چگونه بازی جدید Assassin’s Creed Rift داستان را به اساسینز کرید 1 مرتبط می‌کند؟

آیا باز هم الطایر را می‌بینیم؟

چگونه بازی جدید Assassin’s Creed Rift داستان را به اساسینز کرید 1 مرتبط می‌کند؟ امیرحسین ناصری ۰ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
بازی جدید Assassin's Creed Rift - اساسینز کرید

طبق آخرین گزارش‌هایی که از بازی جدید Assassin’s Creed Rift رسیده، ظاهرا این عنوان بیشترین ارتباط را را با اولین بازی در فرنچایز اساسینز کرید خواهد داشت.

از سال ۲۰۱۷ بود که استودیو یوبیسافت (Ubisoft)، دست به ساخت اولین عنوان از سری Assassin’s Creed زد و آن را در اختیار کاربران قرار داد. با این وجود، استقبالی که از این به بازی به عمل آمد، به شدت بالا بود و افراد سبک مخفیانه و عجیب و غریب آن را دوست داشنند! بخصوص وقتی که با تیغه مخفی در بازی آدم می‌کشتید و مدتی نحوه ساخت Hidden Blade، به یکی از داغ‌ترین موضوعات آموزشی در شبکه‌های استریم آنلاین تبدیل شده بود.

با این وجود بازی Assassin’s Creed جدای از گیم پلی خاص و جذابی که داشت، از طرفی داستان بسیار جذابی را هم روایت می‌کرد؛ طوری که بازیکن را در کنترل شخصیتی به نام دزموند مایلز (Desmond Miles) می‌گذاشت، و سپس سعی می‌کرد تا به مخاطب نشان دهد که گروهی به نام ابسترگو (Abstergo) قصد تحقیق درباره نیاکان اساسین‌ها را دارند. فرقه اساسین نیز طی بازی معرفی می‌شد و در نهایت، متوجه شدیم که دزموند یکی از فرزندان همان گروه است. با این وجود، داستان فهمیدن اینکه او در دسته اساسین‌ها قرار دارد و نباید اجازه بدهد تا ابسترگو به اطلاعات گذشته او پی ببرند، به طرز بسیار جالبی طی رفتن به قدیم با استفاده از دستگاه مخصوص انیموس و حافظه ژنتیکی، روایت می‌شد.

شخصیت قدیمی داستان که بعدها خود به استاد بزرگ اساسین‌ها تبدیل می‌شد، فردی به نام الطایر ابن لاالاحد (Altair Ibn La Ahad) بود. همانطور که از نام این فرد پیداست (الطایر زاده هیچکس!)، کاملا مشخص است که او انسان ویژه و خاصی بوده که بعدها از او به عنوان استاد بزرگ یاد می‌شده است. این داستان درباره بزرگ‌ترین (یا حداقل استاد یا یکی از بزرگ‌ترین) اساسین در کل تاریخ بشریت، یکی از مهم‌ترین‌هایی بود که همان اول کار گفته شد و باعث به وجود آمدن یک پایه داستانی قوی، برای بنا کردن یک فرنچایز فوق‌‌العاده طولانی و هیجان‌انگیز شد.

با این وجود چنان که پیداست، ظاهرا بازیکنان با بازی جدید Assassin’s Creed Rift قرار است تا دوباره سری به تاریخ گذشته بزنند و در دوره تاریخی استاد بزرگ زندگی کنند!

داستان بازی جدید Assassin’s Creed Rift چیست؟

جدیدترین عنوان از سری Assassin’s Creed، با عنوان اولیه Rift توسط سازندگان در استودیو یوبیسافت در دست ساخت قرار گرفته است. با این حال، در گذشته قرار نبوده تا Rift یک بازی جداگانه باشد؛ بلکه قرار بود تا این اثر در قالب یک بسته الحاقی، برای عنوان Valhalla در نظر گرفته شده و طی همین چند ماه نیز عرضه شود. با این وجود، جزئیات فراوان این بسته الحاقی و جهان گسترده و تازه آن، نشان داد که سازندگان باید آن را به یک بازی جدا تبدیل کنند.

گفته می‌شود که این بازی احتمالا اواخر سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود و فعلا مشخص نشده که دقیقا داستان آن چیست؛ ولی طبق معمول که جزئیات عناوین سری اساسینز کرید لو می‌رود، اینبار نیز اطلاعات فراوانی از Rift لو رفته است. طبق این جزئیات، داستان بازی در شهر بغداد خواهد بود؛ جایی که بسیم ابن اسحاق (Basim Ibn Ishaq) در گروه Hidden Ones یا همان افرادی که بنیان‌گذار فرقه اساسین‌ها بودند، فعالیت می‌کند. بسیم طبق آنچه که در داستان بازی Assassin’s Creed Valhalla دیدیم، شخصیت بسیار عجیبی دارد؛ طوری که در پایان داستان Valhalla، زمینه را برای آینده فرنچایز آماده کرده و جهان مدرن را مخاطب قرار می‌دهد!

با این حساب، وقتی که قرار باشد در بازی جدید Assassin’s Creed Rift باز هم به سراغ همین شخصیت برویم، قاعدتا لازم است تا داستان به قبل از وقایع Valhalla بازگردد؛ جایی که بسیم هنوز به Hidden Ones پشت نکرده و حدود ۳۰۰ سال پیش از به دنیا آمدن الطایر زندگی می‌کند. بغداد و عراق، مرز مشترکی با سوریه و فلسطین دارند، در حالی که بازی Assassin’s Creed 1 عملا در همین دو مکان و همچنین اسرائیل رخ داده بود. حال اینکه آیا بسیم هم به این مکان‌ها می‌رود یا که نه، هنوز مشخص نیست. اما در مجموع، رسما اعلام شده که الطایر زاده دو اساسین بوده است و همین موضوع کاملا تایید می‌کند که خاندان الطایر، در گذشته اعضای فرقه Hidden Ones بوده‌اند.

با این حساب، باید گفت که به احتمال بسیار بالا شانسی برای دیدن خود شخصیت الطیر در بازی جدید Assassin’s Creed Rift وجود ندارد، اما منطقی است که ما اعضایی از خاندان ابن لاالحد را که در کنار بسیم یا حتی مقابل او می‌ایستند را مشاهده کنیم. لازم به ذکر است که پس از پایان عجیب Valhalla، همچنین امکان دارد که ما شاهد بخش‌هایی از داستان در خط زمانی آینده نیز باشیم؛ جایی که بسیم با پدر دزموند ملاقاتی احتمالی خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا