برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

نویسنده فیلم Dark Knight از علاقه خود به ساخت فیلم چهارم می‌گوید

"بازگشت به آن یک رویاست"

نویسنده فیلم Dark Knight از علاقه خود به ساخت فیلم چهارم می‌گوید ۳ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
نویسنده فیلم Dark Knight

نویسنده فیلم Dark Knight معتقد است ساخت یک دنباله دیگر برای این سه‌گانه یک رویا محسوب شده با این حال قطعا به انجام آن علاقه‌مند است.

جاناتان نولان (Jonathan Nolan) برادر کریستوفر نولان (Christopher Nolan) نویسنده فیلم The Dark Knight محصول سال 2008 بوده که به عنوان یکی از برترین اقتباس‌های صورت گرفته از ابرقهرمان‌های کامیک‌بوکی به شمار می‌رود. جاناتان در گفتگو با نشریه SHOWSA از چشم‌انداز خود برای The Dark Knight 4 گفت. در حالی که بازگشت به این مجموعه بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای بازگشت دنیای شوالیه تاریکی وجود ندارد.

حال آن که با توجه دنیاهای موازی که به ترند دنیای سرگرمی تبدیل شده و بسیاری از بازیگرها به نقش‌های قدیمی خود بازگشته‌اند، به وقوع پیوستن یک دنباله جدید برای سه‌گانه شوالیه تاریکی کریستوفر نولان نیز چندان دور از ذهن نباشد. بنابراین طرفداران کامیک بوک‌ها می‌تواند امید خود را زنده نگه دارند.

جاناتان نولان نویسنده فیلم Dark Knight در این باره می‌گوید “حقیقتا یک رویا خواهد بود. اگر فرصت این را داشته باشم که به این سه‌گانه بازگشته و روی آن کار کنم، مسلما از آن استقبال می‌کنم.” جاناتان توضیح می‌دهد که برادرش علاقه زیادی به محافظت از میراث کارش با بتمن دارد. سناریویی که بتواند شخصی چون کریستین بیل (Christian Bale) که وظیفه ایفای نقش بروس وین یا همان بتمن را در این سه‌گانه برعهده داشته، به نقاب و شنل شوالیه تاریکی بازگرداند باید در بالاترین سطح قرار داشته باشد. با این حال بازگشت این دو برادر در کنار یکدیگر ممکن است جرقه‌های تولید چنین فیلم جاه‌طلبانه‌ای را ایجاد کند.

نولان در ادامه صحبت‌های خود به این موضوع اشاره داشت که یکی از دیالوگ‌های این فیلم که همواره با او و در ذهن این نویسنده باقی مانده، موردی بوده که در اصل برادرش آن را نوشته است. احتمالا بسیاری از مخاطبین جمله معروف “یا شما به عنوان یک قهرمان می‌میرید یا به قدری زنده می‌مانید که خود را در حالی که به یک شرور تبدیل شده‌اید می‌یابید” را شنیده‌اید. جمله‌ای که در اصل خود شخص کریستوفر نولان آن در را در پیش‌نویس اولیه فیلم‌نامه نوشته بود که جاناتان به گفته خودش تا مدت‌ها معنی این جمله را متوجه نمی‌شد اما تصمیم گرفت آن را در فیلمنامه نهایی نیز قرار دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments