1%
  • 0/10

عجیب اما واقعی؛ یک ایرانی اپل را به دادگاه کشاند!

اپل حتی در خاک آمریکا هم حق فروش اپل واچ سری ۹ و اولترا ۲ را ندارد!

عجیب اما واقعی؛ یک ایرانی اپل را به دادگاه کشاند! ۰ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
فروش اپل واچ سری 9

اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا یک مدیر ایرانی موفق شده اپل را به دادگاه بکشاند و باعث شود فروش اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا در بازار آمریکا متوقف شود.

مسیمو، یک شرکت ایرانی است که توسط جو کیانی، مدیر ایرانی‌الاصلی که متولد شیراز هم هست، اداره می‌شود. این شرکت بیشتر در زمینه‌ی تولید دستگاه‌های پالسی اکسی‌متر یا همان دستگاه‌های سنجش اکسیژن خون فعالیت دارد و حالا مدعی شده اپل پتنت مربوط به آن‌ها را نقض کرده است.

به گزارش وب‌سایت Macrumors، ظاهرا اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ از جمله محصولاتی هستند که اپل با تولید آن‌ها حق پتنت شرکت مسیمو را نقض کرده و مجبور شده فروش آن‌ها را از تاریخ ۳۰ آذر ۱۴۰۲ (۲۱ دسامبر) در کشور آمریکا متوقف کند. حالب است بدانید حتی فروشگاه‌های حضوری اپل هم حق فروش اپل واچ سری ۹ و اولترا ۲ را نخواهند داشت.

البته اپل واچ SE چون از حسگر سنجش اکسیژن خون بهره نمی‌برد، از این حکم ITC (کمیسیون تجارت بین‌المللی) آمریکا در امان مانده است و کاربران امکان خرید آن را خواهند داشت. همچنین امکان دسترسی به اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ فقط در خاک آمریکا وجود نخواهد داشت و نه جای دیگر.

اپل مدعی شده این حکم ITC اشتباه بوده و کاملا با آن مخالفت خواهد کرد. این شرکت آمریکایی که شدیدا از اتفاق پیش‌آمده عصبانی است، اعلام کرده که از هیچ تلاشی در راستای بازگشت ساعت‌های هوشمندش به بازار آمریکا فروگذار نخواهد کرد.

عصبانیت اپل در حالی است که مسیمو یک بار چند سال قبل هم از آن به خاطر نقض حق پتنت شکایت کرده بود و حالا دومین باری است که این اتفاق رخ داده اما با تبعات سنگین‌تر برای اپل. حال باید دید در نهایت چه پیش می‌آید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments