برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

واتیکان به زودی صاحب سرور مخصوص Minecraft خواهد شد

خدا را چه دیدید شاید پاپ هم آن‌جا بود!

واتیکان به زودی صاحب سرور مخصوص Minecraft خواهد شد ۰ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ اخبار بازی کپی لینک
سرور مخصوص Minecraft

به نظر می‌رسد که شهروندان کشور مذهبی واتیکان هم اهل بازی‌های ویدیویی باشند، چرا که قرار است یک سرور مخصوص Minecraft در آن‌جا مستقر شود.

کشور واتیکان واقع در شهر رم در کشور ایتالیا، با جمعیتی هزار نفری کوچک‌ترین و کم‌جمعیت کشور دنیا محسوب می‌شود و محل استقرار پاپ، اسقف اعظم و رهبر مسیحیان کاتولیک در سراسر دنیا به شمار می‌رود. شاید باورش سخت باشد، اما بازی‌های ویدیویی در واتیکان هم مخاطب دارد.

پدر روحانی Robert Bellecer که در حال حاضر یک کشیش است، در گذشته دانشجوی تکنولوژی در سیلیکون ولی بوده است. حال او قصد دارد تا دانش خود را برای فعالیت‌های مذهبی به کار بگیرد. در ماه سپتامبر بود که او در توییتر یک نظرسنجی قرار داد، با این مضمون که قصد دارد سرورهایی در واتیکان راه بیندازد تا فضای بهتری برای جامعه‌ی بازیکنان در این کشور شکل بگیرد. او در نظرسنجی خواسته بود تا کاربران از بین چهار بازی Minecraft، Rush، Ark: Survival Evolved و Team Fortress 2 یکی را انتخاب کنند که در نهایت، عنوان ماین‌کرفت ۶۴ درصد از رای‌ها را به خود اختصاص داد. پدر روحانی بالسر اعتقاد دارد که این کار به حفظ ایمان و فضای مذهبی افراد کمک خواهد کرد و اجازه خواهد داد تا مردم ببینند که با تکنولوژی در گسترش ایمان افراد نقش داشت. او همچنین امیدوار است که روابط و ساختارهای پشتیبانی جدیدی برای بازیکنان شکل بگیرد و این موارد به زندگی واقعی افراد نیز راه پیدا کند.

پدر بالسر در این باره می‌گوید:

این موضوع درباره‌ی تکنولوژی نیست. این موضوع حتی واقعا درباره‌ی گیمینگ هم نیست. این درباره‌ی کنار هم آوردن مردمی است که شاید بتوانند در آینده روابط خود را به دنیای واقعی هم بیاورند.

در ابتدا مردم زیادی بودند که تردید بسیاری داشتند، چرا که شما این مرد را در لباس کشیش می‌بینید که درباره‌ی آخرین ارائه‌های گوگل صحبت می‌کند یا که چگونه کابل‌های فیبر نوری را از میان اقیانوس اطلس عبور دهیم و آن‌ها این موضوعات را متوجه نمی‌شدند. آن‌ها می‌گفتند «یه لحظه صبر کن. این دو چیز با هم جور در نمیان». اما بعد از مدتی آن‌ها دریافتند که «آهان، اون می‌دونه که درباره‌ی چی داره حرف می‌زنه. اون فقط به اتفاق یه کشیشه» و در نهایت، این خدمتی بود که من سعی داشتم انجام بدم.

لازم به ذکر است که سرور مخصوص Minecraft هنوز توسط خود واتیکان تایید نشده‌ است، اما به نظر نمی‌رسد که در آینده مشکلی در کار این سرور ایجاد شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments