داستان بازی بعدی Battlefield با همکاری یکی از خالقان Halo ساخته خواهد شد

بازگشت بخش داستانی

داستان بازی بعدی Battlefield

طبق اخبار منتشر شده داستان بازی بعدی Battlefield با همکاری یکی از خالقان انحصاری محبوب ایکس باکس یعنی Halo ساخته خواهد شد.

همانطور که می‌دانید در نسخه‌های اخیر بازی Battlefield شاهد بخش داستانی قابل توجهی نبودیم و بیشتر تمرکز توسعه دهندگان بر روی بخش چند نفره بود، اما در خبری که اخیرا منتشر شده به نظر می‌رسد شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) مشغول استخدام گروهی برای کار بر روی داستان بازی بعدی Battlefield است. این به معنا آن است که باید انتظار بخش داستانی قابل قبولی از نسخه بعدی این مجموعه را داشته باشیم.

ناشر نام آشنای دنیای ویدیو گیم، الکترونیک آرتس، آگهی استخدام عمومی را منتشر کرده است که در آن برای موقعیت شغلی سرپرست طراحی در گروهی که خودش آن را «استودیو سیاتل Battlefield» نام گذاری کرده، درخواست همکاری داده است. در این آگهی اعلام شده که تمرکز گروه بر روی ساخت داستان و شخصیت‌هایی به یاد ماندنی در دنیای Battlefield است. در ادامه به طور دقیق‌تر به شرح وظایف این موقعیت شغلی پرداخته شده، مدیریت گروه طراحی و گروه طراحی بصری برای ساخت داستان بازی بعدی Battlefield.

اطلاعات اندکی از استودیو مورد بحث در دسترس است، در اکتبر ۲۰۲۱ مارکوس لتو (Marcus Lehto) یکی از خالقان مجموعه Halo و طراح هنری سه گانه اصلی آن در فضای مجازی خبری مبنی بر پیوستن او به شرکت الکترونیک آرتس به عنوان کارگردان بازی در استودیو تازه تاسیس سیاتل منتشر کرد که در آن قرار است بر روی بازی‌ها شوتر اول شخص کار کنند. پس از گذشت زمان مشخص شد که این استودیو بر روی چه چیزی در حال کار است.

شوتر اول شخص الکترونیک آرتس، Battlefield، نقش مهمی در دنیای ویدیو گیم از اولین حضورش در سال ۲۰۰۲ ایفا کرده و طی این سال‌ها عناوین محبوب بسیاری از آن منتشر شده است. طرفداران این مجموعه عاشق جنگ‌های عظیم همراه با خودرو‌های نظامی آن هستند که بسیار به حال و هوای واقعی جنگ نزدیک است. هرچند که آخرین نسخه منتشر شده از این فرنچایز بسیار مورد انتقاد قرار گرفت امیدواریم در آینده دوباره شاهد دوران اوج این مجموعه باشیم.

بازی Battlefield 2042 فاقد بخش داستانی، و تمام تمرکز بازی بر بخش چند نفره بود؛ تصمیمی که به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. خیلی خوب است که الکترونیک آرتس تصمیم هوشمندانه‌ای گرفته و دوباره شاهد بازگشت بخش تک نفره به این مجموعه هستیم. هنوز مشخص نیست که این پروژه به عنوان محتوایی قابل دانلود برای ۲۰۴۲ باشد یا شاهد عرضه نسخه کاملا جدیدی باشیم، اما سپردن ساخت بخش داستانی به استودیو دیگر حرکت جالبی است.

استودیو سوئدی دایس (DICE) مجموعه Battlefield را خلق کرده و همیشه نقش محوری در توسعه این مجموعه داشته است. هرچند که اشتباه این استودیو در تمرکز کامل بر بخش چند نفره در ۲۰۴۲ و کار کردن استودیو دیگر بر بخش داستانی می‌تواند به نتایج خوبی منتهی شود.

از آنجایی که استودیو سیاتل به دنبال سرپرست طراحی می‌گردد، کاملا واضح است که پروژه مذکور هنوز در وضعیت پیش تولید قرار دارد و حتی نزدیک به پایان کار خود نیست، اما خب این پروژه وجود دارد. سه نسخه اول بازی Halo که توسط استودیو بانجی (Bungie) ساخته شدند جزو برترین‌ها در سبک خود هستند. البته بخشی از این موفقیت به خاطر بخش چند نفره ‌آن‌هاست، اما بخش داستانی نباید دست کم گرفته شود. از آنجایی که مارکوس لتو به طور مشخص وظیفه کارگردانی بازی نه کارگردانی هنری را بر عهده دارد، حضور او می‌تواند شاهکاری را در مجموعه Battlefield خلق کند.

نظر شما در رابطه با داستان بازی بعدی Battlefield چیست؟ به نظر شما حول چه موضوعی روایت می‌شود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا