برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

نویسنده فیلم انتقام جویان 5 تفاوت اصلی کانگ فاتح و تانوس را بازگو کرد

ناتانائیل ریچاردز یک انسان است

نویسنده فیلم انتقام جویان 5 تفاوت اصلی کانگ فاتح و تانوس را بازگو کرد ۰ ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ سینمای جهان کپی لینک
فیلم انتقام جویان 5 تفاوت اصلی کانگ فاتح و تانوس

جف لاونس (Jeff Loveness)، نویسنده فیلم انتقام جویان 5 که با عنوان Avengers: Kang’s Dynasty اکران خواهد شد، درباره تفاوت‌های کانگ و تانوس گفته است.

در واقع یکی از دلایل عمده‌ای که باعث شد تا سه گانه ابدیت به موفقیت برسد، داشتن ابرشرور بزرگی به نام تانوس (Thanos) بود. تایتان عصبانی که اهل سیاره‌ای با همین نام بود و هدفی بسیار بزرگ را دنبال می‌کرد؛ پاک کردن نیمی از جمعیت جهان! در واقع تانوس فکر می‌کرد که با این کار، لطف بزرگی را در حق جهان انجام می‌دهد و نیمه زنده مانده، زندگی بسیار راحت و خوبی را خواهند داشت. از نظر محاسبات ریاضی و با در نظر گرفتن منابع، شاید این ایده کاملا درست بود، اما گرفتن جان عزیزان افراد، چیزی بود که نمی‌توانستند از آن بگذرند.

اینکه تانوس هدف بزرگی را به هر قیمتی دنبال می‌کرد و فلسفه خاص خودش را داشت، باعث شده بود تا حتی هنگام اکران فیلم‌های Avengers: Infinity War و Endgame، حتی برخی از بیننده‌ها با او هم‌نظر باشند!‌ اجرای بی‌نظیر جاش برولین (Josh Brolin) در نقش تانوس و همچنین داستان حماسی او برای پاک کردن نیمی از جمعیت جهان، از نقاط قوت حماسه ابدیت بود. اما آيا چنین حماسه‌ای با یک ابرشرور تازه تکرار خواهد شد؟

کانگ فاتح (Kang The Conqueror) در سریال Loki حاضر شد تا دقیقا همین موضوع را به ما نشان بدهد. شخصیت He Who Remains هنگام صحبت کردن با لوکی و سیلوی (Sylvie)، عملا نشان داد که تمامی اتفاقات اخیر را تحت کنترل داشته و حتی برنامه کار تانوس هم یکی از نقشه‌های خود او بوده است. با این وجود، هدف کانگ کمی با تانوس فرق می‌کند؛ چیزی که جف لاونس، نویسنده فیلم انتقام جویان 5 اخیرا به خوبی توضیح داده است.

تفاوت اصلی کانگ فاتح و تانوس از زبان نویسنده فیلم انتقام جویان 5

جف لاونس اخیرا مصاحبه‌ای را انجام داده و در آن، توضیحات خاصی را درباره شخصیت کانگ فاتح یا همان ناتانائیل ریچاردز (Nathaniel Richards) داده است. او در میان صحبت‌های خود، کانگ را به عنوان ابرشرور دوره جدید دنیای سینمایی مارول، با تانوس مقایسه کرده است. او اظهار می‌کند که شاید مهم‌ترین تفاوت بین این دو شخصیت، جدای از قدرت‌هایی که دارند، انسان بودن کانگ باشد.

برای من بزرگ‌ترین تفاوت اینه که کانگ یه انسانه. مشخصه که تانوس هم فوق‌العاده‌ست،‌ ولی خب اون آخرش یه فضایی گنده‌ست که با جلوه‌های ویژه ساخته شده و از یه سیاره دیگه اومده. چیزی که من بیشتر دوست دارم تا بهش توی داستان تکیه کنم، بخش انسان بودن کانگه.

همینطور اینکه کانگ شخصیت خیلی تنهاییه. این موضوع رو از خیلی جهات مختلف توی آثار بعدی مارول می‌بینید. اون یه انسانه و این یعنی کمبودها و مشکلات یک انسان رو هم داره؛ البته قبل از اینکه به تهدید فوق‌العاده بزرگی برای مولتی ورس تبدیل بشه.

کانگ یه ابرشرور درجه ۱ که قدرتش از کل تیمی مثل اونجرز بیشتر می‌تونه باشه. اون قابلیت‌های زیادی داره که باهاشون می‌تونه هر تیمی رو شکست بده. اما چالش فیلم همینجاست؛ چیکار باید کرد وقتی که قدرت افراد هرگز با همچین کسی برابر نیست؟ وقتی که کانگ توان شکست دادن هرکس و هرچیزی رو داره؟

طبق گفته‌های لاونس، نویسنده فیلم انتقام جویان 5 به نظر می‌رسد که نقطه ضعف بزرگ کانگ فاتح همین انسان بودن او است و انتقام جویان برای شکست دادنش باید از آن استفاده کنند. حتی اگر به خاطر داشته باشید، در قسمت آخر سریال لوکی هم He Who Remains اظهار کرد که دیگر از این کار خسته شده و در راس قدرت بودن پس از میلیون‌ها سال را بیشتر از این نمی‌خواهد.

این نشانه یک انسان است که حتی هرقدر هم که قدرتمند باشد و به بی‌نهایت هم که برسد،‌ باز هم روزی از آن خسته خواهد شد. اما تصور کنید که تانوس به چنین توانایی دست پیدا کند که مولتی ورس را کنترل کند؛ آیا او هم خسته شده و اجازه می‌دهد تا خیلی راحت او را بکشند؟ شاید جواب این سوال منفی باشد. تفاوت اصلی کانگ فاتح و تانوس دقیقا در همین موضوع است؛ کانگ قدرت‌هایی دارد که تانوس همیشه از آن‌ها بی‌بهره بوده و همچنین نقطه ضعف‌هایی دارد که تانوس ممکن است نداشته باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments