#مهسا_امینی

استودیو سازنده بازی Apex Legends روی یک عنوان داستانی تک‌نفره کار می‌کند

احتمالا خبری از Titanfall 3 نیست

استودیو سازنده بازی Apex Legends

طبق آخرین شایعات منتشر شده از استودیو سازنده بازی Apex Legends یا همان ریسپاون (Respawn)، ظاهرا سازندگان این بار به جای یک عنوان آنلاین، یک بازی تک‌نفره و کاملا داستان‌محور را در ذهن دارند.

استودیو ریسپاون در گذشته با ساخت و عرضه عناوین سری Titanfall توانست به شدت در میان طرفداران محبوب شود. با این وجود، پس از گذشت مدتی و محبوب شدن بازی‌های سبک بتل رویال، این استودیو نیز از غافله عقب نماند و سعی کرد تا با عرضه بازی Apex Legends به خوبی خودش را به دیگر سازندگان مانند اپیک گیمز (Epic Games) و ریون سافتور (Raven Software) برساند. به هر حال انتشار این بازی خیلی موفق بود و ریسپاون همچنان تمرکز اصلی خود را روی ادامه داستان و ارائه فصل‌های مختلف Apex Legends خواهد گذاشت، اما نکته قابل توجه اینجاست که پروژه‌های بیشتری از این استودیو در دست ساخت هستند که شاید چندان هم به ماجرای Apex و Titanfall مرتبط نباشند.

در واقع اعلام شده بود که این استودیو روی دنباله بازی Star Wars: Fallen Jedi کار می‌کند و هیچ بعید نیست که تابستان امسال در رویدادی مانند E3 2022 شاهد معرفی آن باشیم. اما جدیدترین شایعات به این موضوع اشاره دارند که ظاهرا به جز این بازی، ریسپاون یک پروژه خاص دیگر را هم مدنظر دارد. این پروژه که گفته می‌شود یک بازی داستان‌محور و تک‌نفره است، در حقیقت پروژه‌ای است که محمد علوی (یکی از طراحان Apex Legends) روی آن کار می‌کرده و حال بدون حضور او هم روند ساخت آن ادامه پیدا خواهد کرد.

محمد علوی مدتی پیش از ریسپاون برای همیشه جدا شد، اما پس از مدتی گزارش‌های پس از خروج او نشان دادند که ظاهرا این طراح بازی‌های ویدیویی، روی یک عنوان AAA برای این استودیو کار می‌کرده است. گفته شده که این بازی در واقع در سبک شوتر اول شخص بوده و به هیچ وجه Titanfall 3 نیست. علوی نیز کارگردانی این اثر را بر عهده داشته و حال نیز پس از رفتن او روند ساخت آن ادامه خواهد داشت. با این وجود از آنجا که سازندگان این بازی هم تقریبا همان افرادی بودند روی سری Titanfall کار می‌کرده‌اند، شایعات نیز نشان می‌دهند که این بازی جدید شباهت‌هایی از نظر گیم پلی با آن داشته و حتی شاید در یک جهان اتفاقات آن رخ دهد!

به هر حال اینکه پس از مدت‌ها یک بازی کاملا داستانی از استودیو ریسپاون ببینیم، مورد بسیار خوب و امیدوارکننده‌ای است، اما اگر فکر می‌کنید که این بازی هم به زودی در اختیار شما قرار می‌گیرد، سخت در اشتباه هستید! در واقع این پروژه مدت‌هاست که روی میز ریسپاون قرار داشته، اما روند طراحی و ساخت آن به تازگی تایید و نهایی شده تا بالاخره وارد فازهای اولیه شود. این یعنی در بهترین وضعیت ممکن احتمالا در سال‌های ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ شاهد عرضه آن توسط کمپانی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) خواهیم بود.

در آخر نیز لازم است بدانید که حتما باید در نظر داشت که این خبر در حال حاضر فقط یک شایعه بوده و هنوز توسط سازندگان به صورت رسمی تایید نشده تا منتظر عرضه بازی در آینده باشیم. به همین دلیل نیز چون پروژه جدید استودیو سازنده بازی Apex Legends فعلا در فاز اولیه است، هر لحظه امکان دارد که سازندگان نظر خود را درباره آن عوض کنند. این اتفاق بسیار در دنیای گیم رایج است و حتی امکان دارد که روند ساخت آن با وجود رفتن محمد علوی حتی کنسل شود! با این وجود می‌توانیم حداقل امسال توقع دیدن یک تیزر یا تریلر را از بازی بعدی ریسپاون، در رویدادهای تابستانه داشته باشیم.

در حال حاضر فصل ۱۱ بازی Apex Legends برای کاربران کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا