بازی Astral Chain برای پلی‌استیشن 4 عرضه نخواهد شد

تنفر یا تعهد کاری؟

بازی Astral Chain برای پلی‌استیشن 4 عرضه نخواهد شد Masoudezt ۰ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ اخبار بازی
Astral Chain برای پلی‌استیشن 4

اخیرا استودیو پلاتینیوم‌ گیمز (PlatinumGames) به کاربران خود اعلام کرده است که بازی Astral Chain برای پلی‌استیشن 4 عرضه نخواهد شد. این خبر برای کاربران پلی‌استیشن به شدت ناگوار بود.

پلاتینیوم‌ گیمز استودیو قدرتمندی است که روابط طولانی مدتی با شرکت نینتندو دارد. بازی MadWorld، نخستین بازی بود که این استودیو در سال 2009 در پلتفرم Wii منتشر کرد. در حال حاضر کاربران کنسول نینتندو سوئیچ، به شدت مشغول بازی اکشن جدید Astral Chain هستند که در تاریخ 8 شهریور 1398 (30 آگوست 2019) برای این پلتفرم عرضه شد.

پس از عرضه این بازی، با توجه به بازخورد بسیار خوبی که از سوی منتقدین نسبت به آن مشاهده شد، کاربران زیادی در انجمن‌های مختلف، در مورد تاریخ عرضه بازی Astral Chain برای پلی‌استیشن 4 سوال می‌پرسیدند. اکنون جواب این سوالات مشخص شده، اما برای بسیاری از کاربران ناخوشآیند بوده است. متاسفانه کامیا هیدکی (Kamiya Hideki)، یکی از توسعه‌دهندگان استودیو پلاتینیوم گیمز، اعلام کرده است که بازی Astral Chain برای پلی‌استیشن 4 عرضه نخواهد شد. او در توییت خود در مورد این مسئله گفت:

در پاسخ به این سوال که آیا من از پلی‌استیشن متنفرم یا خیر، باید بگویم که بنده تنها یک توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی بوده و تعهدات کاری خودم را طبق قرار داد انجام می‌دهم. در این خصوص بهتر است از کمپانی ناشر و سرمایه‌گذار بنده، یعنی شرکت نینتندو سوالات خود را بپرسید.

با توجه به اینکه بسیاری از عناوین ساخته شده توسط استودیو پلاتینیوم گیمز در انحصار پلتفرم‌های نینتندو قرار دارد، عده‌ای از کاربران به هیدکی در این زمینه انتقاد کرده و به او اتهام تنفر از پلی‌استیشن را زدند؛ از جمله این بازی‌ها می‌توان به Bayonetta 2 و نسخه دنباله آن، یعنی Bayonetta 3 که هنوز در دست ساخت قرار دارد اشاره کرد. هیدکی در توییت خود، توسعه بازی Astral Chain به صورت انحصاری نینتندو را تنها انجام تعهدات کاری خود دانسته است. همچنین با توجه به اینکه ناشر تمامی عناوین اشاره شده، شرکت نینتندو است، تا زمانی که این شرکت تصمیم به انتشار بازی‌های خود در سایر پلتفرم‌ها نگیرد، تصمیم‌گیری برای عرضه بازی Astral Chain برای پلی‌استیشن 4 هم از دست استودیو پلاتینیوم گیمز خارج است.

انتشار بازی جدید پلاتینیوم گیمز به صورت انحصاری نینتندو، خبر بدی برای کاربران پلی‌استیشن 4 بود؛ اما کاربران این پلتفرم می‌توانند همچنان به عنوان Babylon’s Fall امید داشته باشند. ناشر این بازی Square Enix بوده و برای پلتفرم پلی‌استیشن 4 منتشر خواهد شد. متاسفانه از زمان رونمایی این اثر در رویداد E3 2018، خبر خاصی در مورد آن شنیده نشده، اما روند ساخت آن در حال پیشروی است؛ همچنین گزارش‌هایی وجود دارند که طبق آن‌ها، استودیو سازنده قصد دارد تا اطلاعات بیشتری را در مورد این عنوان در پاییز امسال در اختیار کاربران قرار دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا