معرفی و برسی منفورترین شخصیت های حمله به تایتان

معرفی و برسی منفورترین شخصیت های حمله به تایتان

کارکترهایی که دیدنشان برای طرفداران دشوار بود.

کارکترهای بسیاری در انیمه محبوب و پرطرفدار حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) وجود دارند؛ برخی از آنها به قدری دوست داشتنی بودند که از همان قسمت‌های اول داستان، موفق به جذب طرفداران بیشماری شدند، اما در عین حال، برخی از آنها نیز در لیست منفورترین کارکترهای انیمه‌ای قرار گرفتند. بر همین اساس، ما نیز در این مطلب، به معرفی و بررسی منفورترین شخصیت های حمله به تایتان می‌پردازیم.

انیمه حمله به تایتان، به دلیل خط داستانی بسیار هیجان انگیز که در آن به مضامین عمیقی سیاسی پرداخته است، کارکترهای محبوب و دوست داشتنی، جلوه‌های بصری و موسیقی‌های نمادین متن خود موفق شد در مدت زمان بسیار کوتاهی نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، به موفقیت بی سابقه‌ای دست پیدا کند. با وجود همه این‌ها، در این داستان جذاب، علاوه بر کارکترهای پرطرفدار، شخصیت‌های منفوری نیز وجود دارند که حضورشان در داستان نیاز است، اما با این حال، هیچگاه نتوانستند به همان میزان، عشق و علاقه از بینندگان دریافت کنند. اکنون ما نیز بر همین اساس، در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی منفورترین شخصیت های حمله به تایتان می‌پردازیم. توجه داشته باشید که این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد.

یمیر (Ymir)

کارکتر یمیر (Ymir) زمانی که هویت واقعی‌اش به عنوان تایتان آرواره (Jaw Titan) فاش می‌شود، همانند شخصیت آنی (Annie) به عنوان یک خائن شناخته می‌شود. این خیانت آشکار، با در نظر گرفتن تمام عشق و محبتی که او پس از پیوستن به دسته دیدبانی دریافت کرد، نفرت انگیز تلقی می‌شود. او علیرغم اینکه در قلعه اوتگارد جان کریستا (Christa) را نجات می‌دهد، اما در آخرین لحظه، به راینر (Reiner) و برتولت (Bertholdt) در گیرانداختن ارن کمک می‌کند. با وجود همه این‌ها، دستگیر شدن یمیر و خورده شدنش توسط پورکو گالیارد (Porco Galliard) برای به ارث بردن قدرت تایتانی او، اتفاقی ناراحت کننده‌ بود که طرفداران را نیز غمگین کرد.

آنی (Annie)

کارکتر آنی (Annie) از همان شروع داستان نیز، جزو شخصیت‌های دوست داشتنی به حساب نمی‌آمد. او چند سال هویت خود را به بهترین شکل ممکن، پنهان کرد. به همین خاطر نیز، فاش شدن هویت واقعی او به عنوان تایتان مونث، برای همه طرفداران بسیار شوکه کننده بود. به طور قطع، آنی گذشته بسیار غمگین و دردناکی دارد، اما این واقعیت در رابطه با بسیاری از کارکترهای داستان حمله به تایتان صدق می‌کند و او یک استثنا نیست. او شخصیتی بسیار کم حرف داشت و با کارکترهای دیگر ارتباط نزدیکی برقرار نمی‌کرد، به همین خاطر نیز، حتی در میان هم تیمی‌هایش نیز به عنوان شخصیتی منفور شناخته شده بود. 

کیتز (Kitz)

کیتز (Kitz) یکی از آن شخصیت‌هایی است که هیچ ویژگی دوست داشتنی در خود ندارد. او پر سر و صدا و بسیار بداخلاق است. این کارکتر در تصمیم گیری‌هایش به احساساتش تکیه می‌کند و هیچگاه سعی نمی‌کند منطقی عمل کند. علاوه بر هه این‌ها، او بسیار ترسو نیز هست. او به زیردستان خود دستور می‌دهد تا به سمت ارن (Eren)، آرمین (Armin) و میکاسا (Mikasa) شلیک کنند و عواقب اقداماتش را به هیچ عنوان در نظر نمی‌گیرد. نمی‌توان گفت که کیتز آدم بدی است، اما او همواره تصمیمات بدی در زندگی‌اش گرفته است و به همین خاطر نیز به یکی از منفورترین شخصیت های حمله به تایتان تبدیل شده است.

برتولت (Bertoldt)

شخصیت برتولت میتوانست خیلی بهتر از آنچه که هست، شکل بگیرد؛ اما او به گونه‌ای به تصویر کشیده شده است که بینندگان تحمل دیدنش را بر روی صفحه نمایش خود ندارند. اولین واکنش او پس از رویارویی با هر مشکلی، دویدن به سمت راینر است. برتولت همواره از راینر انتظار دارد تا هر چیز دیگری را برای محافظت کردن از او، رها کند. بزدلی او، در لحظه آخر، زمانی که عاجزانه برای زندگی‌اش التماس می‌کند، به بهترین نحو ممکن، نشان داده می‌شود. این کارکتر بدون شک یکی از منفورترین شخصیت های حمله به تایتان به شمار می‌رود.

گابی (Gabi)

تعهد گابی به ارتش مارلی و اشتیاقی که برای به ارث بردن تایتان زرهی دارد، او را به یک تهدید بزرگ تبدیل می‌کند. نکته‌ای که در مورد این کارکتر وجود دارد این است که او از نظر طرفداران انیمه حمله به تایتان، بسیار زیادی روی کرده است. گابی وارد کشتی هوایی شد و به کارکتر محبوب ساشا براوس (Sasha Braus) شلیک کرد و او را به قتل رساند. این عمل او باعث شد که در یک لحظه کل طرفداران این انیمه از گابی متنفر شوند. از طرفی دیگر، او به خاطر نگرشی که به الدیایی‌ها دارد نیز مورد تنفر واقع شده است زیرا عقیده دارد که آنها شیطان‌هایی هستند که باید مجازات و یا قتل عام شوند.

زیک (Zeke)

قدرت شاخص تایتان زیک (Zeke)، توانایی پرتاب اجسام به فاصله‌های دور است. او با استفاده از این توانایی، در نبرد شیگانشینا توانست تقریبا همه افرادی که در مقابلش قرار گرفته بودند را قتل عام کند. زیک به عنوان یک شخصیت مهم در ارتش مارلی، نقشی کلیدی در نبردهای ویرانگر و تلفاتی که به همراه داشته‌اند، دارد. او برای رسیدن به اهدافش میتواند هرکسی را که بر سر راهش قرار می‌گیرد از بین ببرد و در قربانی کردن دیگران به هیچ عنوان به خود تردیدی راه نمی‌دهد.

ارن (Eren)

طبیعت آتشی مزاجی که کارکتر ارن (Eren) دارد، در رابطه با بسیاری از قهرمانان و شخصیت‌های اصلی داستان‌های شونن صدق می‌کند. اما با این حال، تصمیم ارن برای بیدار کردن همه تایتان‌ها و نابود کردن کل دنیا، بسیار نفرت انگیز بود و باعث شد که او از یک قهرمان به اصلی‌ترین شخصیت منفی داستان تبدیل شود. این کارکتر بیشتر از هشتاد درصد از کل جمعیت جهان را با بی‌رحمی تمام به قتل می‌رساند. او به علاوه، از یک نقطه زمانی به بعد، با دوستان سابقش نیز بسیار ظالمانه رفتار می‌کرد و به احساسات آنها به راحتی ضربه زد.

یلنا (Yelena)

یلنا مسئول راه اندازی یک جنبش ضد مارلیایی است. این جنبش از افرادی تشکیل شده است که با سخنان او همانند انجیل مقدس رفتار می‌کنند. او در کشتن افرادی که با خواسته‌های او مخالفت می‌کنند و یا بر سر راه نقشه بزرگ زیک قرار می‌گیرند، هیچگونه تردیدی به خود راه نمی‌دهد. اعتقاد تزلزل ناپذیر یلنا نسبت به هدف خود، چیزی است که او را بسیار وحشتناک و نفرت انگیز می‌کند.

فلوک (Floch)

کارکتر فلوک در ابتدا به عنوان شخصتی دوست داشتنی در داستان ظاهر می‌شود اما در آرک‌های پایانی داستان، به یکی از نفرت انگیزترین شخصیت‌ها تبدیل می‌شود. او به یکی از عوامل اصلی ارن در طول انقلاب یگریست تبدیل می‌شود. این کارکتر به راحتی متقاعد می‌شود که نقشه ارن، تنها راه باقی مانده انسان‌ها برای دستیابی به صلح است. او حاضر است در راه رسیدن به اهداف ارن، از جان دوستان سابق خود را نیز بگیرد و ارزش‌های سابقش را به کلی زیر سوال ببر. همه این‌ها باعث شده‌اند که کارکتر فلوک نیز به یکی از منفورترین شخصیت های حمله به تایتان تبدیل شود.

2.2 21 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

20 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا