برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Battlefield 2042

۱۰ نکته کلیدی در بازی Battlefield 2042 که شما را حرفه‌ای می‌کند!

جنگ در ۲۰۴۲ راه و رسمی دارد!

1%
  • 0/10
۱۰ نکته کلیدی در بازی Battlefield 2042 که شما را حرفه‌ای می‌کند! ۰ ۱۴ آذر ۱۴۰۰ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی Battlefield 2042 در واقع تمرکز کامل را روی بخش چند نفره آنلاین و حالت‌های مختلف آن گذاشته، اما در این بخش همه بازیکنان هوشمندانه عمل نمی‌کنند و برخی نکات مهم و کاربردی را نمی‌دانند!

بازی‌های سبک شوتر اول شخص همیشه طرفداران بسیاری دارند و دو سری Call of Duty و Battlefield هم از بهترین‌های آن محسوب می‌شوند. با این حال، در گذشته رقابت بین عناوین مختلف این دو مجموعه خیلی نزدیک‌تر بود و حال بعد از چند سال وقفه، بالاخره این جریان از سر گرفته شده است! کمپانی اکتیویژن (Activision) مدت‌هاست که به صورت سالیانه عناوین مختلف Call of Duty را عرضه می‌کند، اما این شرکت در سال ۲۰۱۹ و پس از عرضه Call of Duty: Modern Warfare دست به انجام کاری زد که شاید همان باعث شد تا رقیب دیرینه آن نیز به فکر ساختن یک بازی به سبک (حداقل شبیه) به بتل رویال برود. عنوان Warzone، در واقع توانست در میان کاربران به شدت محبوب شود و یک تجربه تازه و متفاوت از بتل رویال را برای طرفداران ارائه کند، در حالی که آخرین نسخه از سری Battlefield چنین ویژگی را نداشت.

به هر حال سال گذشته هم می‌دانستیم که کمپانی الکترونیک آرتس (EA) و DICE روی عنوان جدید بتلفیلد کار می‌کنند، اما نکته قابل توجه اینجاست که پس از معرفی کامل، فهمیدیم که ظاهرا این بازی صرفا برای تجربه آنلاین ساخته شده است! از همین جهت نیز سازندگان تمرکز کامل و بیشتری را روی این بخش گذاشته و به آن جزئیاتی را اضافه کرده‌اند که گیم پلی و سبک Battlefield 2042 را منحصر به فرد می‌کند.

با این حال برای تجربه گیم پلی این بازی، قاعدتا نکاتی وجود دارند که باعث می‌شوند تا شما در آن پیشرفت کنید؛ چراکه Battlefield 2042، شاید مثل هر بازی سبک شوتر دیگری که تاکنون تجربه کرده‌اید نباشد!

۱۰. هرکدام از اپراتورها را امتحان کنید

یکی از تفاوت‌های اصلی بازی Battlefield 2042 با Warzone که البته کمی آن را شبیه به Black Ops 3 و 4 می‌کند، داشتن اپراتورهایی است که هرکدام قابلیت ویژه‌ای دارند. در گذشته سری بتلفیلد شما به انتخاب اسلحه در یک دسته خاص از میان Medic، Assault و .. محدود بودید، اما حال شخصیت‌های داخل بازی می‌توانند هر سلاحی داشته باشند. اما نکته اینجاست که هر کاراکتر، قابلیت‌های ویژه‌ای دارد که باید مناسب با سبک بازی انتخاب شوند. به همین دلیل است که باید حتما جزئیات لازم درباره هرکدام را مطالعه کنید و سپس Loadout خود را بچینید.

برای مثال، Angel یکی از اسپشیالیست‌هایی است که با آن می‌توانید یاران افتاده خود را Revive کرده و به آن‌ها زره اضافه بدهید. با این وجود اگر قصد دارید تا از یک مکان خاص دفاع کنید، بوریس (Boris) انتخاب مناسب‌تری خواهد بود؛ چراکه با استفاده از یک Sentry Gun (تیربار خودکار)، می‌توانید هم مکان دشمنان پناه گرفته را بدانید و هم با کمترین زحمت حساب آن‌ها را برسید!

۹. سلاح خود را با دقت انتخاب کنید

سبک بازی در عناوین آنلاین و چند نفره خیلی مهم است. اینکه شما بیشتر دوست دارید تا در یک مکان ایستاده و خط بگیرید، داخل نقشه بدوید و سریع باشید یا اینکه بی‌صدا از کنار حرکت کرده و دشمنان را از پشت بزنید، همه تاکتیک‌هایی هستند که هرکس برای خود انتخاب می‌کند. همچنین با توجه به ماموریت خود در بازی، باید این سبک را عوض کنید؛ مثلا وقتی که ماموریت دفاع از یک نقطه است، دویدن داخل دشمنان شما را به کشتن می‌دهد و بهتر است به جای آن خط بگیرید.

حال برای اینکه بتوانید سبک بازی خود را به خوبی پیاده کنید، قاعدتا نیاز به سلاحی خواهید داشت که بیشتر به کار می‌آید. شما هرگز نمی‌توانید با یک LMG سنگین راش بدهید و دشمنان را سلاخی کنید! بلکه باید متناسب با بازی خود، چند Loadout متفاوت بچینید و آن‌ها را به خوبی امتحان کنید. دقت کنید که هر سلاح دارای چندین اتچمنت مختلف بوده و اضافه کردن هرکدام مزیت‌ها و مشکلاتی را خواهد داشت. همچنین فراموش نکنید که همیشه در منو Deploy قابلیت تغییر سلاح را خواهید داشت.

۸. وسط بازی سلاح خود را تنظیم کنید!

رعایت کردن نکته بالا برای ساخت سلاح مورد علاقه و کاربردی خیلی مهم است، اما چه می‌شود اگر داخل بازی باشید و ناگهان ماموریت از حمله کردن به دفاع تغییر کند؟ در این وضعیت شما سلاحی را لازم دارید که سبک نیست اما دقت فوق‌العاده‌ای دارد. به همین منظور نیز می‌توانید از سیستم Plus استفاده کنید که در سبکی مشابه با آنچه که در سری بازی Crysis دیده بودیم، اجازه می‌دهد تا اتچمنت‌های مختلف سلاح را دستکاری کنید!

این منو با دکمه L1 در پلی استیشن، LB در ایکس باکس و همچنین T در پلتفرم رایانه شخصی نمایان می‌شود، اما پیش از آنکه برای استفاده از پالس هیجان‌زده شوید، باید بدانید که فقط چهار دسته از اتچمنت‌ها در این منو قابل تغییر خواهند بود که عبارتند از Unlocked Barrel، Underbarrel، خشاب و دوربین.

۷. از سیستم جدید وسایل نقلیه استفاده کنید!

پیش‌تر در عناوین مختلف سری Battlefield برای اینکه بتوانید یک ماشین یا جت پیدا کنید، مجبور بودید تا به مقر خود برگشته و سپس از آنجا یکی بردارید. همچنین باید از بیس اصلی تا میدان جنگ دوباره رانندگی یا پرواز می‌‌کردید که خود زمان را می‌گرفت. با این وجود، برای بالاتر بردن سرعت کار حال در بازی Battlefield 2042 می‌توانید از قابلیتی استفاده کنید که وسیله مورد نظر را خود به شما می‌رساند!

با زدن دکمه R1 در پلی استیشن، RB در ایکس باکس و B در کیبورد رایانه شخصی، می‌توان از مقر درخواست وسیله نقلیه کرد. اگر وسط درگیری یک جت بخواهید که می‌تواند دشمنان را تکه پاره کند چه اشکالی دارد!

۶. مراقب افتادن تیر در فاصله دور باشید

برخلاف عناوینی مانند Warzone و Apex Legends، وقتی که بخواهید در بازی Battlefield 2042 از فاصله دور کسی را با سلاح تک تیرانداز یا Marksman بزنید، چالش کار خیلی بیشتر خواهد بود! این یعنی باید در نظر بگیرید که هر چه دشمن دورتر باشد، قاعدتا شما هم باید دست خود را بالاتر بگیرید. به هر حال تیرها در فاصله دور سرعت خود را از دست می‌دهند و پایین می‌روند، به همین دلیل نیز باید حداقل چندبار پیش از بازی با دیگر بازیکنان واقعی، با بات‌ها تمرین کنید تا قلق آن را پیدا کنید! همچنین در نظر داشته باشید که چیدن یک سلاح تک تیرانداز خوب خود می‌تواند در بهبود این مسئله کمک کند.

۵. بالاتر از دشمنان خود باشید

همیشه سعی کنید تا خود و تیم را بالاتر از دیگر دشمنان نگه دارید. این نکته نه‌تنها برای بازی Battlefield 2042 بلکه برای هر عنوان سبک بتل رویال و شوتر دیگری هم مهم خواهد بود. چراکه وقتی شما بالاتر از دیگران و در مکانی مرتفع ایستاده باشید، هم می‌توانید موقعیت کلی افراد را زیر نظر بگیرید و هم می‌توانید هنگام درگیری بهتر پناه بگیرید و به دشمن تیر بزنید.

با این وجود، یک نکته بسیار مهم هنگام انجام این کار استفاده از اسپشیالیست‌هایی مانند روزیر (Rosier) و مک‌کی (Mackay) خواهد بود. با قابلیت ویژه شخصیت مک‌کی می‌توانید با استفاده از یک Grappling Hook (سلاحی که یک طناب مکانیکی را به جایی که می‌خواهید می‌کوبد و سپس خودکار شما را به سمت آن می‌کشاند) به نقاط بالاتر بروید و همچنین با وینگ سوت روزیر هم می‌توانید از ارتفاع با سرعت بیشتری به پایین پریده و پشت سر دشمنان ظاهر شوید!

۴. تیمی بازی کنید

یکی از تفاوت‌های بزرگی که میان بازی Battlefield 2042 و بسیاری دیگر از عناوین سبک شوتر اول شخص وجود دارد، این است که شما حتما باید در این بازی تیمی کار کنید تا پیروز میدان شوید. ببینید تیمی بازی کردن در هر عنوان دیگری برای تجربه حرفه‌ای حتما خوب خواهد بود، اما در بتلفیلد این مورد بیشتر یک نیاز است تا انتخاب! بخصوص اینکه در این عنوان جدید، شما بیشتر باید ماموریت محور بازی کنید تا اینکه کشته‌های بیشتری را بگیرید.

به همین دلیل نیز همیشه در نظر داشته باشید که متناسب با هم‌تیمی‌های خود از اپراتورهای مختلف و قابلیت‌های آن‌ها استفاده کنید. برای مثال اگر می‌بینید که در بازی مشکل کمبود تیر وجود دارد، یک Ammo Box با خود ببرید. اگر می‌بینید که ماشین جنگی تیم خراب شده، آن را تعمیر کنید. اگر می‌بینید که یک تک تیرانداز تیم شما را گیر آورده و نمی‌دانید دقیقا کجاست، از شخصیت Daele استفاده کنید که با یک پهباد می‌تواند موقعیت فردی که به شما تیر می‌زند را پیدا کند!

۳. با یک اسکواد مشخص بازی کنید

در ادامه نکته قبل، باید گفت که همیشه سعی کنید با دوستان و تیمی بازی کنید که اعضای آن را می‌شناسید، چراکه برای انجام دادن ماموریت‌های داخل بازی و تیمی کار کردن، حتما نیاز به افرادی خواهید داشت که به حرف شما توجه می‌کنند و به دنبال برنده شدن هستند. همچنین در حالت تازه‌ای که با نام Hazard Zone به این بازی اضافه شده، باید در نظر داشته باشید که کار مثل هر بتل رویال دیگری نیست! بلکه تیم شما به همراه سه تیم دیگر داخل نقشه وارد عملیاتی می‌شود که وظیفه آن استخراج داده‌ها خواهد، نه کشتن تک به تک دشمنان.

به علاوه در این حالت جدید به جز بازیکنان تیم حریف، بات‌هایی هم وجود دارند که از برخی موقعیت‌های مهم در نقشه دفاع می‌کنند. در نتیجه باید همراه با تیم خود از سلاح و اپراتورهای هماهنگ استفاده کنید تا در نهایت پیروز شوید.

۲. از Discord برای ارتباط برقرار کردن استفاده کنید

بازی Battlefield 2042 منوها و ابزار مختلفی را برای ارتباط برقرار کردن در اختیار شما قرار می‌دهد، اما مشکل اصلی نداشتن قابلیت Voice Chat است! حال احتمالا این ویژگی به زودی برای کاربرانی که به صورت Cross-Play با پلتفرم‌های مختلف بازی می‌کنند به این عنوان اضافه می‌شود، اما در حال حاضر کاربران برای برقراری ارتباط در بازی مجبور هستند تا از برنامه‌هایی مانند Discord استفاده کنند. دقت کنید که صحبت کردن و هماهنگی در بازی خیلی مهم است، چراکه لو دادن جای دشمن را شاید با حرف زدن دقیق‌تر برسانید تا اینکه جایی را مارک کنید!

۱. ماموریت شما الویت دارد!

این نکته را در میان توضیحات موارد قبلی چند بار دیگر هم نوشته بودم، اما واقعا بسیاری از بازیکنان وجود دارند که ترجیح می‌دهند تا با سلاح خود به دنبال تیم حریف دویده و آن‌ها را گلوله باران کنند تا اینکه به سراغ انجام ماموریت خود بروند‌. درست است، کشتن دشمنان بخش اجتناب‌ناپذیری از بازی خواهد بود، اما اگر در راستای انجام ماموریت باشد! چراکه در اکثر حالت‌های مختلف Battlefield 2042 کسی برنده می‌شود که ماموریت‌ها را کامل کند، نه اینکه بیشتر تیر زده باشد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments