1%
  • 0/10

اپل شاید مجبور شود سنسور اکسیژن خون را در اپل واچ سری 9 غیرفعال کند

عاقبت ناخوشایند اپل از درگیری با یک ایرانی!

اپل شاید مجبور شود سنسور اکسیژن خون را در اپل واچ سری 9 غیرفعال کند ۰ ۲۵ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
اپل واچ سری 9 اکسیژن

اگر کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا رأی خود را علیه اپل اعلام کند این شرکت باید سنسور اکسیژن اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 را غیرفعال کند.

خیلی خلاصه بگوییم که شرکت مسیمو که توسط جو کیانی، مدیرعامل ایرانی‌الاصلش اداره می‌شود، مدعی شده اپل پتنت مربوط به سنسور اندازه‌گیری اکسیژن خون این شرکت را نقض کرده است. ظاهرا هم اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 از جمله محصولاتی بودند که اپل با تولید آن‌ها حق پتنت مسیمو را نقض کرد و بعد از شکایت این شرکت، مجبور شد تولید این ساعت‌ها را متوقف کند.

البته مسیمو به دنبال توقف فروش این ساعت‌ها بود و داشت موفق هم می‌شد اما بعد از اینکه دولت بایدن از وتو کردن رأی ITC خودداری کرد، اپل مجبور شد در لحظه‌ی آخر به رأی کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده‌ی آمریکا اعتراض کند. این شرکت برای خود کمی وقت خرید اما به زودی قرار است رأی تجدید نظر هم اعلام شود که اگر به ضرر اپل باشد، این شرکت مجبور می‌شود سنسور اندازه‌گیری اکسیژن خون را در اول واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 غیرفعال کند.

به گزارش PhoneArena، حالا اپل منتظر نتیجه‌ی رأی دادگاه است تا ببیند آیا می‌تواند اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا را با سنسور اکسیژن خون و بدون مشکل در بازار آمریکا به فروش برساند یا خیر. اپل به ITC اعلام کرده که در صورت نقض پتنت مسیمو، این قابلیت را در ساعت‌هایش غیرفعال می‌کند، نه اینکه فروش آن‌ها را متوقف کند. همین مسئله سبب شد مسیمو این بیانیه را صادر کند:

در روز جمعه، ۱۲ ژانویه، شعبه اجرای حکم انحصار (EOE) اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت که راه حل اپل (غیرفعال سازی سنسور اکسیژن خون در اپل واچ‌ها) خارج از حوزه دستورات اصلاحی در تحقیقات کمیسیون تجارت بین‌المللی (ITC) است.

اگر رأی تجدید نظر ITC اعلام نشود، اپل همچنان می‌تواند بدون مشکل به فروش اپل واچ سری 9 و اپل واچ اولترا 2 با سنسور اندازه‌گیری اکسیژن در آمریکا ادامه دهد. اما اگر با روش اپل مبنی بر غیر فعال کردن این قابلیت موافقت شود، اپل واچ‌ها بدون این قابلیت در آمریکا به فروش می‌رسند مگر اینکه اپل گواهی آن را از مسیمو دریافت کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments