برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

کپی‌برداری اپل از هوش مصنوعی گلکسی Ai سامسونگ

iOS 18 با طعم هوش مصنوعی!

کپی‌برداری اپل از هوش مصنوعی گلکسی Ai سامسونگ ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
اپل سامسونگ هوش مصنوعی

اپل قصد دارد در iOS 18 از قابلیت‌های هوش مصنوعی مختلفی استفاده کند که بخشی از آن‌ها را از گلکسی AI سامسونگ الگو گرفته است.

سامسونگ در One UI 6.1 از قابلیتی مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرد که Transcript Assist نام داشت. این قابلیت که با اپلیکیشن ضبط صدای سامسونگ ادغام است، بخشی از هوش مصنوعی گلکسی AI به حساب می‌آید که سامسونگ برای گوشی‌های جدیدش در نظر گرفته است.

قابلیت Transcript Assist به کاربر این اجازه را می‌دهد تا ویس‌ها را به متن تبدیل کرده و به لطف هوش مصنوعی، آن‌ها را خلاصه کند. بدین ترتیب خواندن متون بلند دیگر برای کاربران گوشی‌های سامسونگ زجرآور نخواهد بود. چون مهم‌ترین بخش‌های آن‌ها به صورت خلاصه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت.

اپل از قابلیت هوش مصنوعی سامسونگ در iOS 18 استفاده خواهد کرد

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل ظاهرا می‌خواهد در iOS 18 از اقابلیت Transcript Assist سامسونگ که مبتنی بر هوش مصنوعی هم هست استفاده کند. شکی نیست که کاربران می‌توانند از این قابلیت در انجام کارهای روزانه استفاده‌ی زیادی داشته باشند. بنابراین اپل تصمیم گرفته آن را به iOS 18 بیاورد.

با توجه به گزارش جدید، ظاهرا اپلیکیشن Voice Memo و یادداشت اپل در iOS 18 قرار است این قابلیت هوش مصنوعی سامسونگ را داشته باشند. این دو اپلیکیشن همچنین امکان خلاصه‌سازی متون را هم خواهند داشت.

این تنها قابلیتی نیست که اپل قصد دارد با الگوبرداری از سامسونگ در آیفون‌ها پیاده کند. قرار است در iOS 18، شرکت آمریکایی این امکان را به کاربران بدهد که صدا را از میان یک نوت ضبط کنند. قابلیتی که سامسونگ در حال حاضر آن را در گلکسی نوت ارائه می‌کند.

بنابراین این قابلیت هم یکی دیگر از چیزهایی است که اپل با الگوبرداری از سامسونگ قصد دارد در گوشی‌های جدیدش پیاده کند. شرکت آمریکایی به احتمال زیاد در تاریخ 10 ژوئن پیش رو و در رویداد WWDC از iOS 18 رونمایی خواهد کرد و در آن کنفرانس، قطعا چیزهای بیشتری پیرامون این سیستم‌عامل خواهیم شنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments