معرفی و بررسی تایتان هیولا در انیمه حمله به تایتان

معرفی و بررسی تایتان هیولا در انیمه حمله به تایتان

آیا رامبلینگ به خاطر قدرت تایتان هیولا اتفاق افتاد؟

با وجود اینکه قدرت تایتان‌های مختلف برای هرکدام از دارنده‌های آن‌ها متفاوت بود اما قدرت تایتان هیولا برای زیک یائگر در انیمه حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) همانند یک سلاح بسیار قدرتمند عمل می‌کرد.

در انیمه حمله به تایتان، تایتان هیولا برای بار اول در آرک Clash of The Titans معرفی شد. مدل‌های مختلف تایتان هیولا که در طول داستان این انیمه وجود داشته‌اند، هرکدام دارای ویژگی‌هایی مختص به حیوانی بوده‌اند که به شکل آن درآمده‌اند. در نتیجه این ویژگی‌ها تایتان‌هایی به وجود آمده‌اند که تفاوت بسیار زیادی با نه تایتان دیگر داشته‌اند. علاوه بر همه این‌ها، تایتان زیک از آنجایی که خون سلطنتی در رگ‌هایش جریان داشت، به گونه‌ای دیگر متفاوت بود و از این رو قدرت‌های او فراتر از دارندگان قبلی این تایتان بودند. قدرت‌های منحصر به فرد، در کنار هوش و مهارت‌های رزمی زیک، باعث شده بود که او به عنوان رئیس جنگ واحد جنگجوی دولت مارلی منصوب شود. این امر باعث شده بود که توانایی‌های زیک به عنوان دارنده تایتان هیولا ارزش بسیار زیادی در دولت مارلی داشته باشد.

خواستگاه و ظاهر تایتان هیولا

دارنده سابق تایتان هیولا، مربی زیک، تام کساور (Tom Ksaver) بود. این فرد، یک محقق الدیایی، عضو واحد جنگجوی دولت مارلی و عضو انجمن تحقیقات زیست شناسی تایتان‌های مارلی بود. تایتان او، از نظر ظاهری به یک گوسفند شاخدار شباهت داشت. بنا به گفته‌های تام، قدرت‎های این تایتان برای نبرد مناسب نبوده‌اند.

تجسم‌های مختلف تایتان هیولا در طول تاریخ داستان انیمه حمله به تایتان، ویژگی‌های خاص مربوط به حیوانات مختلف را نشان داده‌اند؛ همانند تایتان‌های تمساح و مار که در آرک رامبلینگ (غرش) بر روی استخوان‌های تایتان بنیانگذار ارن دیده شدند. تایتان زیک طراحی شبیه به میمون داشت که یادآور موجودات افسانه‌ای مانند یتی (Yeti) یا ساسکواچ (Sasquatch) بود.

سر، چانه، دست و پا و بالاتنه تایتان زیک به طور کامل با موهای قهوه‌ای پوشیده شده بود و تنها پوست صورت، گوش، سینه، شکم و پشت او آشکار بود. این تایتان هفده متر قد داشت و به همین خاطر نیز بلندتر از بسیاری از تایتان‌های دیگر به جز تایتان عظیم الجثه و برخی از مدل‌های تایتان بنیانگذار، دیده می‌شد. گوش‌ و دندان‌های نوک تیز از دیگر ویژگی‌های تایتان زیک به شمار می‌آیند. به طور کلی، این تایتان، بالا تنه‌ای پهن، بازوهای کشیده و انگشتانی بلند داشت. این انگشتان به زیک اجازه می‌دادند تا اشیای کوچک را به راحتی و با دقت بالا حمل کند.

ویژگی‌های منحصر به فرد و توانایی‌ها

با وجود اینکه تایتان تام برای نبرد مناسب نبود، اما تایتان زیک به دلیل بازوهای کشیده‌اش، مختص حملات دوربرد در نبردها بود. زیک دارای استعدادهای ذاتی خاصی بود که با تقویت این استعدادها در طول زندگی‌اش، توانست از همه آنها در نبردها به بهترین شکل ممکن استفاده کند. او اغلب از سنگ‌ به عنوان سلاح استفاده می‌کرد و آنها را در فاصله‌های دور با دقت بسیار زیادی پرتاب می‌کرد؛ به گونه‌ای که با هر پرتاب، چندین هدف را همزمان از بین می‌برد و یا از درگیر شدن با دیگر تایتان‌ها جلوگیری می‌کرد.

در طول نبرد شیگانشینا، زیک از توانایی‌های تایتان خود استفاده کرد تا درصد بسیار بزرگی از نیروهای دسته دیدبانی را از بین ببرد. این سربازان سعی داشتند با مستقیم حرکت کردن به سمت او، حواس زیک را پرت کنند که در نهایت نیز با مرگشان توانستند این کار را انجام دهند. در ادامه داستان، زیک با استفاده از توانایی‌های این تایتان، کل ناوگان دریایی نیروهای متفقین شرق میانه را که در فورت اسلاوا مستقر بودند را برای پایان دادن به جنگ مارلی در شرق میانه، نابود کرد. به این ترتیب، ما بار دیگر شاهد قدرت‌های ویرانگر او با استفاده از توانایی‌های رزمی دوربردش بودیم. اگرچه حملات از راه دور، تخصص زیک بود، اما با این حال، این تایتان در نبردهایی که با فاصله کم هم صورت می‌گرفت، مهارت‌های فوق العاده‌ای داشت و توانست با موفقیت، تایتان زرهی راینر را در مبارزه تن به تن شکست دهد.

تایتان زیک تا حدی هم می‌تواند بدن خود را سخت کند تا بتواند در شرایط اضطراری از پشت گردن خود محافظت کند. اگرچه مشخص نیست که آیا این یک توانایی ذاتی است و یا از طریق روش‌های دیگری همانند سرم زرهی به دست آمده است. همانند تایتان ارابه، تایتان آرواره و تایتان پتکی جنگ، تایتان زیک نیز توانایی صحبت کردن را داشت. این توانایی به او این اجازه را می‌داد در حین نبرد نیز با متحدان خود ارتباط برقرار کند و دشمنان خود را مورد تمسخر قرار دهد.

اثرات خون سلطنتی زیک بر شکل تایتانی‌اش

زیک به دلیل آنکه خون سلطنتی در رگ‌هایش جریان داشت می‌توانست با وارد کردن مایع نخاعی خود به بدن نوادگان یمیر، نژاد الدیایی‌ها، آنها را نیز تبدیل به تایتان کند. او به این ترتیب این افراد را از طریق مسیر ناخودآگاه یمیر به همدیگر متصل می‌کرد و زمانی که در شکل تایتانی‌اش فریاد می‌کشید همه کسانی که از این مایع نوشیده بودند را تا فاصله مشخصی بلافاصله تبدیل به تایتان می‌کرد. علاوه بر این، او بر این تایتان‌ها کنترل کامل نیز داشت و اگر دستوراتش را به صورت شفاهی صادر می‌کرد، از آن پیروی می‌شد.

تایتان زیک به دلیل خون سلطنتی‌اش نقشی حیاتی در بیدارکردن تایتان موسس ارن داشت. ارن تنها در صورت برقراری تماس با زیک می‌توانست قدرت این تایتان را فعال کند که در نتیجه آن رابمبلینگ را نیز فعال کرد. یعنی در واقع ارن اگر هیچگاه با زیک ارتباطی برقرار نمی‌کرد، نمی‌توانست با بیدار کردن تایتان دیوارها، هشتاد درصد از جمعیت جهان را از بین ببرد.

4.7 14 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا