زمان بازگشایی سالن‌های نمایش AMC باز هم به تعویق افتاد

بازگشایی مورخ ۳۰ جولای رخ خواهد داد

بازگشایی سالن‌های نمایش AMC

به نظر می‌سد که بالاخره در واپسین روزهای ماه جولای شاهد بازگشایی سالن‌های نمایش AMC در ایالات متحده‌ی آمریکا باشیم.

در حالی که صنعت سینما با هزار و یک امید و آرزو وارد دهه‌ی سوم قرن ۲۱ می‌شد، ویروس کرونا یا همان کووید-۱۹ مسیر حرکت دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد. بسیاری از صنایع به واسطه‌ی شیوع این ویروس کشنده به تعطیلی کشیده شدند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به صنعت سینما و تلویزیون و همچنین بازی‌های ویدیویی اشاره کرد.

سینماهای زنجیره‌ای AMC هم از محبوب‌ترین سالن‌های نمایش ایالات متحده به حساب می‌آیند که هر ساله میزبان آثار بسیاری است و درآمدی بالغ بر چندین میلیارد دلار را روی دست صاحبان خود قرار می‌دهد. با این وجود، مسئولین AMC مجبور شدند به جهت جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا و همچنین قوانین حکومتی وضع شده از سوی کاخ سفید، برای چند ماهی سینماهای خود را تعطیل کنند.

پیش از این اعلام شده بود سالن‌های نمایش AMC از ابتدای ماه جولای الی روز پانزدهم این ماه، بازگشایی خواهند شد اما بر خلاف پیش‌بینی‌ها، روند کاهشی شیوع کووید-19 در ایالات متحده آمریکا متوقف شد و AMC هم به اجبار، زمان بازگشایی را به تاریخ ۳۰ جولای میلادی (مصادف با ۹ مرداد ماه) موکول کرد.

به دنبال بازگشایی از سالن‌های نمایش AMC انتظار می‌رود که تا پایان ماه جولای، ۴۵۰ الی ۶۰۰ سالن سینمای دیگر هم فعالیت خود را مجددا از سربگیرند. ماه آگوست میلادی فیلم‌های مورد انتظاری اکران خواهند شد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ساخته‌ی جدید دیزنی یعنی فیلم Mulan و همچنین آخرین اثر کریستوفر نولان یعنی فیلم Tenet اشاره کرد؛ آثاری که امید می‌رود با اکرانشان بتوانند یکبار دیگر مردم را با سینماها آشتی دهند.

بر اساس گزارش‌های برخی منابع، به واسطه‌ی این تعطیلی‌ها، ضرری در حدود سه میلیارد دلار به AMC تحمیل شده است. رقمی که جبران آن، فرآیندی چالش‌برانگیز برای مدیران این شرکت آمریکایی به حساب می‌آید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا