داستان فیلم مرد مورچه ای 3

داستان فیلم مرد مورچه ای 3، باعث رد یک تئوری‌ در مورد Fantastic 4 شد!

دنیای قدرت بی‌پایان...

داستان فیلم مرد مورچه ای 3، امیدهایی که مربوط به معرفی نسخه MCU گروه Fantastic 4 را برآورده نکرد، اما این بدان معنی نیست که Fantastic 4 به شیوه‌ تئوری‌های حدس زده شده دوباره معرفی نخواهند شد. با وجود نشانه‌هایی مبنی بر اینکه مرد مورچه ای 3 فاش می‌کند که Fantastic 4 در قلمرو کوانتومی به دام افتاده‌اند، فیلم بدون حضور اولین خانواده مارول آمد و رفت و چنین شایعاتی در مورد گروه Fantastic 4 را ساکت کرد. با این وجود، اگرچه نظریه‌های قلمرو کوانتومی رد شدند، منشأ Fantastic 4 در دنیای سینمایی مارول ممکن است با آنچه در ابتدا این شایعات پیشنهاد می‌کردند فرقی نداشته باشند. 

اگرچه Fantastic 4 در مرد مورچه ای 3 ظاهر نشد، اما این تیم ابرقهرمان پرطرفدار خیلی زود قرار است اولین حضور خود در MCU داشته باشند. فیلم Fantastic Four قرار است در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۲۵ (۲۶ بهمن ۱۴۰۳) به روی پرده سینماها برود. در حالی که هیچ کدام از بازیگران شخصیت‌های اصلی، یعنی Mister Fantastic، Invisible Woman، Human Torch و the Thing هنوز معرفی نشده‌اند، ولی کارگردانی این فیلم به مت شکمن (Matt Shakman) کارگردان سریال WandaVision سپرده شده است. علاوه بر این، احتمالاً به زودی مراحل اولیه تولید Fantastic Four آغاز خواهد شد، که نشان می‌دهد اعلام بازیگران اولین خانواده مارول خیلی دور نیست. بالاخره بعد از مدت‌ها دنیای MCU قرار است صحنه‌ای برای درخشش Fantastic Four داشته باشد.

 

احتمالا Fantastic 4 در منطقه انرژی منفی گیر کرده‌اند

همانطور که در داستان مرد مورچه ای 3 مشخص شد، گروه در دنیای کوانتوم گیر نیوفتاده‌اند، شاید در فاز 6 و فیلم بعدی آنها نشان داده شود که این گروه، تمام مدت در منطقه انرژی منفی (Negative Zone) گیر کرده بودند. Fantastic 4 یکی از مهمترین گروه‌ها بوده و شخصیت‌هایی کلیدی از مارول را در خود دارد ولی از ابتدای MCU تا الان، در هیچ کدام از فیلم‌ها حضور نداشته‌اند، حتی در مورد نسخه‌های زمین-۶۱۶ نه صحبتی شده نه اشاره‌ایی به آنها شده است. از آنجایی که تایید شده فیلم Fantastic Four درمورد یکی از داستان‌های اصلی کمیک‌ها نبوده، منطقی نیست که رویدادهای مهمی مانند Avengers: Infinity War و Endgame را از دست داده باشند، مگر اینکه در خارج از فضا و زمان بدون امیدی به نجات به دام افتاده باشند. 

اگر تایید شود که این گروه در منطقه انرژی منفی گیر افتاده‌اند، زمان‌بندی اولین حضور Fantastic Four در MCU دیگر مشکلی برای درست کردن داستان‌ ندارد، بلکه به یک نقطه داستانی ارزشمند در خط داستانی Multiverse Saga تبدیل می‌شود. به جای اینکه معرفی Fantastic Four صرفاً سؤالات جدیدی را در مورد مکان آنها در Infinity Saga ایجاد کند، حضور آنها در منطقه انرژی منفی می تواند بعد کاملاً جدیدی را به دنیای سینمایی مارول معرفی کند، از جمله عناصری که به طور محسوسی می توانند در مبارزه با کانگ فاتح (Kang the Conqueror) مفید باشند.

منطقه انرژی منفی در دنیای مارول چیست؟

منطقه انرژی منفی یک بعد بسیار مهم در دنیای مارول است که احتمال می‌دهیم به دلیل اهمیت بالا بالاخره در یکی از فیلم‌های MCU دیده شود. بر خلاف قلمرو کوانتومی MCU، منطقه منفی خارج از ادراک عمومی فضا و زمان وجود دارد و کاملاً از پادماده (antimatter) تشکیل شده است. به این ترتیب، منطقه منفی از نظر فنی به عنوان واقعیت دیگری در مولتی‌ورس طبقه‌بندی می‌شود، اگرچه در بین جهان‌های دیگر موقعیت منحصر به فردی داشته زیرا برخلاف دنیای معمولی که بار ماده‌ها خنثی است، تمام مواد موجود در آن بار منفی را حفظ می‌کنند. منطقه انرژی منفی به عنوان یک نقطه پیوند برای بقیه جهان‌ها و دارای ذخایر بزرگ قدرت در هسته گردابی خود است.

منطقه انرژی منفی در اصل توسط مستر فنتستیک در کمیک Fantastic Four شماره ۵۱ در سال ۱۹۶۶ کشف شد و یک بار دیگر نبوغ رید ریچاردز (Reed Richards) را ثابت کرد. از آن زمان، Fantastic 4 بعضی مواقع منطقه انرژی منفی را کاوش می‌کنند و با افراد شرور خاصی در آن مقابله می‌کنند که تهدیدی برای دنیای خودشان هستند. بعدها، رید زندانی را در منطقه انرژی منفی ایجاد کرد که قرار بود بزرگترین ابرشرورهای شناخته شده را در خود جای دهد، گرچه در نهایت به زندانی برای قهرمانانی تبدیل می شد که از قانون ثبت ابرقهرمانان (Superhero Registration Act) در طول Civil War پیروی نمی‌کردند. در سال‌های اخیر، منطقه انرژی منفی نقش مهمی در خط داستانی چند فیلم مهم دیگر از جمله Cataclysm و Annihilation ایفا کرده است.

 

داستان منطقه انرژی منفی احتمالا منبع Fantastic 4 را در خود دارد

این منطقه می‌تواند منبع قدرت گروه Fantastic 4 در دنیای MCU باشد. تا الان اطلاعات خیلی کمی در مورد داستان فیلم Fantastic Four منتشر شده است. البته این را می‌دانیم که این فیلم شخصیت‌های فیلم‌های ۲۰۰۵ یا ۲۰۱۵ را تکرار نخواهد کرد. در حالی که انتظار نمی رود فیلم چگونگی دستیابی تیم به توانایی‌های شگفت انگیز خود را نمایش دهد، اما همچنان نیاز به توضیحی در مورد چگونگی پیدایش آنها دارد و پدیده‌های عجیب منطقه انرژی منفی می‌توانند توضیح آسانی برای چگونگی دستیابی Fantastic 4 به ابرقدرت‌های خود ارائه دهند، بدون اینکه لزوماً خود رویداد در فیلم داده شود. 

معرفی قدرت‌های Fantastic Four از طریق منطقه انرژی منفی کاملاً بی سابقه نیست؛ در حالی درکمیک‌ها قدرت‌های چهار شگفت‌انگیز از ماجراجویی‌های آن‌ها در فضا ناشی می‌شوند، ریبوت  Fantastic Four در سال ۲۰۱۵ به طور کلی رویکردی متفاوتی داشت. در این فیلم، چهار شگفت‌انگیز پس از سفر به یک بعد متناوب مرموز، قدرت‌های خود را به دست آوردند که اگرچه به صراحت منطقه انرژی منفی نامیده نمی‌شود، اما به وضوح به معنای جهان ضد ماده را از کمیک‌های مارول به تصویر می‌کشد. بازسازی مجدد این گروه در MCU هم می‌تواند مسیر مشابهی را طی کند، و توضیح می‌دهد که جهانی دارای بار منفی می‌تواند تاثیر عجیبی بر کاوشگران خود گذاشته و افراد با توانایی‌هایی که قبلاً نداشتند از منطقه انرژی منفی بیرون می‌آیند.

چطور منطقه انرژی منفی می‌تواند به طرز معنی‌داری دنیای MCU را گسترش دهد؟

معرفی دنیای انرژی منفی علاوه بر توضیحی در مورد قدرت‌های خارق‌العاده Fantastic Four، این پتانسیل را دارد که MCU را به چندین روش هیجان‌انگیز گسترش دهد. در واقع، منطقه انرژی منفی خانه چندین شرور است که می‌توانند به تهدید بعدی MCU در سطح Avengers تبدیل شوند. یکی از این شرورها Annihilus است که خود را حکمران منطقه انرژی منفی معرفی می کند و یکی از قدرتمندترین دشمنان چهار شگفت انگیز در تمام دوران است. برخلاف حکومت کانگ فاتح (Kang the Conqueror) بر قلمرو کوانتومی در داستان فیلم مرد مورچه ای 3، Annihilus فقط بر منطقه انرژی منفی حکومت می‌کند و اگر بتواند از محدوده خود فرار کند، تهدیدی بزرگ برای جهان‌های دیگر محسوب می‌شود. 

علاوه بر این، منطقه انرژی منفی می‌تواند در مراحل پایانی Multiverse Saga نقش داشته باشد. در کمیک‌های مارول، پس از اینکه هسته جهان ضد ماده کشف شد که می‌توان از آن برای سفرهای بین‌جهانی استفاده کرد، به عنوان چهارراه بی نهایت شناخته می شود. در مرکز Multiverse Saga منطقه انرژی منفی می‌تواند به ابزاری ضروری در نبرد Avengers علیه کانگ فاتح در فیلم‌های The Kang Dynasty و Secret Wars تبدیل شود و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا آنجا که می‌توانند به هر دنیایی که لازم است سفر کنند. بنابراین، سقوط کانگ ممکن است از قبل تنظیم شده باشد، حتی خیلی قبلتر از اولین حضور او در داستان فیلم مرد مورچه ای 3.

3.7 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا