فروشگاه‌های اپل در چین در پی شیوع ویروس کرونا تعطیل شد

اپل تصمیم به تعطیلی فروشگاه‌های خود در چین به مدت یک هفته گرفته است

اپل چین کرونا

شرکت اپل در پی شیوع ویروس کرونا در کشور چین تصمیم به تعطیلی فروشگاه‌های خود برای یک هفته گرفته است.

اپل امروز اعلام کرد که تمام فروشگاه‌های رسمی و دفاتر کاری خود را به مدت یک هفته تا تاریخ نهم فوریه (بیستم بهمن) تعطیل می‌کند. اپل این اقدام را در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور گرفته است تا بدین ترتیب، کارکنان این مراکز با ماندن در خانه، خود را از خطر ابتلا در امان نگه دارند. اپل در بیانیه‌ی خود اعلام کرد:

در پی تهدیدات و بنا به توصیه‌ی اخیر مدیران متخصص بهداشت، ما تمام ادارات رسمی، فروشگاه‌ها و مراکز ارتباطی در کشور چین را تا نهم فوریه تعطیل می‌کنیم.

اپل عنوان کرد که در تلاش است تا هر چه زودتر اقدام به بازگشایی این مراکز کند. اواسط هفته‌ی گذشته بود که با آغاز شیوع کرونا، سه فروشگاه خود را در چین تعطیل کرد. اپل تنها شرکت بزرگی نیست که اقدام به تعطیلی مراکز خود می‌کند؛ مراکز غذایی مثل Starbucks و مک‌دونالد هم پس از گسترش این تهدید، اقدام به بستن مراکز خود در این کشور آسیایی کردند. شرکت‌های بسیاری هم به کارکنان خود اطلاع داده‌اند که تا زمان امنیت دوباره، کارها را از خانه پیگیری و از هر گونه سفر کاری غیرضروری خودداری کنند.

حتی پس از اقدامات سیاسی و اقتصادی‌ای که توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت، باز هم اپل بخش قابل توجهی از خط تولید محصولات خود را در چین حفظ کرده است. اپل تنها شرکتی نیست که چنین وضعیتی دارد و بدون شک شیوع کرونا در این کشور، کسب و کار شرکت‌های بسیاری را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا