کانسپت آرت‌های فیلم Avatar 2 با محوریت طوفان دریایی منتشر شد

تعداد تصاویر به رقم ۴ می‌رسد

کانسپت آرت‌های فیلم Avatar 2

دیلن کول طراح صحنه آمریکایی چندی پیش کانسپت آرت‌های فیلم Avatar 2 را در صفحه اینستاگرام خود قرار داد.

در پی موفقیت‌های فیلم Avatar محصول سال ۲۰۰۹ میلادی، جیمز کامرون (James Cameron) توانست رضایت استودیو فاکس قرن بیستم را برای ساخت چهار دنباله کسب کند. البته در ابتدا قصد داشت تنها دو دنباله بسازد و حتی می‌خواست آن‌ها را پشت سر هم فیلمبرداری کند تا به بودجه کمتری نیاز باشد. با این حال، اتفاقاتی که در ادامه رخ داد که نظر فیلمساز آمریکایی را تغییر داد و او تصمیم گرفت تعداد دنباله‌ها را از رقم ۲ به ۴ افزایش دهد. در ضمن، دلیل فاصله‌ای که میان Avatar و فیلم Avatar 2 وجود دارد را باید در فرآیند نوشتن فیلمنامه‌ها جستجو کرد. کامرون در یکی از مصاحبه‌های خود آماده‌سازی فیلمنامه‌ها را پیچیده توصیف کرده بود.

داستان فیلم Avatar در سال ۲۱۵۴ میلادی جریان دارد. منابع زمین به انتها رسیده و انسان‌ها با بحران انرژی مواجه شده‌اند. به همین دلیل، روند جستجو برای یافتن منابع جدید روی سیارات دیگر آغاز می‌شود. یکی از سیارات پاندورا نام دارد که موجوداتی آبی رنگ، شبیه به انسان و ۳ متری در آن سکونت دارند. آن‌ها تحت عنوان ناوی شناخته شده و در قبیله‌های مختلف زندگی می‌کنند اما میانشان صلح برقرار بوده و همگی احترام ویژه‌ای برای یک درخت خاص قائل هستند. از آن‌جایی که اتمسفر پاندورا برای انسان‌ها نامناسب است، آن‌ها از یک سیستم پیچیده برای گشت و گذار استفاده می‌کنند؛ سیستمی که به انسان‌ها اجازه می‌دهد کنترل بدن یک ناوی را بدست بگیرند. در ضمن، اتفاقات اصلی داستان حول تقابل ناوی‌ها و انسان‌ها می‌چرخد.

دیلن کول (Dylan Cole) طراح صحنه آمریکایی است. او اخیرا کانسپت آرت‌های فیلم Avatar 2 را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته که تعدادشان به رقم ۴ می‌رسد. آن‌ها با محوریت طوفان دریایی در سیاره پاندورا طراحی شده‌اند. نکته جالب اینجا است که در تصاویر می‌توان یکی از ناوی‌ها را مشاهده کرد که روی یک موجود دریایی سوار شده است. در ادامه می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید:

فیلم Avatar 2 اولین همکاری دیلن کول و جیمز کامرون به شمار نمی‌رود. کول قبلا در ساخت Alita: Battle Angel مشارکت کرد که نام کامرون به عنوان فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده‌اش در لیست دست‌اندرکاران دیده می‌شود. به این مورد باید قسمت اول آواتار را افزود. پرونده هنری کول شامل آثار دیگری هم می‌شود که برای مثال می‌توان Maleficent و Lord of the Rings: Return of the King را نام برد.

طبق خلاصه داستانی که منتشر شده، جیک سالی و نایتیری یک خانواده تشکیل داده و زندگی آرامی دارند تا اینکه انسان‌ها، بطور دقیقتر اعضای سازمان Resources Development Administration بار دیگر تلاش می‌کنند حملات را از سر گرفته و به خواسته خود، یعنی تصاحب سیاره دست یابند. در چنین شرایطی، شخصیت‌های اصلی مجبور می‌شوند خانه خود را ترک کرده و به دنبال اتحاد قبایل ناوی‌ها بپردازند تا دشمن مشترک را شکست بدهند. در ضمن، از بازیگران قسمت دوم آواتار می‌توان سم ورثینگتون (Sam Worthington)، زویی سالدانا (Zoe Saldana)، وین دیزل (Vin Diesel)، میشل یئو (Michelle Yeoh) و کیت وینسلت (Kate Winslet) را نام برد. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا