانی را داشتند، تصمیم گرفته بود که تجسم همه دارندگان قبلی تایتان‌ها را، از دوهزار سال پیش تا همان لحظه را، احضار کند تا بتواند بر افرادی مانند لیوای و میکاسا غلبه کند. پیوستن همه این تایتان‌ها شرایط را برای نیروهای دسته دیدبانی بسیار چالش برانگیز کرد.

تایتان‌های سابق در مقابل ارن قرار گرفتند

زمانی که آرمین خورده می‌شود، وارد دنیایی می‌شود که زیک در آن قرار دارد؛ او در این دنیا با زیک صحبت می‌کند و در نهایت او را قانع می‌کند تا از مبارزه دست نکشد. در همین زمان، دارندگان سابق نه تایتان اصلی ظاهر می‌شوند و اینگونه زیک و آرمین به آنها می‌گویند تا برایشان بجنگند و در برابر ارن بایستند. به این ترتیب، تجسم تایتان‌هایشان در برابر ارن قرار می‌گیرند و برای نیروهای دسته دیدبانی می‌جنگند. 

چرخه نفرت تکرار می‌شود

با پایان نبرد، به نظر می‌رسید که همه چیز به خوبی تمام شده است و دنیا می‌تواند در صلح باشد؛ اما در سکانس‌های بخش پایانی انیمه Attack On Titan مشخص شد که تاریخ دوباره تکرار می‌شود. این صحنه به ما نشان می‌دهد که جنگ اجتناب ناپذیر است و تا زمانی هم که انسان‌ها وجود داشته باشند، نفرت و جنگ نیز وجود خواهد داشت.

بازنشستگی لیوای

لیوای آکرمن پس از اینکه سال‌ها برای نجات بشریت با تمام توانش جنگید، در آخرین نبردش، توانایی راه رفتن و یکی از چشمانش را از دست داد. اکنون او به عنوان قوی‌ترین سرباز بشریت شناخته می‌شود. تا حد زیادی می‌توان گفت که لیوای بهترین پایان را در بین کارکترهای اصلی این داستان داشت زیرا که او سرانجام پس از سال‌ها درگیری و جنگ، وقت خود را به انجام کارهای داوطلبانه اختصاص داد و اینگونه به آرامش رسید.

احساسات یمیر

اینکه چرا یمیر، مطیع و وفادار پادشاه فریتز بود، با اینکه او خانواده‌اش را کشت، زبانش را برید و هرچیزی را که دوست داشت از او گرفت، یکی از بزرگترین رازهای داستان حله به تایتان بود. در قسمت آخر مشخص می‌شود که یمیر همه اینکارها را به دلیل عشقش نسبت به پادشاه انجام داده است. اگرچه او یکی از معدود کارکترهایی است که در قسمت آخر جانش را از دست می‌دهد، اما پس از دوهزار سال در اسارت زندگی کردن، در نهایت موفق می‌شود به آرامش برسد.

اعترافات ارن

یکی از بحث برانگیزترین لحظات در قسمت پایانی حمله به تایتان، زمانی بود که ارن سرانجام به احساسات واقعی خود نسبت به میکاسا اعتراف کرد. در کل این داستان تا قسمت آخر، اینگونه به نظر می‌رسید که احساسات میکاسا نسبت به ارن یک طرفه بود. اما در بخش پایانی، او به صورت واضح بیان می‌کند که دوست ندارد بمیرد و می‌خواهد بقیه عمرش را با میکاسا سپری کند.

هدف واقعی ارن

در مکالمه‌ای که بین ارن و آرمین صورت می‌گیرد، ارن بیان می‌کند که هدف واقعی‌اش از فعالسازی رامبلینگ و نابودی درصد بزرگی از جمعیت زمین این است که نیروهای دسته دیدبانی را مجبور به کشتنش کند تا به این ترتیب، دوستانش در پایان این نبرد، از افرادی که خون شیطان در رگ‌هایش جریان دارد به قهرمانانی تبدیل شوند که دنیا را نجات داده‌اند. 

مرگ ارن

تکان دهنده‌ترین لحظه بخش پایانی انیمه Attack on Titan مرگ ارن بود. بسیار به کمی اتفاق می‌افتد که قهرمان و شخصیت اصلی داستان جانش را از دست دهد. چیزی که این اتفاق را غمگین‌تر نیز می‌کرد، این بود که میکاسا، دوست دوران کودکی و زنی که عاشقش بود، ضربه آخر را وارد کرد. به علاوه، او در حقیقت نمی‌خواست بمیرد و به همین خاطر نیز مرگش برای طرفداران بسیار دلخراش بود. اینگونه او با وجود همه جنایاتی که مرتکب شد، در نهایت نیز به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های اصلی تمام دوران‌ها تبدیل شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا