معرفی بهترین مانگاهای شبیه به حمله به تایتان

معرفی بهترین مانگاهای شبیه به حمله به تایتان

مانگاهایی که شاید بتوانند جای خالی تایتان مهاجم را برای طرفداران پر کنند.

مانگای حمله به تایتان/تایتان مهاجم (Attack on Titan) در سال دوهزار و بیست و یک به پایان رسید. اما با این وجود، داستان‌های بیشتری از مانگاکاهای دیگر وجود دارند که موضوعات مشابهی را مورد بررسی قرار می‌دهند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی و بررسی بهترین مانگاهای شبیه به حمله به تایتان می‌پردازیم.

هاجیمه ایسایاما (Hajime Isayama) دنیایی جذاب و پر از شخصیت‌های پیچیده و در عین حال جالب خلق کرده است. داستان شگفت انگیز Attack on Titan ، با خط داستانی بسیار جالب، مضامین پیچیده‌ای که به بهترین نحو ممکن در داستان گنجانده شده‌اند، کارکترهای دوست داشتنی و موسیقی متن فوق العاده‌اش، به محبوبیت بی سابقه‌ای نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان دست یافت؛ ارن در ابتدا به عنوان یک شخصیت ساده لوح در داستان ظاهر شد که قصد داشت به دسته دیدبانی بپیوندد، اما در پایان داستان تبدیل به شخصیت منفی اصلی داستان شد. در طول این داستان، اتفاقات بحث برانگیز و غافلگیر کننده بسیار زیادی رخ داد. اما با این حال، همه داستان‌های خوب نیز باید روزی به پایان برسند. به طور قطع، پر کردن جای حمله به تایتان برای دیگر مانگاها به هیچ عنوان کار راحتی نیست؛ اما با این حال، انیمه‌هایی وجود دارند که محتوای مشابهی را ارائه می‌دهند و به همین خاطر نیز طرفداران اتک ان تایتان می‌توانند از دیدن و خواندشان لذت ببرند. با در نظر گرفتن این واقعیت که پیدا کردن مانگایی که بتواند دقیقا همان تجربه‌ای که به دنبالش هستید را به شما بدهد، به هیچ عنوان کار راحتی نیست، ما در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی مانگاهای شبیه به حمله به تایتان می‌پردازیم، که بدون شک ارزش خواندن را دارند و طرفدارن می‌توانند از آنها لذت ببرند.

Goblin Slayer

اگر شما هم جزو کسانی هستید که به طور معمول انیمه نگاه می‌کنند و مانگا می‌خوانند، بدون شک نام مانگای Goblin Slayer به گوشتان خورده است. این مانگای زیبا یکی از بحث برانگیزترین مانگاهای سال دوهزار و شانزده به شمار می‌رود. داستان این مانگا نیز درست همانند حمله به تایتان، در رابطه با گروهی از جنگجویان است که درمقابل هیولاهایی قرار می‌گیرند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا از مبارزه با آنها به هیچ عنوان عقب نشینی نکنند. با این حال، این مانگا تنها در مورد کشتن گابلین‌ها و محافظت از بشریت نیست، بلکه با پیش رفتن داستان، رشد منحصر به فرد و خاص هرکدام از شخصیت‌ها را نیز به وضوح مشاهده می‌کنیم. با وجود اینکه چپتر اول این مانگای شگفت انگیز بسیار بحث برانگیز بود، اما ادامه داستان نیز به همان مقدار نقش پررنگی در به شهرت رسیدن داستان، در سراسر جهان، ایفا کرد. اگر شما هم از دیدن مانگاهایی با طراحی صحنه‌های اکشن زیبای فراوان هستید، داستان گابلین اسلیر که در لیست مانگاهای شبیه به حمله به تایتان قرار می‌گیرد، می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد.

Claymore

داستان Claymore یکی دیگر از مانگاهای شبیه به حمله به تایتان است که بدون شک، همه طرفدارن این مانگا باید آن را بخوانند. در داستان Attack on Titan موجوداتی به نام تایتان وجود دارند که در مقابل بشریت قرار گرفته‌اند و شخصیت‌های منفی اصلی داستان به شمار می‌روند. در انیمه Claymore نیز به همین ترتیب، چنین موجوداتی وجود دارند که در داستان با نام یوما (Yoma) شناخته شده‌اند. هردوی این داستان‌ها در رابطه با هیولاهایی هستند که از بین بردنشان عملی ناممکن به نظر می‌رسد. اما در عین حال، قهرمانانی نیز در داستان وجود دارند که هدف زندگیشان از بین بردن این هیولاها برای محافظت از بشریت است. قهرمانان انیمه حمله به تایتان سربازانی آموزش دیده هستند که با تایتان‌ها مبارزه می‌کنند، اما در این مانگا، جنگجویانی که نیمه انسان و نیمه یوما هستند و با عنوان Claymore شناخته می‌شوند، در مقابل یوماها قرار می‌گیرند. در ابتدا ممکن است روند پیش رفتن داستان کمی ضعیف به نظر برسد اما در ادامه آن، عمق مضامینی که در داستان نهفته است را به خوبی می‌توانید احساس کنید.

Tokyo Ghoul

در داستان حمله به تایتان، دنیا توسط تایتان‌هایی عظیم و بدون عقل مورد تهاجم قرار می‌گیرد، اما در مانگای جذاب و محبوب توکیو غول (Tokyo Ghoul)، جهان توسط غول‌های آدم خواری که همانند انسان‌ها توانایی تعقل دارند، مورد حمله قرار می‌گیرد. این داستان، با روایت پسری به نام کن کانکی (Ken Kaneki) شروع می‌شود که می‌خواهد به یک قرار عاشقانه برود و در آنجا دختری که دوستش دارد با این قصد که از گوشت بدنش تغذیه کند باعث می‌شود کن نیز به یک نیمه غول و نیمه انسان تبدیل شود و اینگونه همه چیز آغاز می‌شود. خط داستانی این مانگا به قدری جذاب و خارق العاده است که مدت کوتاهی پس از انتشار اولین قسمت‌های خود، به یکی از پرطرفدارترین مانگاها در سراسر جهان تبدیل شد. داستان این مانگا حول محور کن می‌چرخد؛ کسی که تلاش می‌کند در جایی قرار بگیرد که به او تعلق ندارد. شب ملاقات هیجان انگیز او با دختری که دوستش داشت که قرار بود یک شب عاشقانه باشد، به وحشتناکترین اتفاق زندگی او بدل می‌شود زیرا که زندگی او را به کلی زیر و رو می‌کند.

Kaiju No. 8

داستان مانگای Kaiju No. 8 در رابطه با دنیایی است که مردم آن به خاطر وجود کایجوها (Kaiju) در وحشت به سر می‌برند. این داستان حول محور دو فرد به نام‌های مینا (Mina) و کافکا (Kafka) است که از همان بچگی با همدیگر دوست بوده‌اند. این دو، یک روز به طور ناگهانی، شاهد نابودی کل افراد دهکده‌شان هستند. پس از این اتفاق، این دو کارکتر، مینا و کافکا، تصمیم می‌گیرند تا در سازمانی ثبت نام کنند که مسئولیت آزادسازی انسان‌ها از هیولاهای مرگباری که قصد نابودی بشریت را دارند، بر عهده می‌گیرند. این سازمان، یک واحد نظامی است که جان خود را برای محافظت از غیرنظامیان به خطر می‌اندازند. در ادامه این داستان جذاب و هیجان انگیز، ما می‌بینیم که کارکتر کافکا نیز درست همانند ارن یائگر در نهایت تبدیل به هیولایی می‌شود که خود از آنها با تمام وجود نفرت دارد و قصد دارد همه آنها را از روی زمین نابود کند. این کارکتر با یک کایجو از نوع انگل روبه‌رو می‌شود که او را به یک هیولای انسان نما تبدیل می‌کند. با پیش رفتن داستان، قهرمانان و شخصیت‌های اصلی نیز به اندازه‌ای قدرتمند می‌شوند که با استفاده از توانایی‌هایش موفق به جنگیدن برای دفاع از انسان‌ها می‌شوند. این مانگا، بدون شک در لیست مانگاهای شبیه به حمله به تایتان قرار می‌گیرد.

Chainsaw Man

یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین پروژه‌های استدیو ماپا که به موفقیت روز افزون آن کمک بزرگی کرده است، انیمه مرد اره‌ای (Chainsaw Man) است که به طور قطع در لیست بهترین انیمه های استودیو ماپا نیز قرار می‌گیرد. داستان مانگای این انیمه در رابطه با پسر جوانی به نام دنجی (Denji) است. او پس از آنکه پدرش را از دست می‌دهد، مجبور به پرداخت بدهی قابل توجهی می‌شود. این مبلغ هنگفت باید به به سازمان  (Yakuza) پرداخت شود. در این داستان، کارکتر دنجی یک حیوان خانگی شیطانی به نام پوچیتا (Pochita) دارد. او از این حیوان خانگی وفادار خود به عنوان ابزاری برای کشتن شیاطین استفاده می‌کند تا بتواند بدهی خود را به آن سازمان پرداخت کند. با پیش رفتن داستان، پوچیتا جان خود را در راه نجات جان دنجی از دست می‌دهد. این مسئله در نهایت باعث می‌شود که دنجی نیز پس از آن توانایی تبدیل کردن خود به شیطان را داشته باشد و اینگونه به یک نیمه انسان و نیمه شیطان تبدیل می‌شود. شیطانی که صورتش به شکل یک اره برقی در می‌آید. قرار گرفتن دنجی به عنوان یک نیمه انسان و نیمه شیطان در برابر شیاطین دیگر، این داستان را نیز در لیست مانگاهای شبیه به حمله به تایتان قرار می‌دهد.

Fullmetal Alchemist

داستان کیمیاگر فلزی (Fullmetal Alchemist) در رابطه با دنیایی سورئال است که در آن کیمیاگری واقعی است و یک دولت فاسد هم قصد دارد تا از طریق آن تمام جهان را به آرامی تحت سلطه خود دربیاورد. انیمه Fullmetal Alchemist  حول محور برادرانی با نام‌های اد (Ed) و ال (Al) است که آزمایش‌های کیمیاگری خود را تا حد زیادی پیش می‌برند و همین هم در نهایت منجر به از دست دادن قسمت‌هایی از بدنشان می‌شود. این دو برادر حتی پس از اینکه مادرشان را از دست میدهند، امید دارند که با استفاده از علم کیمیاگری، او را به زندگی برگردانند. به همین خاطر نیز آنها برای درست کردن اوضاع در مسیری قرار می‌گیرند که به حقایق باورنکردنی دست پیدا می‌کنند. مضامین مانگاهای حمله به تایتان و کیمیاگر فلزی، همانند دیگر مانگاهای معرفی شده در این لیست، آنقدر با همدیگر تشابه ندارد؛ اما با این حال، دخالت عناصر نظامی و دولت‌ها، این دو مانگا را از جهاتی شبیه به هم می‌کند. علاوه بر این، مفاهیمی که در این داستان‌ها گنجانده شده است، هردو بسیار تامل برانگیز هستند.

Berserk

طرفداران داستان حمله به تایتان می‌توانند به شدت با بی رحمی، محیط قرون وسطایی، خشونت و پیچیدگی‌های سیاسی که در مانگای Berserk به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده شده‌اند، به خوبی ارتباط برقرار کنند. این داستان کلاسیک زیبا، به شدت بر روی مانورهای سیاسی تمرکز کرده است، درست همانند داستان حمله به تایتان که مضامین سیاسی از بارزترین ویژگی‌های آن بود. همچنین خیانت و انتقام نیز از نکات برجسته این داستان خارق العاده بودند که طرفداران می‌توانند در مانگای Berserk نیز آن را در موارد متعددی مشاهده کنند. داستان این این مانگای تاریک و خونین در رابطه با کارکتری است که به دنبال انتقام گرفتن از مردی است که زمانی به او اعتماد داشت. قهرمان اصلی داستان مانگا Berserk که مردی با نام گاتس (Guts) است، با شمشیر عظیم خود به جنایت می‌پردازد تا انتقام خود را از مردی بگیرد که او و دیگر افرادش را رها کرد تا آنها را در ازای به دست آوردن قدرت‌های الهی قربانی کند. یک طرفدار داستان اتک ان تایتان به احتمال زیاد از دیدن فضای تاریک، هیولاها و طراحی‌های نبردش، بسیار لذت خواهد برد.

Parasyte: The Maxim

خون و خونریزی چیزی است که مانگا Parasyte: The Maxim را شبیه به داستان افسانه‌ای اتک ان تایتان می‌کند. اما در عین حال، داستان این مانگای محبوب و پرطرفدار متمرکز بر موجوداتی فضایی که در داستان با نام انگل (Parasyte) شناخته شده‌اند. این موجودات قصد از بین بردن همه انسان‌ها و گرفتن کنترل مغزهایشان را دارند تا بتوانند زمین را به کلی فتح کنند. داستان اینگونه شروع می‌شود که شبی، یک دانش آموز دبیرستانی به نام شینیچی ایزومی (Shinichi Izumi) به صورت تصادفی اجازه می‌دهد یک انگل وارد بدنش بشود؛ اما این انگل به جای به دست گرفتن کنترل مغز او، وارد دستش می‌شود. پس از این اتفاق، زندگی او به کلی دچار تحول می‌شود. خط داستانی این مانگای شگفت انگیز به گونه‌ای است که شما را به هیچ عنوان خسته نمی‌کند و باعث می‌شود بینندگان بخواهند تا دقیقه آخر آن را ببینند تا بتوانند پی ببرند که در نهایت چه اتفاقی خواهد افتاد. به علاوه همه این‌ها، رابطه‌ای که شخصیت اصلی داستان با انگل داخل بدنش شکل می‌دهد بسیار جالب و دیدنی است. ناگفته نماند که قسمت‌هایی از داستان ممکن است تاحدودی بینندگان خود را آزار دهد؛ درست همانند اتک ان تایتان که برخی از اتفاقات آن بینندگان خود را مضطرب می‌کند.

Death Note

بیشتر از 15 سال از انتشار اولین قسمت انیمه هیجان انگیز و روانشناختی Death Note می‌گذرد. خط داستانی مانگای این انیمه شگفت انگیز به قدری جذاب و دیدنی بود که در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب طرفداران زیادی در سراسر جهان شد. بسیاری از طرفداران دنیای انیمه بر این باورند که هنوز هم هیچ انیمه دیگری نتوانسته است از نظر خط داستانی، از دفترچه مرگ هوشمندانه‌تر عمل کند. داستان این مانگا در رابطه با یک شینیگامی (خدای مرگ) است که می‌تواند جان هر کسی را که می‌خواهد بگیرد و اینگونه بقیه سال‌هایی را که آن فرد می‌توانست زنده بماند را به عمر خود اضافه می‌کند. همه این‌ها تا زمانی است که این شینیگامی‌ها نام فرد مورد نظر خود و تصویری از چهره‌شان را که در ذهن دارند در یک دفترچه به نام دفترچه مرگ بنویسند. آنها حتی می‌توانند چگونگی مرگ فرد را نیز مشخص کنند. داستان از جایی آغاز می‌شود که یکی از این دفترچه‌ها به دست لایت یاگامی (Light Yagami) می‌رسد. او نیز با کمک آن تلاش می‌کند که یک ورژن از دنیای ایده‌آلی که در ذهنش دارد بسازد. داستان این انیمه در ژانر روانشختی نیز است. یکی از این شینیگامی‌ها نیز همواره در کنار لایت قرار گرفته است و اینگونه پدیده‌های ماورا طبیعه نیز وارد داستان می‌شود که باعث می‌شود در دفترچه مرگ نیز در لیست مانگاهای شبیه به حمله به تایتان قرار بگیرد.

4.5 8 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا