بالاخره موتور رکوردشکنی فروش فیلم آواتار 2 خاموش شد

رکورد ساخته جدید جیمز کامرون

فروش فیلم آواتار 2

به نظر می‌رسد که پس از گذشت هفته‌‌ها از تاریخ اکران ساخته جدید جیمز کمرون در نهایت رکورد فروش فیلم آواتار 2 زده شد.

باکس آفیس همواره معیاری بوده تا بهترین آثار دنیای سینما و محبوبیت آن‌‌ها بین مخاطبین سنجیده شود. با این حال ممکن است اخیرا به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا دچار وقفه شده باشد، اما هالیوود تنها در سال گذشته رشد مناسبی را تجربه کرده است، که می‌تواند این نوید را به طرفداران سینما بدهد که خسارت‌های گذشته به زود جبران خواهد شد. اگرچه ژانر ابرقهرمانی با موفقیت‌هایی مانند Spider-Man: No Way Home به شکوه سابق خود بازگشت، ژانرهای بزرگ دیگر نیز مانند Top Gun: Maverick به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده‌اند. اخیراً هم فیلم Avatar 2 که هفت هفته از اکران آن می‌گذرد به قله موفقیت دست یافته است.

پس از رکوردشکنی آواتار در سال 2009، انتظارات از جیمز کامرون برای تولید یک دنباله موفق و ماجرای دیگری در سرزمین پاندورا بالا رفت.  کارگردان موفق مطمئناً پس از شکستن رکوردهای فراوان، ساختن نقاط عطف باکس آفیس برای خود و کمک به هنرپیشه معروفی مانند زوئی سالدانا در تاریخ بازیگری موفق شد تا تاریخ‌ساز شود. اما همه چیزهای خوب باید به پایان برسند، و پس از گذراندن هفت هفته پرفروش در جدول باکس آفیس تقریباً بدون رقابت، سرانجام رقیبی برای از بین بردن جایگاه برتر از دست The Way of Water فرا رسید.

 زنجیره دیوانه‌کننده موفقیت فروش فیلم آواتار 2 در باکس آفیس شکسته شد

به گزارش ددلاین، پس از گذراندن هفت هفته موفق در باکس آفیس داخلی، آواتار: راه آب جایگاه برتر خود را به فیلم Knock at the Cabin به کارگردانی ام نایت شیامالان و بازیگری دیو باتیستا از دست داد. موفقیت این فیلم معمایی-ترسناک در هفتمین افتتاحیه اثر این فیلمساز تحسین شده او را شکست داد. در حالی که فیلم آواتار 2 هفته گذشته 16 میلیون دلار فروش داخلی داشت، این رقم در هشتمین و آخرین هفته اکران خود به 10.2 میلیون دلار کاهش یافت. این افت فروش باعث شد که عاقبت بلاک باستر پشت سر اثر جدید دیو باتیستا قرار گیرد.

The Way of Water در حال حاضر 635.8 میلیون دلار در داخل کشور آمریکا فروش داشته است که مجموعاً 2.133 میلیارد دلار  فروش در سراسر جهان را برای آن رقم زده است. ماجراجویی پاندوران ساخته جیمز کامرون اکنون به عنوان دهمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای داخلی و چهارمین فیلم در سراسر جهان قرار دارد و تنها 54 میلیون دلار باقی مانده است تا تایتانیک را برای رتبه سوم در سرتاسر جهان شکست دهد.

همانطور که از زمان پایان اکران اولیه آواتار در سال 2009، چهار نسخه مجدد حدود 180 میلیون دلار به مجموع باکس آفیس آواتار اضافه کرده است، طرفداران باید انتظار داشته باشند که The Way of Water در نهایت با سرنوشتی مشابه روبرو شود. بدون شک با نزدیک شدن به اکران آواتار 3 در دسامبر 2024 موفقیت آواتار ۲ هم دچار تغییر خواهد شد.

The Way of Water فرصت چندانی برای صعود در باکس آفیس داخلی تمام دوران نخواهد داشت، مطمئناً به هیچ وجه نزدیک به پنج مورد برتر هم نیست. اما اکران آن توسط دیزنی پلاس احتمالاً می‌تواند از عناوین دنیای ژوراسیک و تایتانیک جیمز کامرون هم پیشی بگیرد و در رتبه هفتم قرار گیرد. اما در این میان، The Way of Water احتمالاً در سطح بین‌المللی به پیروزی خود ادامه خواهد داد، جایی که حدود 70 درصد از کل باکس آفیس آن تا این لحظه آغاز شده است. همیشه انتظار می‌رفت آواتار 2 موفقیت آمیز باشد، اما کمتر کسی انتظار داشت که آن بتواند تا این حد با نسخه اصلی مطابقت داشته و واقعاً به یک پدیده جهانی دیگر تبدیل شود. آواتار: راه آب اکنون در سینماهای سراسر جهان در حال نمایش است.

3 6 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا