نسخه‌ی نسل نهمی Battlefield V با چه کیفیتی اجرا می‌شود؟

یک اینفلوئنسر پاسخ می‌دهد

نسخه‌ی نسل نهمی Battlefield V

جک فرگز یکی از اینفلوئنسرهای صنعت ویدیو گیم در کلیپ اخیر خود اولین جزئیات را از نسخه‌ی نسل نهمی Battlefield V به اشتراک گذاشت.

از آن‌جایی که به عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی نزدیک شده‌ایم، تیم بازاریابی مایکروسافت در حال بهره بردن از روش‌های مختلف است تا ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس بیشتر از رقیب‌های خود در مرکز توجه قرار گرفته و در نتیجه، به فروش بالاتری دست یابند. یکی از روش‌ها، اهدای کنسول به اینفلوئنسرهای صنعت گیم است تا ویدیوهای مختلفی ساخته و تجربیاتشان از آن را با دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارند.

جک فرگز (Jack Frags) یکی از اینفلوئنسرهایی است که از طرف مایکروسافت یک دستگاه ایکس‌باکس سری ایکس دریافت کرد. او اخیرا ویدیویی را از طریق کانال خود در وب سایت یوتیوب منتشر کرده که حدودا ۸ دقیقه زمان داشته و شامل صحبت‌های او پیرامون جنبه‌های مختلف کنسول و همچنین عملکرد فنی بازی‌های متفاوت روی آن می‌شود. فرگز در بخشی از کلیپ خود به سراغ نسخه‌ی نسل نهمی Battlefield V رفته و وضوح تصویر و نرخ فریم آن را فاش ‌کرد. طبق ادعای او، جدیدترین نسخه‌ی بتلفیلد روی نسل نهم ایکس‌باکس با وضوح تصویر 4K و نرخ فریم ۶۰ اجرا می‌شود. برای مقایسه می‌توان به نسخه‌ی مخصوص این بازی برای ایکس‌باکس وان اشاره کرد که همین مشخصات را دارد اما در صحنه‌های شلوغ دچار افت فریم‌های قابل‌تشخیص می‌شود.

بدین ترتیب، می‌توان گفت نسخه‌ی نسل نهمی Battlefield V به لطف قدرت سخت‌افزاری بالای ایکس‌باکس سری ایکس عملکرد فنی بسیار بهتری نسبت به نسخه‌های نسل هشتمی خود دارد. همچنین تغییر میدان دید (Field of view) تاثیر چندانی روی نرخ فریم به وجود نمی‌آورد. اگرچه مایکروسافت و الکترونیک آرتز همکار‌ی جدی‌ای دارند اما می‌توان انتظار داشت نسخه‌‌ی پلی‌استیشن 5 هم از چنین مشخصات فنی‌ای برخوردار باشد. در ضمن، ویدیوی اخیر جک فرگز شامل گیم‌پلی بازی‌های مختلفی شده که برای تماشا و همچنین شنیدن حرف‌هایش می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

Battlefield V به محض معرفی درگیر حواشی شد. در تریلر رونمایی شاهد حضور زنان در میدان نبرد هستیم در حالی که چنین چیزی از لحاظ تاریخی صحیح نیست. همین موضوع باعث به وجود آمدن انتقادهای فراوان در فضای مجازی شد. با شدت گرفتن انتقادها، یکی از کارمندان الکترونیک آرتز به نام پاتریک سودرلوند (Patrick Söderlund) در پاسخ به طرفداران معترض گفت با این موضوع کنار بیایند یا بازی را نخرند؛ جمله‌ای که خشم کاربران را بیشتر کرد. با وجود این حواشی، نسخه‌ی پنجم بتلفیلد موفق شد پس از عرضه بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. این عنوان همچنین تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار نسخه فروخت که کمتر از انتظارهای مدیران الکترونیک آرتز بود.

از دید ناشر، عملکرد نامناسب تیم بازاریابی Battlefield V و تمرکز بیش از حد تیم سازنده روی بخش تکنفره آن هم در شرایطی که بتل رویال محبوبیت بسیاری زیادی دارد، به فروش پایین منجر شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا