حالت زامبی بازی Battlefield 2042 به علت باگ زیاد برداشته می‌شود

باگ، باگ، باز هم باگ

حالت زامبی بازی Battlefield 2042

طبق اعلام رسمی، اخیرا حالت زامبی بازی Battlefield 2042 برداشته شده و به جای آن، یک بخش دیگر به نام Gun Game اضافه شده است. گفته شده که این تغییر رویه به دلیل باگ‌های مختلفی بوده که در سیستم افزایش XP وجود داشته است.

در حال حاضر، بازی Battlefield 2042 وضعیت ناپایدار و فوق‌العاده بدی دارد. سازندگان هنگام معرفی این عنوان، آن را به شدت دست بالا گرفته و طرفداران را برای انتشار یک بازی تکرارنشدنی با حالت‌ها و بخش‌های جدید آماده کرده بودند، اما در نهایت چیزی که نسیب بازیکنان شد، خرید ۶۰ دلاری یک بازی فوق‌العاده ضعیف در طراحی و پر از باگ‌های مختلف بود که واقعا فرد را کاربر می‌دهد! با این وجود طی چند ماه گذشته بسیاری از باگ‌ها برداشته شده‌اند و در مجموع، سیستم کلی بازی به شدت بهینه‌سازی شده تا تجربه جنگیدن در سال ۲۰۴۲ حداقل کمی قابل تحمل‌تر باشد. این در حالی است که سازندگان اخیرا جلوی پای پیشرفت خود نیز سنگ انداخته و برای مثال، حالتی مثل Rush که همه طرفداران از آن استقبال کرده بودند را برداشته‌اند!

همچنین مدتی پیش بود که اعلام شد روند جمع کردن امتیازهای XP در بخش Portal، مورد سواستفاده برخی از کاربران که باگ‌هایی برای افزایش و چندبرابر کردن مقدار آن پیدا کرده‌اند، قرار گرفته است. به همین منظور، سیستم بازی طوری بازطراحی شد که با ارائه یک آپدیت، دیگر کاربران در نسخه Portal نمی‌توانستند سریع سطح خود را بالاتر ببرند. به هر حال ظاهرا باگ‌های مختلف قرار است که تا ابد در بازی Battlefield 2042 وجود داشته باشند؛ حتی اگر سازندگان یک بخش جدید مانند حالت زامبی را وارد آن کنند!

باگ حالت زامبی بازی Battlefield 2042

در حقیقت دوام آوردن در مقابل زامبی‌ها و کشتن مردگان متحرک در بازی Battlefield 2042، مقدار XP مناسبی را به کاربر می‌دهد. اما این مقدار وقتی خیلی زیاد می‌شود که بتوانید چندصد زامبی را بکشید و زنده بمانید! به همین ترتیب نیز کاربران موفق شدند تا مکانی را در نقشه حالت زامبی بازی Battlefield 2042 پیدا کنند که با رفتن به آنجا، دیگر هیچ زامبی نمی‌تواند به شما برسد؛ در نتیجه تا می‌توانید بکشید و XP بگیرید، راحت و آسان!

این باگ که باعث شده بود تا بازیکنان بسیاری مدام سطح خود را ارتقا داده و خیلی از دیگران جلو بزنند، عملا مورد سواستفاده قرار گرفت. به همین دلیل نیز سازندگان باید فکری به حال آن می‌کردند و استودیو DICE نیز متاسفانه بدترین انتخاب ممکن را انجام داد: حذف حالت زامبی بازی Battlefield 2042 و جایگزین کردن آن با Gun Game! این اقدام طبق اعلام رسمی به دلیل استفاده از باگ و افزایش ناعادلانه XP کاربران انجام شده و از آنجا که بازطراحی قسمت‌های خاصی از نقشه زمان‌بر بوده، آن‌ها به کلی این بخش را پاک کرده‌اند تا در فرصتی دیگر دوباره ارائه کنند.

لازم به ذکر است که جاستین ویب (Justin Wiebe) یکی از طراحان بازی اخیرا اعلام کرده که حالت زامبی بازی Battlefield 2042 حتی بدون داشتن مشکل باگ XP هنوز هم برای عرضه آماده نبود و شاید سازندگان باید برای بازنگری و اعمال برخی تغییرات لازمه صبر می‌کردند. او اظهار کرده که حذف شدن این حالت از بازی به شدت به تیم سازنده کمک کرده و آن‌ها اکنون می‌توانند با تمرکز بیشتری روی مشکلات آن برای کامل شدن کار کنند.

همچنین جااب است بدانید که حالت Gun Game که به تازگی به جای زامبی به این بازی اضافه شده، هرگز مود جدید و دیده نشده‌ای در Battlefield Portal نیست. بلکه مدت‌ها پیش کاربران خود این بخش را طراحی کرده بودند که بازیکنان براساس تعداد کشته و بازی خود، به ترتیب سلاح مختلف را به صورت اتفاقی به دست می‌گیرند. این حالت که در بخش چند نفره بازی‌های بسیاری از سبک شوتر هم وجود دارد، هم‌اکنون به صورت رسمی در Battlefield Portal قرار گرفته است. درباره بازگشت بخش زامبی هم فعلا هیچ تاریخ رسمی اعلام نشده و احتمالا اواسط سال ۲۰۲۲ مد نظر سازندگان خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا