ستاره فیلم The Batman ادعا می‌کند که این اثر یک شاهکار به تمام معناست!

وقتی آلفرد رضایت کامل دارد

ستاره فیلم The Batman

طبق اعلام اندی سرکیس (Andy Serkis)، ستاره فیلم The Batman که نقش آلفرد دستیار بتمن را بازی می‌کند، این اثر سینمایی یک شاهکار حرفه‌ای خواهد بود و به هنر کارگردانی مت ریوز (Matt Reeves) می‌توان اعتماد کرد.

دنیای گسترده DCEU در واقع خانه بزرگی برای مولتی‌ورس فیلم‌های بر پایه و اساس دی سی است که ابرقهرمانان بسیاری در آن معرفی شده‌اند. با این حال، نقش بتمن در این جهان را بن افلک (Ben Afleck) بازی می‌کرد؛ کسی که قصد داشت تا کارگردانی، نویسندگی و بازیگری نقش شوالیه تاریکی را در فیلم اختصاصی و جدید آن به عهده بگیرد، اما در سال ۲۰۱۹ ناگهان از این کار کناره‌گیری کرد تا همه چیز برای تیم سازندگان متفاوت و عجیب شود. استویدو برادران وارنر در همان سال تصمیم گرفت تا مت ریوز را به عنوان کارگردان این اثر انتخاب کند، و سپس رابرت پتینسون (Robert Pattinson) برای نقش جدید بتمن در نظر گرفته شد. با این حال، فیلم قبلی با بازی بن افلک قرار بود تا به صورت تمام و کمال در دنیای گسترده DCEU باشد و حتی ارتباط‌هایی را هم با سایر ابرقهرمانان این جهان نشان دهد تا در فیلم The Flash، این روابط مولتی‌ورس آشکار شوند. اما در ریبوت جدید The Batman، دیگر خبری از این موارد نیست!

در واقع فیلم جدید بتمن قرار است تا یک سه‌گانه شاهکار و خارج از هیاهو دنیای DCEU باشد؛ به نحوی که رخ دادن اتفاقات آن در جهانی دیگر و به اصطلاح موازی بوده و مانند فیلم اختصاصی شخصیت جوکر، عملا هیچ ارتباطی را با دیگر جهان‌ها نخواهد داشت، یا بهتر است بگوییم فعلا چنین چیزی مد نظر سازندگان نیست. به هر حال این فیلم و دنباله‌های آن برای رقابت با نسخه سه‌گانه کریستوفر نولان (Christopher Nolan) در نظر گرفته شده‌اند و قرار است تا شاهکار باشند! چیزی که اندی سرکیس، یکی از ستارگان فیلم The Batman عملا تایید کرده و اظهار دارد که مت ریوز در کارگردانی این اثر سنگ تمام گذاشته است.

نظرات ستاره فیلم The Batman درباره آن

در فیلم The Batman قرار است تا داستان زندگی بروس وین (Bruce Wayne) را از یک زاویه دید تازه و عملا از دومین سال حضور او در شهر گاتهام، به عنوان شوالیه تاریکی دنبال کنیم؛ جایی که او با نسخه قاتل شخصیت ریدلر (Riddler) مبارزه می‌کند تا جان مردم را نجات دهد. با این وجود، می‌دانیم که بتمن در هر نسخه و حالتی از جهان‌های مختلف، به هر کسی اعتماد نمی‌کند! مگر اینکه آن فرد، آلفرد پنی ورث (Alfred Pennyworth)، دستیار خانوادگی و قدیمی او باشد. حال جالب است بدانید که نقش این شخصیت را ستاره دنیای هالیوود، یعنی اندی سرکیس بازی می‌کند که اخیرا کارگردانی فیلم Venom 2 را هم انجام داده بود و اکنون نظر کاملا مثبتی را درباره ریبوت زندگی‌نامه سینمایی بتمن دارد.

احساس خیلی خوبی دارم که دوباره با مت ریوز در ساخت فیلمی همکاری می‌کنم و باید بگویم که اثر جدید او با توجه به استعداد ویژه‌ای که دارد، قطعا یک شاهکار خواهد بود! اما من درباره شخصیت آلفرد نمی‌توانم حرفی به شما بزنم و عملا درباره این موضوع دادن اطلاعات برایم ممنوع است.

اندی سرکیس و مت ریوز در فیلم Planet of Apes همکاری داشته‌اند و از همین نظر یک شناخت نسبی را بر یکدیگر دارند. از همین نظر هم می‌بینیم که سرکیس او را یک استعداد ویژه خوانده و قول می‌دهد که فیلم The Batman یک شاهکار است! در حالی که هنوز هم اطلاعات زیادی درباره او در نقش شخصیت آلفرد وجود ندارد و باید تا انتشار تریلر بعدی که احتمالا در رویداد آینده DC FanDome پخش می‌شود صبر کنیم.

لازم به ذکر است که سرکیس تنها ستاره فیلم The Batman نیست و در کنار او بازیگران محبوب بسیاری مانند پائول دانو (Paul Dano)، زویی کراویتز (Zoë Kravitz) و همچنین جفری رایت (Jeffery Wright) قرار دارند. همچنین یک نکته جالب درباره صداپیشه شخصیت واچر (The Watcher) در سریال What If…? از دنیای سینمایی مارول، یعنی جفری رایت این است که او اولین بازیگر غیر سفیدپوستی خواهد بود که نقش شخصیت جیمز گوردون (James Gordon)، همان پلیسی که با بتمن در ارتباط بود را بازی می‌کند.

به هر حال این روزها صحبت‌های مثبتی درباره فیلم The Batman زده می‌شود و بسیاری از افراد نیز انتظار دارند که این اثر سینمایی بتواند یک جان تازه را به شوالیه تاریکی در میان آثار سینمایی بدهد. اما پیش از آنکه نظرات مختلف کارگردان و بازیگران این فیلم را بدانیم، باید در نظر داشته باشید که بالا بردن انتظارات برای یک فیلم یا هر اثر هنری دیگری ممکن است دید افراد را نسبت به آنچه که نمایش داده می‌شود عوض کند. برای مثال حال اگر تنها یک درصد فیلم The Batman آنچه که نظرات را درباره آن می‌خوانیم نباشد، یک شکست بزرگ برای سازندگان ثبت خواهد شد؛ درست مانند فیلمی مثل The Suicide Squad که هرقدر هم که از دید منتقدان نمرات خوب و به حقی را دریافت کرده بود، اما در دید کاربران آنچه که باید و شاید از آب در نیامده بود.

اما نظر شما درباره ریبوت فیلم‌های شوالیه تاریکی چیست؟ آیا The Batman می‌تواند پا به پای انتظاراتی که از آن می‌رود حرکت کرده و همه را برآورده کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا