برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا داستان بازی Assassin’s Creed Infinity هم جزئی از بخش آنلاین آن خواهد بود؟

تغییر مسیری دوباره در دنیای اساسین‌ها

آیا داستان بازی Assassin’s Creed Infinity هم جزئی از بخش آنلاین آن خواهد بود؟ ۰ ۳۰ تیر ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
داستان بازی Assassin's Creed Infinity

چنان که به نظر می‌رسد، یوبیسافت (Ubisoft) اخیرا اشاره‌های تازه‌ای را درباره داستان بازی Assassin’s Creed Infinity کرده است که روایت از قرار گرفتن آن در بخش آنلاین می‌کند.

طی سالیان اخیر بازی‌ها و برنامه‌های آنلاین توانسته‌اند تا بیش از پیش توجه کاربران را به سمت خود جلب کرده و از طرفی تجربه تازه‌ای را در اختیار کاربران قرار دهند. برای مثال می‌‌توان به عناوین مختلفی از جمله Fortnite و یا حتی Call of Duty Warzone اشاره کرد که تعداد کاربران آن‌ها حتی با وجود تکراری شدن برخی بخش‌ها (حتی با وجود آپدیت فصلی) همچنان رو به افزایش است. با این حال در میان بازی‌های آنلاین مختلفی که در سال‌های اخیر عرضه شده‌اند، هنوز هم عناوین سبک تم‌نفره بسیاری وجود دارد که همچنان با استقبال بسیاری مواجه می‌شوند.

به هر حال برخی بازی‌ها و فرنچایزها معمولا تمرکز بیشتری را روی داستان دارند و به مانند یک اثر ادبی، روایتی تلخ یا هیجان‌انگیز را مانند The Last of Us 2 بیان می‌کنند. این در حالی است که برخی عناوین دیگر، سعی دارند تا بخش داستانی و چند نفره را با یکدیگر ترکیب کرده و طرفداران هر دو بخش را راضی نگه دارند. مانند کاری که سازندگان سری بازی‌های سالانه Call of Duty یا Battlefield انجام می‌دهند و به نظر می‌رسد که مجموعه Assassin’s Creed نیز در حال پیوستن به جمع آن‌ها است.

جهش داستان بازی Assassin’s Creed Infinity ممکن است باب میل افراد زیادی نباشد

هنگامی که مدتی پیش عنوان Infinity توسط خود یوبیسافت تایید شد، بسیاری از طرفداران از اینکه قرار است تا یک روایت جذاب دیگر از سری بازی‌های Assassin’s Creed را دنبال کنند خوشحال شده بودند. با این وجود جزئیات چندانی درباره این عنوان گفته نشد تا همه چیز همچنان در حد حدس و شایعه بماند، در حالی که یکی از سازندگان اظهار کرد که این بازی، تمرکز بیشتری را روی بخش چند نفره دارد؛ بخشی که این اواخر عملا بسیاری از عناوین را به سمت خود کشانده و انتظار می‌رفت تا طرفداران نیز از آن استقبال کنند. اما قاعدتا یک بازی بتل رویال در دنیای تاریخی و داستانی Assassin’s Creed نمی‌تواند چنان که باید و شاید (حداقل روی کاغذ) توجه کاربران را جلب کند. به همین دلیل نیز افراد بسیاری با شنیدن این خبر به شدت از دنباله جدید یا شاید بهتر است فقط بگوییم بازی بعدی Assassin’s Creed دلسرد شده و آن را شکستی پیش‌بینی شده برای یوبیاسافت خطاب کردند.

به هر حال عناوین سبک آنلاین معمولا مشکلات بسیاری دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به خریدهای درون برنامه‌ای کوچک و بزرگی اشاره کرد که این اواخر به کلی ذهنیت طرفداران را بهم زده‌اند. همچنین حتی اگر بیشترین تمرکز روی نگه داشتن خط داستانی و سبک چند نفره در این عناوین انجام شود، باز هم نمی‌توان انتظار داشت که یک روایت بسیار جذاب در دنیایی پر از کاربران آنلاین انجام شود و عملا شاهد شلوغی بزرگی مانند GTA Online در جهان اساسین‌ها خواهیم بود.

به همین جهت برخی از سازندگان و طراحان یوبیسافت در مصاحبه‌های اخیر خود درباره داستان بازی Assassin’s Creed Infinity اظهار کرده‌اند که همه چیز درست به مانند روال سابق دنبال خواهد شد. در حالی که این گفته، عملا با آنچه که پیش‌تر درباره این عنوان گفته شده بود تناقض داشته و از طرفی هرگز مورد استقبال طرفداران نیست. به نحوی که گفته شده بود در این عنوان بازیکن می‌تواند به مکان‌های مختلف از نقشه بازی‌های قبلی سری Assassin’s Creed رفته و در آنجا با دیگر بازیکنان رقابت کند. این گفته اصلا چیزی مشابه یا جالب درباره یک روایت داستانی نیست!

حال هر قدر هم که ایده فعلی این بازی برای طرفداران پوچ و اشتباه باشد، اما در نظر داشته باشید که فعلا تا معرفی و عرضه این بازی حداقل یک سال فاصله داریم. در نتیجه ممکن است تغییرات بسیاری بنا بر بازخورد طرفداران ایجاد شود تا داستان بازی Assassin’s Creed Infinity به مانند آنچه که هم‌اکنون درباره آن گفته می‌شود، نا امید کننده نباشد.

اما نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا ساختن یک بتل رویال Assassin’s Creed همان چیزی است که انتظارش را داشتید؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments