#مهسا_امینی

فیلم جدید اصغر فرهادی بالاخره مجوز گرفت

ساخت ۸ فیلم سینمایی به‌زودی کلید می‌خورد

اصغر فرهادی

به‌تازگی سازمان سینمایی مجوز تعدادی فیلم را صادر کرده که در میان آن‌ها فیلم جدید اصغر فرهادی هم دیده می‌شود.

به‌زودی قرار است شاهد تولید فیلم جدیدی از سوی کارگردان سرشناس کشورمان، اصغر فرهادی، باشیم. اخیرا سازمان سینمایی، مجوز ساخت تعدادی فیلم را صادر کرده که عناوین شیشلیک، قهرمان، بی‌همه چیز، بیرو، بازی دراز، تولدت مبارک، شب داخلی دیوار و بعد از اتفاق در بین آن‌ها دیده می‌شود. از طرفی دیگر، در این شورا با مجوز تهیه‌کنندگی کامشاد کوشان، علی رویین‌تن، محمدرضا منصوری، جلیل اکبری صحت و احسان ظلی پور موافقت شده است.

اصغر فرهادی فیلم‌نامه نویس، تهیه‌کننده و کارگردان ایرانی متولد ۱۳۵۱، فیلم‌های موفقی از جمله همه می‌دانند، فروشنده، گذشته، جدایی نادر از سیمین، درباره الی، چهارشنبه‌سوری، شهر زیبا و رقص در غبار را در کارنامه‌ی خود دارد. این کارگردان سرشناس وظیفه‌ی نویسندگی سریال‌های چشم‌به‌راه، پشت کنکوری‌ها، یادداشت‌های کودکی، پزشکان و ماه مهربان را برعهده داشته است. او توانسته جوایز بین‌المللی زیادی از جمله اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان برای فیلم جدایی نادر از سیمین، اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان برای فیلم فروشنده، خرس نقره‌ای برای فیلم درباره الی، خرس طلایی برای فیلم جدایی نادر از سیمین، جایزه‌ی گلدن گلوب را برای فیلم جدایی نادر از سیمین و ۵ سیمرغ بلورین را به‌دست بیاورد.

روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری اعلام کرده با فیلم‌نامه‌های بدون همه چیز به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی و کارگردانی و نویسندگی محسن قرایی، بیرو به تهیه‌کنندگی مجید برزگر و کارگردانی و نویسندگی مرتضی علی عباس میرزایی، بازی دراز به تهیه‌کنندگی محمدرضا شرف‌الدین و کارگردانی و نویسندگی یاسمین نصرتی، شیشلیک به کارگردانی محمد حسین مهدویان و نویسندگی امیر مهدی ژوله، تولدت مبارک به تهیه‌کنندگی و نویسندگی کامشاد کوشان و کارگردانی حسن قلی زاده، شب داخلی دیوار به تهیه‌کنندگی علی جلیلوند و کارگردانی و نویسندگی وحید جلیلوند و عنوان بعد از اتفاق به تهیه‌کنندگی شهاب حسینی و کارگردانی و نویسندگی پوریا حیدری موافقت شده است.

لازم به ذکر است که فیلم آخر اصغر فرهادی که همه می‌دانند نام دارد، توانسته برنده‌ی دو جایزه‌ی فروز را از آن خود کند و افتخار نامزدی چند جایزه‌ی دیگر را به‌دست بیاورد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا