1%
  • 0/10

باندای نامکو ساخت ۵ بازی جدید را لغو کرده است

معیارها تغییر کرد

باندای نامکو ساخت ۵ بازی جدید را لغو کرده است ۰ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
بازی جدید باندای نامکو

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که شرکت باندای نامکو به دنبال تغییر سیاست‌های خود، ساخت ۵ بازی جدید را لغو کرده است.

جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر باندای نامکو چندی پیش با حضور جمعی از مدیرها و سرمایه‌گذارهای شرکت برگزار شد که در این نشست آمار و ارقامی از عملکرد کمپانی در دسترس عموم قرار گرفت. در همین حین، این ناشر در پیامی اعلام کرد که ساخت ۵ بازی جدید را لغو کرده است.

در حالی که این ناشر اطلاعاتی از این پنج بازی به اشتراک نگذاشته و اسامی آن‌ها نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما گفته شده که باندای نامکو به تازگی در راستای افزایش سود خالص، تغییرات مهمی در استراتژی‌های خود به وجود آورده و از این پس ملاک‌های سخت‌گیرانه‌تری برای توسعه بازی‌ها در نظر گرفته است.

باندای نامکو در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما تصمیم گرفته‌ایم یک سری تغییراتی در قوانین داخلی در خصوص ارزیابی محصولات در حال تولید خود ایجاد کنیم. به علاوه، ما ساخت حداقل پنج پروژه را لغو می‌کنیم که این اقدام به ضرر شرکت خواهد بود. ما ساختار بخش توسعه بازی‌ها را از نیمه دوم سال مالی جاری تغییر دادیم و معیارهای سخت‌گیرانه‌تر برای ساخت، توسعه و ثبت هزینه‌ها تعیین کرده‌ایم.

این ناشر ژاپنی در ادامه جلسه اعلام کرد:

ما در کنار کاهش تعداد پروژه‌ها، تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا مجموعه بازی‌های خود را بر اساس گروه‌های مختلف ارتقا دهیم که می‌تواند در بخش‌هایی نظیر بازی‌های با اهمیت استراتژی بالا و آثار معمولی مورد استفاده قرار گیرند.

در کنار اعلام این خبر، باندای نامکو خاطرنشان کرد که میزان درآمد شرکت در سه ماهه اخیر نسبت به بازه مشابه سال گذشته حدود ۹۶.۵ درصد کاهش داشته است. از طرفی، میزان فروش محصولات باندای نامکو نیز در مقایسه با بازه مشابه نزدیک با افت ۸.۹ درصدی روبه‌رو شده است.

در حالی که این روند رو به افول نگران‌کننده به نظر می‌رسد، اما باندای نامکو بازی الدن رینگ را مقصر اصلی این آمار و ارقام می‌داند؛ چرا که در زمان عرضه بازی در سال ۲۰۲۲ میلادی، درآمد شرکت به طرز قابل توجهی افزایش یافت و به همین خاطر، در سال ۲۰۲۳ میلادی خبری از چنین درآمد و فروشی نبود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments