برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

طرفداران بن افلک خواستار فیلم بتمن با بازی او هستند

هشتگ: بتمن افلک را بازگردانید!

طرفداران بن افلک خواستار فیلم بتمن با بازی او هستند ۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان کپی لینک
فیلم یتمن بن افلک

طرفداران دنیای سینمایی DCEU اخیرا در پست‌های توییتر هشتگ #Make_The_Batfleck_Movie را پخش کرده‌اند که برای ساخت فیلم بتمن با بازی بن افلک (Ben Affleck) بازیگر این نقش در فیلم‌های Justice League و Batman v Superman است.

هنگامی که بن افلک برای نقش شخصیت بتمن انتخاب شد، بسیاری از طرفداران اظهار کردند که او هرگز نمی‌تواند این کاراکتر را زنده کند. با این ‌وجود در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice دیدیم که چطور او موفق شد تا نظر هواداران را جلب کند. البته فیلم ذکر شده و حتی فیلم بعدی که افلک در آن لباس بتمن را پوشیده بود (Justice League ۲۰۱۷) هرگز آثار موفقی نبودند، اما هم از دید طرفداران و هم از نظر منتقدان، او توانسته است تا نقش بتمن را به خوبی ایفا کند.

با این وجود حدودا سه سال پیش و پس از فیلم Justice League این بازیگر معروف اظهار کرد که دیگر تمایلی به همکاری و ساخت فیلم در جهان DCEU را ندارد؛ درست زمانی که همه فکر می‌کردند قرار است تا یک فیلم جداگانه از بتمن ساخته شود که نویسنده، کارگردان و همچنین بازیگر نقش اصلی آن خود بن افلک با همکاری زک اسنایدر خواهد بود. بعد از آن نیز رابرت پتینسون و مت ریوز به عنوان بازیگر و کارگردان فیلم اختصاصی The Batman معرفی شدند تا پروژه ناتمام را بالاخره تکمیل کنند، اما نکته قابل توجه اینجاست که این فیلم در جهانی جدا از DCEU اتفاق افتاده و این بدان معناست که هنوز هم شانس ساخت فیلم بتمن با بازی بن افلک وجود دارد.

همچنین حضور او در فیلم Zack Snyder’s Justice League این امید را دوچندان کرده که در آینده نزدیک شاهد حضور مجدد بن افلک در قامت شوالیه تاریکی باشیم. لازم به ذکر است که طرفداران در شبکه‌های اجتماعی (بخصوص توئیتر)، اخیرا هشتگ‌هایی را برای بازگردانی جهان DCEU به همان روشی که زک اسنایدر آن را ساخته بود دارند. در واقع نسخه Snyder Cut فیلم Justice League گرچه از دید منتقدان چندان هم جالب نبود و نمرات پایینی را برخلاف انتظارها کسب کرد، اما طرفداران آن را یک شاهکار کامیک بوکی می‌دانند که بالاخره آنچه که از لیگ عدالت می‌خواستند را در قالب یک اثر سینمایی برآورده کرده است.

حال اگر جهان DCEU ادامه پیدا کند و فیلم‌های مرتبطی ساخته شوند، حضور بتمن با بازیگر آن در این دنیای سینمایی بسیار مهم خواهد بود. بخصوص اینکه فیلم آینده The Batman که رابرت پتینسون نقش بتمن در آن را بازی می‌کند، طبق اعلام رسمی در جهانی به نام Earth-2 خواهد بود.

چرا بن افلک از پروژه جدا شد؟

در زمان عرضه فیلم Justice League در سال ۲۰۱۷ با وجود اینکه طرفداران نظر مثبتی را درباره بتمن جدید داشتند، اما همانطور که اشاره شد، کار با شکست بزرگی مواجه شده بود. از این رو افلک تصمیم گرفت تا لباس شوالیه تاریکی را زمین بگذارد و اعلام کند که دیگر در DCEU فیلمی را بازی نمی‌کند.

این تصمیم علاوه بر ضعف فیلم، بیشتر به خاطر ترک کردن پروژه توسط زک اسنایدر بود که عملا همه چیز را به شانس و احتمال واگذار می‌کرد و صندلی کارگردانی را به جاس ودون (Joss Whedon) واگذار کرده بود.

با این وجود پس از رفتن اسنایدر، اطلاعات فراوانی از فیلم اختصاصی بتمن که نوشته او بود لو رفت و از جزئیات جذاب آن نیز می‌توان به حضور شخصیت Batgirl و Deathstroke اشاره کرد که در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. حال با انتشار بیشتر لو رفته‌های این داستان و همچنین بازگشت اسنایدر در کارگردانی نسخه جدیدی از Justice League، طبیعی به نظر می‌رسد که طرفداران بیش از پیش انتظار یک فیلم جداگانه با بازی بن افلک را در نقش بتمن داشته باشند.

اما به نظر شما آیا این فیلم بالاخره ساخته می‌شود؟ پیش از هرچیز در نظر داشته باشید که هشتگ‌های کاربران برای ساخت نسخه Snyder Cut از فیلم Justice League پس از سه سال بالاخره جواب داد و شاهد عرضه آن بودیم. ولی نکته قابل توجه اینجاست که در حال حاضر فیلم The Batman به کارگردانی مت ریوز برای سال ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده و وجود دو فیلم از یک شخصیت آن هم در جهان‌های مختلف ممکن است کمی برای کاربران گیج کننده و در عین حال باعث شکست مجدد پروژه شود.

همچنین دقت کنید که حتی اگر کمپانی برادران وارنر به این پروژه چراغ سبز بدهد و اسنایدر هم آماده کارگردانی شود، همه چیز به تصمیم نهایی بن افلک بستگی خواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments