#مهسا_امینی

حالت Rush از پلی لیست بازی Battlefield 2042 برداشته شد!

وقتی سازنده پیشرفت نمی‌خواهد!

پلی لیست بازی Battlefield 2042

طبق اعلام رسمی، ظاهرا حالت Rush از پلی لیست بازی Battlefield 2042 نسخه Portal برداشته شده و بازیکنان دیگر نمی‌توانند آن را برای گرفتن XP و رقابت با دیگر بازیکنان انتخاب کنند.

بازی‌های آنلاین بزرگ مانند Warzone و همچنین Battlefield 2042 همیشه دارای بخش‌ها و حالت‌های مختلفی هستند که انواع گیم پلی و اهداف مختلف را در بازی تعریف می‌کند تا بتوانید از تجربه آن‌ها نهایت لذت را ببرید. این حالت‌های مختلف در واقع در قالب بخشی به نام پلی لیست ارائه می‌شود که برای عناوین سبک چند نفره مانند Vanguard مثلا شامل Hardpoint، Domination، Team Deathmatch و … می‌شود. با این حال همیشه این حالت‌ها یا بنا به درخواست کاربران یا به خواست خود سازندگان دستکاری می‌شوند و برای جلوگیری از یکونواخت شدن روند بازی از آن حذف یا به آن اضافه می‌شود.

با این وجود، در بازی Battlefield 2042 از همان زمان عرضه یک حالت خیلی برای طرفداران جالب بوده و تقریبا همه موافق هستند که سازندگان آن را به عنوان یک بخش ماندگار در بازی نگه دارند. حالت Rush Mode در واقع نام این بخش فوق‌العاده هیجان‌انگیز است که با گیم پلی جذابی که دارد، باعث می‌شود تا بازیمنان ترکیبی کامل از یک مود ماموریت محور و همچنین کشتن دیگر بازیکنان را تجربه کنند.

در این حالت، بازیکنان طبق معمول اکثر مودهای بازی، به ۲ تیم تقسیم می‌شوند. سپس بازیکنان در این دو تیم بزرگ سعی می‌کنند تا برای پیروزی ماموریت خود را انجام بدهند؛ ماموریت چیست؟ یک تیم باید به پایگاه‌های دشمن حمله کرده و در آن بمب بگذارد، تیم دیگر باید از این پایگاه دفاع کرده و اجازه تخریب آن‌ها را به دشمن ندهد. بازی زمان دارد، اما ابتکار عمل با تیم مهاجم خواهد بود، چراکه باید بدانند چطور همگی به یک پایگاه حمله کرده یا اینکه اعضا پخش شوند. همچنین جالب است بدانید که اگر بازیکنان تیم مدافع خیلی سریع خود را به بمب‌های گذاشته شده برسانند، احتمال اینکه بتوانند آن‌ها را خنثی کنند همیشه وجود دارد! با این حرکت کار تیم مهاجم عملا تکرار خواهد شد.

این مود مدت‌هاست که در پلی لیست بازی Battlefield 2042 و همچنین نسخه Portal وجود دارد و بازیکنان بسیاری روزانه آن را تجربه می‌کردند؛ بخصوص حال که بسیاری از باگ‌ها و مشکلات بازی برطرف شده و طرفدارانی که از آن دلسرد شده بودند دوباره در حال بازگشت به سمت عنوان مورد علاقه خود هستند. با این وجود، همین که بدانید گیم پلی مود Rush چطور است خود شاید شما را وادار کند تا آن را به دیگر بخش‌های مختلف بازی ترجیح دهید؛ چراکه در این حالت شما هم وظیفه دارید تا بازیکنان حریف را برای نگذاشتن بمب بکشید و هم اینکه باید به صورت ماموریت محور با یاران خود همکاری کرده و اجازه ندهید تا دشمن به مقرها حمله کند.

با این حال معمولا سازندگان به حرف کاربران گوش می‌کنند و مودی که از همه بیشتر مورد علاقه بوده را برنمی‌دارند. در واقع مدتی پیش بود که طرفداران اظهار کردند باید حالت Rush به صورت ماندگار در Battlefield 2042 قرار داده شود. با این وجود می‌بینیم که استودیو DICE عملا نسبت به این موضوع واکنش مثبتی نشان نداده و حتی این مود را حدف کرده است! در حقیقت بازیکنان در حال حاضر هم به خاطر باگ‌های مختلف از این بازی فراری هستند، اما اینکه مود مورد علاقه آن‌ها هم حذف شود، یعنی سازندگان دیگر خود نمی‌خواهند تا Battlefield 2042 پیشرفت کند.

در هر صورت این مود و هر حالت حذف شده دیگری به زودی و احتمالا طی هفته‌ها و یا ماه‌های آینده دوباره به پلی لیست بازی Battlefield 2042 اضافه خواهند شد. اما متاسفانه باید گفت که شاید تا آن زمان دیگر برای جلب دوباره نظر کاربران خیلی دیر شده باشد. با این وجود لازم است بدانید که هم‌اکنون حالت Rush در این بازی فقط در حالت کاستوم روم نسخه Portal و بدون در نظر گرفتن Matchmaking با دیگر بازیکنان ناشناخته آنلاین قابل تجربه خواهد بود. همچنین بازی‌های کاستوم دیگر مثل سابق به شما آن میزان XP زیاد را نمی‌دهند؛ چراکه بسیاری از کاربران در حال سواستفاده از این کار بودند و برخی روم‌‌های مخصوص بالا بردن سطح با گرفتن XP بالا را ساختند.

به هر حال مدتی پیش بود که به دلیل داشتن باگ‌های زیاد، یک کاربر خلاق کلیپی تمسخرآمیز به بازی Battlefield 2042 و مقایسه آن با تریلر زمان معرفی را ساخته و منتشر کرده بود. بدین ترتیب، هیچ بعید نیست که این اقدام جدید سازندگان برای خراب کردن پلی لیست بازی Battlefield 2042 هم بی‌جواب نماند و هدف کلیپ‌های طنز و میم‌های خنده‌دار شود!


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا