آیا بازی Battlefield 2042 رایگان می‌شود؟

آخرین راه چاره

بازی Battlefield 2042 رایگان

پس از عملکرد فوق‌العاده ضعیف روی کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی، احتمال اینکه بازی Battlefield 2042 رایگان شود اکنون شدت گرفته و وضعیت آن طی هفته‌های آینده روشن خواهد شد. با این وجود، دلیل اصلی این عملکرد ضعیف و ایپه رایگان شدن بازی چیست؟

سال گذشته زمانی که اولین بار نام بازی Battlefield 2042 شنیده شد و سازندگان تریلر آن را منتشر کردند، همه چیز فوق‌العاده جذاب و هیجان‌انگیز به نظر می‌رسید! در ویدیو معرفی، سربازانی به صورت فوق‌العاده استراتژیک می‌جنگیدند و گرافیک آن به حدی بالا بود که عملا از دیدن جزئیات مختلفش لذت می‌بردیم. سپس در میان یک درگیری به شدت نفس‌گیر، می‌بینیم که یک گردباد ماشین‌ها، سربازان و هرچیزی که نزدیکش باشد را به درون خود کشیده و پرتاب می‌کند! قاعدتا این ویدیو معرفی قول یک بازی خیلی قوی و خوب را می‌داد که در سال ۲۰۲۱ عرضه شده و حداقل تا یک سال همه را سرگرم نگه می‌دارد. حتی یک حالت جدید به نام Hazard Zone که به این عنوان اضافه شده، با داشتن یک مکانیزم بتل رویال مانند خود باعث شده بود تا برخی بازی Battlefield 2042 را رقیب تازه Warzone و سایر عناوین مانند Apex Legends بدانند، در حالی که بتلفیلد جدید، فقط بوی نا امیدی می‌داد.

در حقیقت Battlefield 2042 به هیچ وجه بازی ضعیفی نیست، بلکه در مقایسه با بسیاری از سایر عناوین حاضر، برخی برتری‌ها را هم دارد. اما مسئله اصلی اینجاست که سازندگان پیش از عرضه توقع کاربران را به حدی بالا برده بودند، که دیگر ظرفیت جبران اشتباهات را به شدت پایین آورده و به نحوی نظر طرفداران را نسبت به بازی، منفی کرده‌اند. همچنین پس از چندین ماه گذشتن از تاریخ عرضه، هنوز هم بازی به شدت باگ دارد! انقدر این باگ‌ها زیاد هستند که حتی یک کاربر حدود یک ماه پیش خود یک بازسازی از تریلر در مقابل واقعیت را برای Battlefield 2042 انجام داده بود که شدیدا هم آن را مسخره می‌کند!

به همین دلیل نیز یکی از راه‌هایی که شاید بتوان با آن دوباره توجه کاربران را جلب کرد، این است که بازی Battlefield 2042 رایگان عرضه شود. در حال حاضر، این عنوان با قیمت کامل یک بازی در دسترس کاربران قرار گرفته و همین نیز به علاوه تمامی مشکلاتی که دارد، موضوع را کمی غیر قابل درک می‌کند. برای مثال نقطه مقابل این عنوان یعنی Call of Duty: Warzone نیز پر از باگ‌های عجیب و غریب است که در حال رفع شدن هستند، اما حداقل می‌دانیم که بازی کاملا رایگان است و برای نصب آن یک دلار هم خرج نمی‌کنید!

بدین ترتیب، ایده عرضه بازی Battlefield 2042 ابتدا توسط خود کاربران داده شد و سپس ظاهرا به دست سازندگان رسیده است تا کمی روی آن فکر کنند. از طرفی در واکنش به این خبر نیز تام هندرسون (Tom Henderson)، کسی که در لو دادن اطلاعات بازی‌ها معروف است، اعلام کرده که شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) سعی دارد تا به هر قیمتی Battlefield 2042 را بازگرداند. به گفته او، برای EA تمامی گزینه‌ها در نظر گرفته شده‌اند، حتی اگر رایگان کردن بازی آخرین راه برای نجات آن باشد.

به هر حال اینکه بازی Battlefield 2042 رایگان شود، موردی است که باید بیشتر درباره آن طی هفته‌های آینده، رسما توسط سازندگان بشنویم تا از برنامه‌های آن‌ها مطلع شویم. از طرفی نیز این کار قاعدتا باعث می‌شود تا صرفا برای رایگان بودن هم که شده، کاربران دوباره به سمت بازی برگردند. اما باگ این کار آنجاست که اگر کسی پول کامل برای بازی داده باشد و حال این عنوان رایگان شود، تکلیف اعتراض او چیست؟ آیا آیتم‌های ویژه‌ای مثل سیستم بتل پس در اختیار این فرد قرار می‌گیرد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا