#مهسا_امینی

استودیو خالق Dishonored روی چه محصول جدیدی کار می‌کند؟

این بازی احتمالا در E3 معرفی می‌شود

استودیو خالق Dishonored روی چه محصول جدیدی کار می‌کند؟ سورنا رضایی ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
یازدهمین بازی استودیو آرکین

یکی از کاربران فروم ResetEra ساعاتی قبل نخستین جزئیات را از یازدهمین بازی استودیو آرکین در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

رافائل کولنتونیو (Raphaël Colantonio) اوایل دهه ۹۰ میلادی و در حالی که سنی نداشت در شعبه فرانسه الکترونیک آرتز مشغول به کار شد. او اواخر همین دهه شرکت را ترک کرد و به اینفوگرامز اینترتینمنت (Infogrames Entertainment) پیوست که امروزه با نام آتاری شناخته می‌شود. کولنتونیو مدتی بعد استعفا داد و با کمک مالی عموی خود، یک استودیو مستقل به نام آرکین (Arkane) تاسیس کرد. این مجموعه در ابتدای راه‌اندازی خود تنها شش عضو داشت.

آرکین در ابتدا قصد داشت دنباله Ultima Underworld را بسازد اما نتوانست با دارنده امتیاز آی‌پی به توافق رسید. به همین دلیل، رافائل کولنتونیو تصمیم گرفت یک محصول مشابه تولید کند. نتیجه اتخاذ چنین تصمیمی، Arx Fatalis بود که علیرغم دریافت بازخوردهای مثبت به یک شکست تجاری تبدیل شد. آرکین برای دومین محصول خود با یوبیسافت همکاری کرد و Dark Messiah of Might and Magic را ساخت. اعضای استودیو سپس یک بازی برای سیستم عامل iOS ساخته و پس از آن تمرکز خود را روی Dishonored قرار دادند؛ محصولی که باعث شهرتشان شد. آرکین در ادامه روی پروژه‌های مختلفی از جمله Dishonored: Death of the Outsider ،Prey و Wolfenstein: Youngblood کار کرد.

یکی از کاربران فروم ResetEra اخیرا اولین اطلاعات را از یازدهمین بازی استودیو آرکین فاش ساخت. اینطور که به نظر می‌رسد، بازی مزبور یک آی‌پی جدید به نام Omen (احتمالا نام موقت باشد) بوده و داستانش به ومپایرها ارتباط دارد. افشاگر همچنین گفت تیم توسعه احتمالا بازی را برای انتشار در بهار سال آینده میلادی برنامه‌ریزی کرده است. او همچنین پیش‌بینی کرد سازنده یا ناشر طی آینده نزدیک، احتمالا رویداد E3 بازی را به صورت کامل معرفی کرده و یک ویدیو با محوریت گیم‌پلی به نمایش بگذارد. بار دیگر تاکید می‌کنیم، مورد آخر تنها پیش‌بینی افشاگر است.

نخستین باری نیست که به بازی استودیو آرکین اشاره می‌شود. این مجموعه اوایل سال جاری میلادی یک آگهی استخدام در فضای مجازی منتشر کرد که به توسعه محصولی جدید اشاره داشت. طبق اطلاعاتی که به واسطه آگهی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته، بازی مزبور در جهانی فانتزی روایت شده و با استفاده از انجین گرافیکی آنریل توسعه می‌یابد. تا به این لحظه هیچ منبع دیگری به اطلاعات افشا شده در فروم ResetEra واکنش نشان داده است.

Deathloop، جدیدترین بازی آرکین به شمار می‌رود که نخستین بار در E3 2019 معرفی شد. این محصول در سبک اکشن اول شخص ساخته شده و درباره یک قاتل به نام کلت است که در جزیره‌ای مرموز به هوش می‌آید. او طی اتفاقاتی متوجه می‌شود در یک چرخه زمانی گرفتار شده و برای رها شدن از آن باید تمامی اهداف مهم را طی مدت زمان مشخصی از بین ببرد. در غیر این صورت، زمان به عقب بازگشته و این فرآیند دوباره تکرار می‌شود. به‌طور کلی می‌توان گفت مکانیک‌های گیم‌پلی آن از مجموعه‌های Prey و Dishonored الهام گرفته شده است.

Deathloop در تاریخ ۲۳ شهریور سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱۴ سپتامبر) برای پلی‌استیشن 4 و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. این بازی با گذشت یک سال از انحصاری پلی‌استیشن در خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا