#مهسا_امینی

اشرف اسماعیل از کارگردانی بازی Assassin’s Creed Valhalla استعفا داد

مشکلات شخصی در رابطه زناشویی، دلیل این جدایی هستند

اشرف اسماعیل کارگردان بازی Assassin's Creed Valhalla

اشرف اسماعیل، کارگردان باسابقه صنعت بازی‌های رایانه‌ای، به دلیل مسائل شخصی از پروسه ساخت و کارگردانی بازی Assassin’s Creed Valhalla کناره گیری کرد.

اشرف اسماعیل، در توییتر خود اعلام کرد از سمت کارگردانی بازی Assassin’s Creed Valhalla  استعفا داده است و دیگر در پروسه ساخت بازی نقشی ندارد. با استناد به شایعات، به نظر می‌رسد این تصیم به علت اتهامات و مشکلات پیش آمده در زندگی شخصی او است. اسماعیل پیش از پاک کردن حساب کاربری خود در توییتر، در مورد این اتفاق نوشته بود:

من از پروژه محبوب خود کناره‌گیری می‌کنم تا به درستی به مسائل شخصی زندگی خود رسیدگی کنم. زندگی من و خانوده‌لم از هم پاشیده است. من عمیقا از هر کسی که به خاطر این موضوع صدمه دیده‌ است، عذر خواهی می‌کنم.

اتهامات زده شده به اسماعیل، اکنون به بخشی از حرکت گسترده‌تر در رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند؛ جایی که هشتگ MeToo با هدف انتقاد از تعرض جنسی و رفتارهای سواستفاده‌گرانه در روابط زناشویی، سر و صدای زیادی به پا کرده است. هر چند اتهامات وارد شده به اسماعیل چندان بزرگ به نظر نمی‌رسند اما او تصمیم گرفته است تا از یوبی‌سافت استعفا دهد.

چندی پیش، استریمری در توییتر با نام Dani، تصاویری از صفحات گفت‌وگو خود با اشرف اسماعیل را به اشتراک گذاشت و از رابطه‌ی خود با این کارگردان پرده برداشت. دنی می‌گوید که از اسماعیل پرسیده است که چرا در طول مصاحبه ویدئویی انگشتر عروسی در دست دارد ولی در مورد ازدواج خود به او دروغ گفته است. به نظر می‌رسد این اتهامات به همین‌جا ختم نشده و حدود ۱۰ زن دیگر نیز تجربه‌های مشابهی از خیانت این کارگردان دارند.

در آخر، به نظر نمی‌رسد کناره‌گیری اسماعیل از کارگردانی بازی Assassin’s Creed Valhalla، تاثیری در مراحل ساخت و عرضه‌ی بازی داشته باشد. آخرین نسخه از سری اساسین کرید که این‌بار در دوران وایکینگ‌ها جریان دارد، قرار است در تاریخ نامشخصی از پاییز سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی منتشر شود. نسخه‌ی رایانه‌ی شخصی بازی در انحصار فروشگاه اپیک گیمز خواهد بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا