کارگردان فیلم Avatar 2 به رکوردی دست نیافتنی رسید

رکوردی که هرگز زده نخواهد شد؟

کارگردان فیلم Avatar 2

جیمز کامرون (James Cameron)، کارگردان فیلم Avatar 2 به تازگی رکوردی را به دست آورده که تاکنون توسط هیچ کارگردان دیگری زده نشده بود!

بدون شک جیمز کامرون به عنوان یکی از موفق‌ترین کارگردان‌های معاصر سینمای هالیوود و جهان شناخته می‌شود؛ کسی که جهان آواتار را حدود ۱۰ سال پیش خلق کرد، داستان فیلمی به نام تایتانیک را به نمایش درآورد و سری Terminator را به عنوان یکی از پرطرفدارترین‌های سینما، برای بینندگان ارائه کرد.

با این حال پس از مدت‌ها انتظار، امسال شاهد اکران فیلم Avatar 2 بودیم؛ اثری که پس از گذشت چند هفته از اکران، هنوز هم در حال زدن رکوردهای مختلف است و اخیرا جیمز کامرون را به جایگاهی رسانده که تاکنون هیچ کارگردان دیگری به آن نرسیده بود!

رکورد جدید کارگردان فیلم Avatar 2

کمپانی دیزنی (Disney) روز گذشته اعلام کرد که میزان فروش فیلم Avatar 2، به مرز ۲ میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار رسیده و این یعنی مسیر جیمز کامرون برای شکست رقیبان ادامه دارد. این میزان فروش، آواتار 2 را در جایگاه چهارمین فیلم پر فروش تاریخ سینما قرار می‌دهد، و یک پله از Star Wars: The Force Awakens بالاتر می‌رود. اما نکته قابل توجه اینجاست که این، تنها رکورد بزرگ این کارگردان سینمای هالیوود نیست.

لیست پنج فیلم پرفروش در تاریخ سینما

  • فیلم Avatar با فروش ۲,۹۲۲,۹۱۷,۹۱۴ دلار
  • فیلم Avengers: Endgame با فروش ۲,۷۹۷,۵۰۱,۳۲۸ دلار
  • فیلم Titanic با فروش ۲,۱۸۷,۵۳۵,۲۹۶ دلار
  • فیلم Avatar: The Way of Water با فروش ۲,۱۱۶,۵۸۰,۷۷۱ دلار
  • فیلم Star Wars: The Force Awakens با فروش ۲,۰۶۸,۲۲۳,۶۲۴ دلار

اگر به لیست بالا دقت کنید، پنج فیلم پرفروش تاریخ سینما را مشاهده خواهید کرد، اما اگر بیشتر به عناوین آن و اینکه چه کسی آن‌ها را کارگردانی کرده توجه کنید، جیمز کامرون ساخت سه مورد از آن‌ها را بر عهده داشته است! رکوردی که هیچ کارگردانی تا به امروز ثبت نکرده بود و حال احتمالا همین مورد به رقابت کامرون با خودش منجر خواهد شد. همچنین دقت کنید که زوئی سالدانا (Zoey Saldana)، ستاره سری آواتار و بازیگر نقش شخصیت گامورا (Gamora) در دنیای سینمایی مارول، در سه مورد از این فیلم‌ها ایفای نقش کرده و همین مورد نیز رکوردی جالب برای این بازیگر خواهد بود.

در حال حاضر برنامه‌ای مشخص برای دنباله‌های سری فیلم Avatar اعلام نشده، اما جیمز کامرون مدتی پیش اظهار کرده بود که قصد دارد تا چند فیلم دیگر را هم در این سری مهیج بسازد. با این حساب، اگر این فیلم‌ها نیز دقیقا با همین کیفیت مناسب ساخته شده و با اسقبال طرفداران همراه باشند، احتمالا طی سال‌های آینده، شاهد یک رکوردشکنی بزرگ‌تر، توسط کارگردان فیلم Avatar 2 خواهیم بود.

4 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا