افزایش چشم‌گیر تعداد بازیکنان Battlefield 4 در پی معرفی بازی Battlefield 2042

سرورها با مشکل روبه‌رو شدند!

تعداد بازیکنان بازی Battlefield 4

شواهد امر گویای این موضوع است که بعد از معرفی بازی مورد انتظار بازی Battlefield 2042 تعداد بازیکنان بازی Battlefield 4 به طور چشم‌گیری افزایش یافته و در پی هجوم گیمرها، سرورهای بازی با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند.

بدون هیچ شک و تردیدی، سری بتلفیلد یکی از محبوب‌ترین آثار تیراندازی صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. مجموعه‌ای که تا به امروز نسخه‌های مختلفی از آن راهی بازار شده و حتی چند هفته پیش نیز شاهد معرفی بازی جدید آن تحت عنوان بتلفیلد 2042 بودیم. برخلاف دو نسخه‌ی پیشین فرنچایز که روایت‌گر حوادث جنگ‌های جهانی اول و دوم بودند، بازی جدید بتلفیلد در دنیای مدرن و آینده جریان دارد و بازیکنان با استفاده از گجت‌ها، فناوری‌ها و ابزارهای جنگی جدید به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در این میان، گزارش‌ها نشان می‌دهد که هواداران پر و پا قرص مجموعه به خاطر بازگشت بتلفیلد به جنگ‌های مدرن، دوباره به سراغ تجربه‌ی بازی بتلفیلد 4 رفتند تا در طول چند ماه آینده از تخریب‌پذیری محیط و استفاده از سلاح مدرن جنگی لذت ببرند.

به بیان دقیق‌تر، بعد از معرفی پر سر و صدای بازی Battlefield 2042 و نمایش گیم‌پلی آن در رویداد ای‌تیری سال جاری میلادی، شماری از طرفداران به تجربه‌ی بازی بتلفیلد 4 روی آوردند؛ به طوریکه تعداد بازیکنان این عنوان در طول هفته‌های اخیر به طور چشم‌گیر و قابل توجهی افزایش یافته است. نکته جالب‌تر اینکه در پی هجوم گیمرها، سرورهای بازی با مشکلات زیادی مواجه شدند و طبق گزارش تعدادی از کاربران، از صف‌های طولانی برای تشکیل بازی گرفته تا نمایش یک سری خطا‌ها و قطعی اتصال به سرور، همگی تجربه‌ی بازی را برای گروهی از بازیکنان دشوار کرده است.

به دنبال انتشار این گزارش‌ها، طولی نکشید که شرکت الکترونیک آرتز در پیامی ضمن تایید افزایش بی‌نظیر تعداد بازیکنان Battlefield 4 و بروز مشکلاتی در سرورهای بازی، اعلام کرد که ظرفیت سرورهای بازی در برخی مناطق از جمله غرب ایالات متحده آمریکا افزایش یافته و به دنبال آن، سیستم مچ‌میکینگ بهتر از گذشته عمل می‌کند. این در حالی است که هم‌اکنون بیش از هشت سال از انتشار بازی بتلفیلد 4 روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی می‌گذرد.

ذکر این نکته مهم است که در طول این مدت طولانی، دو نسخه‌ی دیگر از این مجموعه به نام‌های Battlefield 1 و Battlefield V راهی بازار شده است. هرچند، از آنجا که دو نسخه‌ی مزبور در دنیای مدرن و امروزی جریان ندارند و حوادث جنگ‌های جهانی اول و دوم را به تصویر می‌کشند، بدیهی است که به خاطر بازی جدید مجموعه و داستان آینده نگرانه‌ی آن، هواداران به سراغ تجربه‌ی بتلفیلد 4 بروند. بر اساس ادعای تیم توسعه‌دهنده، افزایش قابل توجه تعداد بازیکنان بازی در پی معرفی بتلفیلد 2042 و نمایش گیم‌پلی آن در رویداد ای‌تیری صورت گرفته است. مدیر جامعه شرکت الکترونیک آرتز در این خصوص توضیح می‌دهد:

ما کاملاً تحت تأثیر هیجان و واکنش شما نسبت به معرفی بازی Battlefield 2042 قرار گرفته‌ایم! بعد از این رونمایی، متوجه شدیم که بسیاری از هواداران بار دیگر به تجربه‌ی بازی محبوب بتلفیلد 4 پرداخته‌اند تا دوباره طعم بازگشت به جنگ‌های تمام عیار را بچشند. ما تک تک تجربه‌های شما را رصد می‌کنیم و در این میان، مطلع شدیم که به خاطر افزایش تعداد بازیکنان، صف‌های طولانی برای تشکیل بازی و سیستم مچ‌میکینگ به خصوص در غرب ایالات متحده آمریکا ایجاد شده است. از این رو، ما ظرفیت سرورها را برای یک سری از مناطق افزایش دادیم تا گیمرها زودتر از قبل وارد رقابت شوند و از تجربه‌ی نبردهای بیشتر لذت ببرند.

تعداد بازیکنان بازی Battlefield 4

لازم به ذکر است که بازی مورد انتظار بتلفیلد 2042 در تاریخ ۳۰ مهر سال جاری (مصادف با ۲۲ اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری اس، ایکس‌باکس سری ایکس، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و همچنین رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. در صورتی که بی‌صبرانه منتظر تجربه‌ی بازی هستید، خبر خوب این است که طبق روال همیشه، شرکت الکترونیک آرتز در نظر دارد تا پیش از انتشار نسخه‌ی رسمی، نسخه‌های آزمایشی بازی را در اختیار بازیکنان قرار دهد. در همین راستا، گفته شده که نسخه آلفا در اوایل ماه جاری میلادی کار خود را آغاز می‌کند. در این فاز، هیچ کدام از تکسچرها بارگزاری نشده و تمامی اجسام و آیتم‌ها جعبه‌های خاکستری رنگ هستند و تنها تعداد کمی از علاقه‌مندان می‌توانند در آن شرکت کنند.

با اتمام این دوره، خوشبختانه نسخه بتا دیگری نیز برای Battlefield 2042 در نظر گرفته که در فاصله کوتاهی از انتشار رسمی، در دسترس همه کاربران قرار خواهد گرفت. آن دسته از افرادی که بازی را پیش‌خرید کنند، زودتر از سایر گیمرها به این نسخه دسترسی خواهند داشت. متاسفانه هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نشده و تاریخ دقیق برگزاری هر کدام یک این دو فاز از سوی دایس و الکترونیک آرتز اعلام نشده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با رشد قابل توجه جامعه‌ و تعداد بازیکنان بازی بتلفیلد 4 چیست؟ آیا شما نیز در طول این مدت به تجربه‌ی این عنوان محبوب و قدیمی پرداخته‌اید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا