#مهسا_امینی

بازی Battlefield 1 چه زمانی رایگان خواهد شد؟

همه چیز برای موفقیت بتلفیلد جدید مهیا است

بازی Battlefield 1

تام هندرسون افشاگر مشهور و قابل‌اعتماد صنعت ویدیو گیم با انتشار یک توییت کوتاه از رایگان شدن بازی Battlefield 1 خبر داده است.

با گذشت سه سال از عرضه بازی Battlefield 4، نسخه جدید مجموعه تحت عنوان Battlefield 1 وارد بازارهای جهانی شد تا تجربه‌ای جدید و جذاب را با محوریت جنگ جهانی اول رقم بزند؛ اتفاقی که رخ داد. محصول دایس به واسطه کمپین‌های داستانی، مدهای چندنفره، جلوه‌های بصری و طراحی صدایش مورد تحسین قرار گرفت. علاوه بر این، بیش از ۱۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. استودیو سوئدی سعی کرد موفقیت‌های بتلفیلد 1 را با Battlefield V تکرار کند که موفق نشد. این بازی بنا به دلایل مختلفی از جمله حاشیه‌های قبل از انتشار و عدم وجود محتوای کافی در زمان عرضه به یک شکست تبدیل شد.

الکترونیک آرتز چندی پیش به وعده خود عمل و جدیدترین نسخه بتلفیلد را معرفی کرد. این بازی تحت عنوان Battlefield 2042 شناخته شده و همان‌طور که از اسمش می‌توان حدس زد، کاربران را به آینده نزدیک می‌برد. در پی معرفی این بازی، طرفداران قدیمی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و پای تجربه Battlefield 4 نشستند؛ محصولی که به سال ۲۰۱۳ میلادی تعلق دارد. این اتفاق نشان می‌دهد طرفداران قصد دارند تا فرا رسیدن زمان انتشار نسخه جدید، خود را با بازی‌های قدیمی سرگرم کنند.

تام هندرسون (Tom Henderson) یکی از افشاگرهای مشهور و قابل‌اعتماد صنعت ویدیو به شمار می‌رود. او با انتشار دو توییت کوتاه ادعا کرد بازی Battlefield 1 طی هفته آتی رایگان شده و تمامی کاربران می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای پای تجربه‌اش بنشینند. هندرسون اطمینان ندارد اما احتمال می‌دهد رایگان شدن بازی تنها برای نسخه رایانه‌های شخصی رخ داده و روی دیگر نسخه‌ها تاثیری ندارد. در صورتی که با هندرسون آشنایی ندارید، باید بگوییم یکی از افرادی است که قبل از معرفی بازی Battlefield 2042 حجم بالایی را از جزئیاتش را فاش کرده است؛ جزئیاتی که حالا می‌دانیم بخش عمده‌شان حقیقت داشته‌اند.

داستان بازی Battlefield 2042 طی دو دهه آینده روایت می‌شود. تغییرات آب و هوایی و مشکلات متعددی که گریبانگیر دولت‌ها شده بودند، باعث می‌شوند یک جبهه جدید در جهان شکل بگیرد. این جبهه «مردمان بدون میهن» نام داشته و از سوی دولت‌ها به خرابکاری متهم می‌شوند. همین اتفاق، یک جنگ عظیم را زمینه‌چینی می‌کند.

حالت داستانی اهمیت بالایی در نسخه‌های پیشین بتلفیلد نداشته و به عنوان یک آموزشی برای شرکت در رقابت‌های چندنفره دیده می‌شد. با این حال، دایس ترجیح داده بخش داستانی را کنار گذاشته و تمام تمرکز خود را روی بخش چندنفره بازی Battlefield 2042 قرار دهد. اگرچه هنوز تمامی مدها معرفی نشده، استودیو سوئدی تاکید کرده برخلاف شایعه‌ها خبری از بتل رویال نیست. البته کاربران می‌توانند خود را برای بتل پس آماده کنند که راه خود را به مجموعه بازکرده است.

در انتها، لازم به ذکر است بازی بتلفیلد 2042 در تاریخ ۳۰ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ اکتبر) به بازارهای جهانی خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا