فصل نهم سریال Dexter

هرآنچه که درباره فصل نهم سریال Dexter باید بدانید

از ریبوت دکستر چه می‌دانیم؟

1%
  • 0/10
هرآنچه که درباره فصل نهم سریال Dexter باید بدانید ۱ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ مقالات جانبی (تلویزیون) کپی لینک

در این مطلب هرآنچه که درباره فصل نهم سریال Dexter باید بدانید از تاریخ انتشار تا جزئیات داستانی را جمع کرده‌ایم تا همه چیز در رابطه با ریبوت کلی سری و بازگشت دکستر به تلویزیون برای شما مشخص شود.

از زمانی که به خاطر داریم دکستر به دنبال خون بوده و کشتن افراد به عنوان یکی از تفریحات درجه ۱ او به شما می‌رود. با این حال یکی از تفاوت‌هایی که یک قاتل سریالی با این فرد دارد، این است که دکستر بیشتر سعی می‌کند تا انسان‌های بد را به صورت صد درصد نامربوط به سزای اعمالشان رسانده و به جالب‌ترین شکل ممکن بکشد! در واقع اینکه شما یک قاتل سریالی داشته باشید که به سراغ کشتن افراد بد می‌رود، باید گفت که با یک ایده ابرقهرمانی طرف هستید که البته دکستر خون ریختن‌های آن را برای خود یک نیاز برای ادامه زندگی می‌بیند! همچنین دکستر خود یک آنالیزور خون است و از همین جهت حرفه او نیز به همین موارد مربوط می‌شود.

با این وجود از سال ۲۰۰۶ سریال این شخصیت با بازی مایکل سی هال (Micheal C. Hall) شروع شد و هال نیز جوایز مختلفی مانند گلدن گلوب را با بازی در این نقش دریافت کرد. محبوبیت سری بالا رفته بود و سازندگان تصمیم گرفتند پس از فصل اول، به کلی همه چیز را از رمان دکستر: رویاپردازی تاریک قرض گرفته و آن را برای طرفداران به نمایش بگذارند. اما درست در سال ۲۰۱۳ بود که شاهد یک پایان عجیب بر فصل هشتم این مجموعه بودیم. در واقع فصل آخر طوری تمام شد که اگر بدون اسپویل آن را توضیح دهیم، هرگز یک پایان و جمع‌بندی درست نبود!

بسیاری از طرفداران نیز درباره این موضوع و ادامه روایت قاتل محبوب خود دلسرد شده بودند تا فصل نهم سریال Dexter نیز به فراموشی سپرده شود، در حالی که سال ۲۰۲۰ شایعاتی درباره ریبوت مجموعه منتشر شده و سپس همین خبر توسط ستاره نقش اول این سریال به نحوی تایید شد تا نهایتا اطلاعات بیشتری هم از آن پس از گذشت مدتی منتشر شود.

آیا تریلر فصل نهم سریال Dexter منتشر شده است؟

تیزر رسمی از فصل نهم سریال محبوب دکستر که با عنوان New Blood معرفی شده، در اواسط بهار سال جاری منتشر شده بود و در آن دیدیم که دکستر مورگان برای فرار از قاتل سریالی بودن و مخفی کردن هویت خود، به یک شهرستان کوچک سفر کرده که در آن در یک مغازه کار می‌کند. سپس می‌بینیم که او با یک روانشانس درباره مشکلات روانی خود برای نیاز به کشتن افراد صحبت کرده و اظهار می‌کند که برای فرار از این موضوع، هیچوقت آرام و قرار ندارد!

با این وجود در ویدیو منتشر شده انواع سلاح گرم و سرد برای کشتن افراد دیده می‌شود که در هر صورت دکستر را برای راه‌اندازی یک حمام خون آماده می‌کنند، اما در مجموع داخل تریلر خیلی کم اثری از خون دیدیم، آن هم از سریالی که به کلی موضوع آن درباره خونریزی است!

آیا ریبوت سریال Dexter در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود؟

بله! سریال Dexter اولین بار حدود ۱۵ سال پیش اولین فصل خود را دریافت کرد و تا سال ۲۰۱۳ نیز ادامه داشت که در مجموع ۸ فصل می‌شد. سپس با یک پایان عجیب، فصل هشتم به آخر رسید تا بعد از گذشت سال‌ها در ۲۰۲۱ شاهد بازگشت این مجموعه باشیم. حال نیز به صورت رسمی تایید شده که فصل نهم سریال Dexter از تاریخ ۱۶ آبان (۷ نوامبر) با ۱۰ اپیزود از شبکه Showtime شروع خواهد شد.

آیا دکستر در فصل نهم حضور دارد؟

بسیاری از طرفداران سریال Dexter: New Blood را فصل نهم این مجموعه می‌دانند که به باور سازندگان چندان هم درست نیست. بلکه این مینی سریال جدید، یک ریبوت از داستان خواهد بود که تنها ۱۰ قسمت دارد. کلاید فیلیپس (Clyde Phillips)، کارگردان سریال Dexter، در مصاحبه‌های خود اظهار کرده بود که Dexter: New Blood فصل نهم همان مجموعه سابق نیست و همه چیز در آن به روایتی تازه بیان می‌شود.

در واقع او بیان کرده که داستان جدید اصلا دنباله روایت قبلی نیست و بینندگان دکستر را در یک جهان دیگر و شهری به دورترین شکل ممکن از میامی ملاقات خواهند کرد. جایی که اتفافات تازه‌ای سر راه این قاتل سریالی قرار گرفته‌اند و او سعی می‌کند تا از گذشته خونین خود فرار کند. با این وجود از آنجا که سازندگان در این مصاحبه‌ها به «گذشته» دکستر اشاره کرده‌اند، این یعنی هنوز تمامی پل‌های پشت سر این شخصیت خراب نشده‌اند و از طرفی داستان‌های قبلی با این روایت جدید در ارتباط هستند.

اولین قسمت از فصل نهم سریال Dexter چه زمان پخش خواهد شد؟

۱۶ آبان ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقت تهران، اولین قسمت از سریال Dexter در شبکه Showtime پخش خواهد شد.

آیا جزئیاتی از داستان ریبوت مجموعه Dexter منتشر شده است؟

اولین جزئیات درباره داستان این سریال به صورت رسمی توسط اکانت توئیتر سریال Dexter منتشر شد که در آن نشان داده شد که حال دکستر با نام جعلی جیم لیندسی (Jim Lindsay) زندگی می‌کند. همچنین یکی از طرفداران عکس کارت شناسایی او را بررسی کرده بود و متوجه شد که حال دکستر خود را سه سال جوان‌تر کرده است!

مدتی پیش فیلیپس درباره این موضوع اظهار کرده بود که حال مدت طولانی از پخش آخرین فصل از سریال Dexter می‌گذرد و از همین جهت هرگز نمی‌توانیم گذشت زمان و به عبارتی ۸ سال را نادیده بگیریم. به همین دلیل در فصل نهم سریال Dexter شاهد گذشت این مدت زمان خواهیم بود. همچنین کارگردان این مینی سریال اظهار کرده که آن‌ها از اشتباهی که در فصل هشتم انجام دادند درس گرفته‌اند و حال برای این مجموعه جدید یک جمع‌بندی بهتر و حرفه‌ای انجام خواهند داد که به سوالات کاربران پاسخ دهد!

آیا خواهر دکستر هم فصل نهم سریال Dexter حضور دارد؟

یکی از شخصیت‌های جالب سریال Dexter خواهر دکستر مورگان، یعنی دبرا (Debra) بود که نقش آن را جنیفر کارپنتر (Jennifer Carpenter) بازی می‌کرد. حال جالب است بدانید که هال و کارپنتر در دنیای واقعی با یکدیگر زن و شوهر بودند و در سریال نقش خواهر و برادر را بازی می‌کردند! همچنین پس از سال ۲۰۱۱ خبر از طلاق این دو بازیگر منتشر شد و همه فکر می‌کردند که فاتحه سریال Dexter نیز خوانده شده، در حالی آن دو به همکاری خود ادامه دادند!

همچنین حال که ۸ سال از پخش آخرین قسمت از فصل هشتم این سریال می‌گذرد، ظاهرا دبرا با بازی همین بازیگر مجددا در ریبوت Dexter: New Blood حاضر خواهد شد. در واقع این خبر به صورت رسمی منتشر نشده و هنوز هیچکدام از عوامل سازنده سریال چیزی را درباره آن تایید نکرده‌اند. از طرفی هم کمی عجیب به نظر می‌رسد که شاهد بازگشت این شخصیت باشیم، چراکه او در سریال اصلی کشته شد و قاعدتا به گفته خود جنیفر کارپنتر، مرده‌ها در دنیای دکستر زنده نمی‌شوند!

این موضوع درست به مانند حضور جان لیتگو (John Lithgow) در فصل نهم سریال Dexter است که شایعه‌ها و گزارش‌های بسیاری درباره آن وجود دارد. این کاراکتر نیز در سریال اصلی به رحمت خدا رفته بود و حال ظاهرا افرادی او رذ سر صحنه فیلمبرداری Dexter: New Blood مشاهده کرده‌اند. اما این حضور تازه قاعدتا به معنای بازگشت از مرگ نیست و قاعدتا در برخی صحنه‌های فلش بک و رویاهای دکستر او را خواهیم دید.

فصل هشت سریال Dexter چطور تمام شد؟ آیا این ریبوت جدید دنباله داستان آن خواهد بود؟

آخرین قسمت از فصل هشتم این سریال با عنوان Remember The Monsters در حالی پخش شد که در آن اتفاقات عجیب فراوانی را شاهد بودیم. در قسمت یکی مانده به آخر دیدیم که دبرا در یک درگیری تیر خورد و سپس در یک عمل جراحی موفق، زنده ماند. اما زنده ماندن او چیزی نبود که دوام داشته باشد و وضعیت جسمانی او به دلیل سکته کردن در حالت بدی قرار داشت. در واقع دبرا تنها به وسیله ماندن در بیمارستان زنده بود و شاید به همین دلیل دکستر تصمیم گرفت تا جان او را بگیرد و از یک زندگی سخت نجاتش بدهد! او بدن خواهرش را داخل دریا رها کرد و سپس در قسمت آخر دیدیم که خود را کشت. با این وجود خودکشی دکستر یک فیک به تمام معنا بود تا همسر و فرزندش با مسئله مرگ او کنار آمده و بدون دردسر زندگی کنند، در حالی که خود او در یک منطقه دور مشغول کار به عنوان هیزم‌شکن شد.

حال در فصل نهم سریال Dexter همین پایان ادامه داده می‌شود، اما تقریبا ۱۰ سال بعد! این یعنی دکستر دیگر آن فردی که بود نیست و ظاهرا چندین و چند بار هویت خود را عوض کرده تا بتواند از گذشته خود فرار کند. اما آیا او موفق به انجام این کار خواهد شد؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments