#مهسا_امینی

چه کسی Baby Driver 2 را جلوی دوربین می‌برد؟

این پروژه هنوز چراغ سبز دریافت نکرده است

کارگردان Baby Driver 2

با توجه به صحبت‌های ادگار رایت در مصاحبه اخیر خود با وب سایت Interview Magazine، ظاهرا فردی غیر از خودش کارگردان Baby Driver 2 خواهد بود.

ادگار رایت (Edgar Wright) یک فیلمنامه‌نویس و کارگردان بریتانیایی بوده که نزدیک به دو دهه از آغاز فعالیت رسمی‌اش می‌گذرد. او به واسطه Shaun of the Dead توانست استعدادهای خود را به اثبات رسانده و نظر مثبت منتقدان را جلب کند؛ اتفاقی که همکاری او با استودیوهای آمریکایی را زمینه‌چینی کرد. رایت در ادامه چند فیلم سینمایی آمریکایی ساخت که یکی از آن‌ها Baby Driver نام دارد. فیلم مزبور در سال ۲۰۱۷ میلادی روی پرده نقره‌ای آمد و در مقابل بودجه ۳۴ میلیون دلار خود، نزدیک به ۲۳۰ میلیون دلار فروخت. علاوه بر این، برای دریافت جوایز معتبری از جمله اسکار و بفتا نامزد شد.

داستان Baby Driver درباره پسری جوانی به نام مایلز است که مهارت بالایی در رانندگی داشته و به خلافکاران کمک می‌کند تا از صحنه جرم دور شوند. پس از مشارکت در چند سرقت، بدهی‌اش به داک صاف شده و به همین دلیل، تصمیم می‌گیرد هر گونه ارتباطش را با دنیای خلافکاری قطع کند. به خصوص اینکه عاشق یک دختر جوان شده است. در چنین شرایطی، داک به سراغ مایلز آمده و تهدیدش می‌کند در صورت عدم حضور در سرقت بعدی به دبورا آسیب می‌زند. پروتاگونیست که چاره‌ای ندارد، خواسته داک را می‌پذیرد. همین اتفاق باقی داستان را زمینه‌چینی می‌کند. در ضمن، دنباله فیلم هنوز چراغ سبز تولید را دریافت نکرده اما ادگار رایت مشغول نوشتن فیلمنامه است. به خصوص اینکه طرفداران منتظرش هستند.

ادگار رایت اخیرا مصاحبه‌‎ای را با وب سایت Interview Magazine انجام داده است. با توجه به جملاتی که به زبان آورده، احتمالا خودش کارگردان Baby Driver 2 نخواهد بود و این وظیفه را به شخص دیگری می‌سپارد. دلیل این اتفاق را باید در سیاست‌های کاری فیلمنامه‌نویس و کارگردان بریتانیایی جستجو کرد. او علاقه‌ای ندارد دنباله آثارش را بسازد:

فکر نمی‌کنم تا حالا کار مشابهی را دو بار پشت سر هم انجام داده باشم. در حقیقت، دلیلی که باعث شد Last night in Soho را بسازم این بود که Baby Driver روی پرده نقره‌ای آمده و نامزد جوایز اسکار شده بود. فشار زیادی روی من وجود داشت تا دنباله‌اش را بسازم. من هم آماده نبودم تا داستان مشابهی را به تصویر بکشم.

اینکه داستان مشابهی را روایت کنی، اتفاق جذابی نیست. همان‌طور که می‌دانید، ساخت فیلم‌های این چنینی حداقل دو سال طول می‌کشد و حالا هم به خاطر همه‌گیری، زمان بیشتری می‌برند. قانون من این است که از ته قلبم بخواهم روی یک پروژه کار کنم.

همان‌طور که ادگار رایت در مصاحبه خود اشاره کرد، در پی موفقیت‌های Baby Driver استودیو سونی پیکچرز به ساخت قسمت دوم علاقه‌مند شد. فیلمنامه‌نویس و کارگردان بریتانیایی هم با خواسته‌شان موافقت و نوشتن فیلمنامه قسمت دوم را آغاز کرد؛ فیلمنامه‌ای که در کنار شخصیت‌های قدیمی، چهره‌های جدیدی را هم در خود جای داده است. رایت نه تنها فیلمنامه را تکمیل کرده، بلکه چندین نسخه مختلف از آن نوشته است. در حال حاضر باید منتظر ماند و دید سونی سرانجام چراغ سبز تولید را نشان می‌دهد یا خیر.

Last Night in Soho یک فیلم ترسناک بوده و درباره دختری جوان است که به طرز اسرارآمیزی به گذشته می‌رود. او در ادامه متوجه می‌شود چیزهایی که می‌بیند خیال نبوده و چند دهه پیش رخ داده‌اند. این اثر علی‌رغم بازخوردهای مثبت عملکرد ضعیفی در باکس آفیس داشته است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا