داستان گذشته مرد عنکبوتی در MCU

ارتباط سریال Secret Invasion و داستان گذشته مرد عنکبوتی در MCU چیست؟

نیک فیوری دلیل تولد پیتر پارکر؟!

ارتباط سریال Secret Invasion و داستان گذشته مرد عنکبوتی در MCU چیست؟ سعید امینی فر ۰ ۲۲ آبان ۱۴۰۱ مارول

سریال Secret Invasion و داستان گذشته مرد عنکبوتی در MCU احتمالا از آنچه که در نظر طرفداران به نظر می‌رسد، بیشتر به یکدیگر مرتبط هستند.

والدین پیتر پارکر (Peter Parker) از زمان حضور این کاراکتر در دنیای سینمایی مارول (MCU) در سال ۲۰۱۶، همچنان به عنوان یک راز باقی مانده‌اند، اما آن‌ها هنوز هم می‌توانند از طریق سریال Secret Invasion، راه خود را به درون MCU mdnh کنند.

زندگی مرموز مرد عنکبوتی می‌تواند درون سریال مورد انتظار Secret Invasion توضیح داده شود. تام هالند (Tom Holland) به عنوان پیتر پارکر استودیو مارول از سال ۲۰۱۶ در فیلم Captain America: Civil War معرفی شد و طولی نکشید که کمی بعد در عنوان اختصاصی خود، یعنی Spider-Man: Homecoming نیز بازی کرد. در ادامه مسیر نیز اسپایدرمن (Spider-Man)، سفر بسیار مهمی را در MCU آغاز کرد، از این جهت که با ابر شرور‌هایی از قبیل وولچر (Vulture)، میستریو (Mysteryo) و تانوس (Thanos) مبارزه کرد. در انیمیشن سریالی Spider-Man: Freshman Year داستان و پیشینه یک ورینت از پیتر پارکر توضیح داده خواهد شد اما در مورد پیتر پارکر اصلی در MCU تا به حال اطلاعات زیادی از زندگی شخصی و گذشته‌اش به بینندگان نشان داده نشده‌است، هرچند که این موضوع به زودی می‌تواند تغییر کند.

سال‌ها بعد از اولین معرفی و نمایش اسپایدرمن، والدین پیتر پارکر به عنوان یک راز درون کمیک‌ها باقی مانده‌ بودند. اما بالاخره انتشار کتاب Untold Tales of Spider-Man #1 در سال ۱۹۹۷ پرده از راز‌های زیادی برداشت. در حقیقت دوگانه The Amazing Spider-Man به کارگردانی مارک وب (Marc Webb) بود برای اولین بار گذشته و والدین پیتر پارکر را درون یک فیلم نشان داد. البته فیلم به یک معرفی اجمالی بسنده نکرد و کار را حتی تا نشان دادن لحظه مرگ پدر و مادر پیتر در یک سقوط هواپیما هم پیش برد، بنابراین طرفداران از MCU نیز انتظار چنین توضیحات کاملی دارند. در کمیک ها، این گونه عنوان شده است که والدین اسپایدرمن به نام‌های مری و ریچارد پارکر، ارتباط جالبی به گذشته نیک فیوری (Nick Fury) دارند. این باعث ایجاد یک فرصت عالی برای تحقیق و جست‌وجو در رابطه با گذشته مرد عنکبوتی در MCU ، در سریال اختصاصی مربوط به نیک فیوری، یعنی همان Secret Invasion می‌شود.

چرا تاکنکون به والدین پیتر پارکر در MCU اشاره‌ای نشده‌است؟

عنوان Spider-Man: Homecoming تنها اعضای باقی‌مانده از خانواده پارکر را به تماشاگران نشان داد، یعنی پیتر و عمه‌اش مِی (May) با هنرنمایی مریسا تومی (Marisa Tomei)، و هیچ اثری از پدر و مادر پیتر یا حتی عمو بن که تاکنون همیشه نقش پررنگی در داستان‌های اسپایدرمن داشته‌، نبود. هنگامی که پیتر پارکر در MCU معرفی شد، استودیو مارول تصمیم گرفت که او را چند ماه بعد از تبدیل شدن به اسپایدرمن و در شرایطی که عمو بن از قبل مرده‌ است، معرفی کند، حتی هنگامی ک صحبتی راجب عمو بن، بین پیتر و عمه‌اش صورت گرفت، تنها یک اشاره کوچک به او شد و حتی نام او نیز مطرح نشد. به نظر استودیو مارول اینگونه تصمیم گرفته که با وجود نمایش مرگ عمو بن در سه‌گانه Spider-Man سم ریمی (Sam Raimi) و دوگانه The Amazing Spider-Man، دیگر نیازی به نشان دادن دوباره این اتفاق بر روی پرده نقره‌ای نیست.

گمانه‌زنی استودیو مارول این بوده که معرفی کردن عمو بن و والدین پیتر درون MCU داستان را برای مخاطبین پیچیده کند و تمرکز بینندگان از روی پیتر به سمت والدین او منحرف شود. درعوض، عمه می تمام بار مراقبت از پیتر را خود به تنهایی بر دوش کشید و حتی گفتن دیالوگ معروف :« قدرت زیاد مسئولیت زیادی را به بار می‌آورد.» نیز در سکانس غمگینی از اثر Spider-Man: No Way Home به او سپرده شد. با این وجود، به ظر می رسد عنوان مورد انتظار Spider-Man: Freshman Year ماجرای تبدیل شدن پیتر به اسپایدرمن را توضیح خواهد داد، چیزی که هنوز در MCU به آن اشاره‌ای نشده است.

ارتباط والدین اسپایدرمن با نیک فیوری چیست؟

با تشکر از اطلاعاتی که در کمیک‌های مارول در رابطه با ارتباط ریچارد و مری پارکر با نیک فیوری گفته شده‌است، احتمالاً بهترین محل برای نشان دادن داستان زندگی و افشای هویت والدین پیتر، سریال اختصاصی شخصیت نیک فیوری، یعنی Secret Invasion باشد. پیش از آنکه فیوری با سازمان SHIELD کار کند، او به عنوان یک جاسوس در سازمان CIA کار می‌کرد. در زمان فعالیت خود در این سازمان فیوری از آن‌ها در خواست کرده بود که به ریچارد پارکر که یک سرباز از نیروی‌های ویژه ارتش آمریکا بود برای حل موضوعی نیاز دارد. احتمالاً این همان لحظه‌ای است که ریچارد پارکر با مترجم و آنالیزگر اطلاعات CIA یعنی مری ملاقات کرده و عاشق او شده‌ است. با توجه به این اتفاق، می‌توان گفت که حتی متولد شدن اسپایدرمن نیز به لطف نیک فیوری بوده‌است!

شخصیت نیک فیوری با بازیگری ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson) تا به حال در موقعیت‌های متفاوتی از MCU، حتی از زمانی که فیلم Iron Man منتشر شد، در این دنیای سینمایی حضور داشته‌ است. حال پس از ۱۵ سال، قرار است که توجه ویژه‌ای به این شخصیت پیشکسوت در سریال جاسوسی و هیجان انگیز Secret Invasion شود. برای سال‌‌ها شایعاتی وجود داشته که والدین پیتر پارکر در MCU از مامور‌های SHIELD بوده‌اند، پس Secret Invasion می‌تواند بهترین مکان برای فیوری باشد که به همکار‌های قدیمی خود اشاره کند و پرده از اسرار گذشته و والدین پیتر بردارد.

سریال Secret Invasion ممکن‌است مستقیما به Spider-Man 4 منتهی شود!

با وجود اینکه استودیو مارول و سونی (Sony) در حال صحبت کردن در مورد ساختن سه‌گانه‌ای از یک ابرقهرمان جوان در MCU هستند، اما هنوز به صورت رسمی، ساخت Spider-Man 4 تأیید نشده‌است. عنوان Spider-Man: No Way Home اینگونه تمام شد که همگی فراموش کردند که پیتر پارکر چه کسی است، و این ابرقهرمان مجبور شد زندگی قبلی خود را پشت سر گذاشته و با یک آپارتمان جدید و لباسی که خیلی بیشتر به لباس مرد عنکبوتی در کمیک‌ها شباهت دارد به زندگی خود ادامه دهد. این می‌تواند به این معنی باشد که اکنون شرایط برای ساختن یک سه‌گانه جدید از اسپایدرمن برای نمایش نیمه تاریک‌تر زندگی این کاراکتر فراهم است که احتمالاً موقعیت بی‌نظیری برای نمایش دادن گذشته‌ غم‌انگیز پیتر با حضور خانواده‌اش نیز به حساب می آید. سریال Secret Invasion تم تاریکی خواهد داشت، پس استودیو مارل می‌تواند این اثر را خیلی راحت‌تر به Spider-Man 4 و حتی عنوان‌های دیگر خود ارتباط دهد.

در حال حاضر بخش‌های خالی زیادی در مورد فاز ششم دنیای سینمایی ماورل وجود دارد، بنابراین طرفداران می‌توانند انتظار ساخت عنوان جدید Spider-Man را قبل از آثار بزرگ بعدی مارول مانند Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars داشته‌باشند، خصوصاً از این جهت که پیتر پارکر نقش بزرگی در این رویدادها دارد. اگر نیک فیوری تاریخچه همکاری خود با ابرقهرمان‌ها را در طی سریال Secret Invasion توضیح دهد، پس امکان دارد که والدین پیتر پارکر نیز به زودی در MCU حضور پیدا کنند.

سریال Secret Invasion در اوایل سال ۲۰۲۳ میلادی طی ۶ قسمت با محوریت کاراکتر نیک فیوری توسط شبکه +Disney پخش خواهد شد و به اعماق تاریک‌تر دنیای سینمایی مارول خواهد پرداخت.

نظر شما چیست؟ آیا سریال Secret Invasion و گذشته مرد عنکبوتی در MCU می‌توانند با یکدیگر مرتبط باشند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا