نگاهی به مورد انتظارترین فیلم های مارول
1%
  • 10/10

نگاهی به مورد انتظارترین فیلم های مارول

از ددپول تا ریبوت چهار شگفت انگیز!!

نگاهی به مورد انتظارترین فیلم های مارول ۶ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ مارول کپی لینک

شاید ژانر ابرقهرمانی اخیرا وضعیت خوبی نداشته، اما همچنان آثار بسیار زیادی وجود دارد که طرفداران بی‌صبرانه منتظر اکرانشان هستند. به‌همین خاطر قصد داریم در این مطلب نگاهی به مورد انتظارترین فیلم های مارول داشته باشیم.

شاید برخی گمان کنند به‌دنبال افول مارول و دی سی، دوران آثار ابرقهرمانی به اتمام رسیده‌، اما جدول اکران استودیوهای بزرگ هالیوود رسما این ادعا را رد کردند. متاسفانه سال گذشته دوست‌داران آثار کمیک بوکی اوضاع خیلی خوبی نداشتند چراکه از بین پروژه‌های منتشر شده تنها Guardians of the Galaxy 3 و Spider-Man: Across the Spider-Verse توانستند لحظات فراموش‌نشدنی را برای مخاطبان رقم بزنند و به فروش شگفت انگیزی دست پیدا کنند. دیگر آثار ابرقهرمانی مثل Ant-Man 3 ،Shazam 2 ،The Flash ،The Marvels و Aquaman: The Lost Kingdom نه‌تنها پتانسیلی هدر رفته نام گرفتند، بلکه عملکردی فاجعه‌بار در گیشه داشتند.

با این حال به نظر می‌رسد که ۲۰۲۴ سال خیلی بهتری برای ابرقهرمانان باشد چراکه طبق گزارش‌های رسمی، استودیو مارول و دی سی تنها با یک فیلم لایو اکشن، یعنی Deadpool 3 و joker Folie a Deux که رسما مورد انتظارترین آثار سینمایی ۲۰۲۴ نام گرفته‌اند به استقبال طرفداران خواهند رفت. در حالی که هنوز ماه‌ها با اکران این دو اثر مورد انتظار فاصله داریم، بسیاری کنجکاوند بدانند که برنامه مارول و دی سی برای سال آینده چیست؟ آیا قصد دارند دوباره با یک اثر سینمایی بازگردند یا جدول انتشار پروپیمانی خواهند داشت؟ از آنجایی که جیمز گان (James Gunn) هنوز از جزئیات دقیق برنامه‌های DCU پرده برداری نکرده، در این مطلب قصد داریم نگاهی به مورد انتظارترین فیلم های مارول که تا چند سال آینده به گسترش فرانچایز پانزده ساله استودیو مارول کمک خواهند کرد داشته باشیم.

قبل از شروع لازم است نگاهی به تمامی آثار سینمایی استودیو مارول و تاریخ‌های اکرانشان داشته باشیم:

  • Deadpool & Wolverine – مورخ ۲۶ جولای ۲۰۲۴ (۵ مرداد ۱۴۰۳)
  • Captain America 4 – مورخ ۱۴ فوریه ۲۰۲۵ (۲۶ بهمن ۱۴۰۳)
  • Thunderbolts – مورخ ۲ می ۲۰۲۵ (۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۴)
  • The Fantastic Four – مورخ ۲۵ جولای ۲۰۲۵ (۳ مرداد ۱۴۰۴)
  • Blade – مورخ ۷ نوامبر ۲۰۲۵ (۱۶ آبان ۱۴۰۴)
  • Avengers 5 – مورخ ۱ می ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۵)
  • Avengers: Secret Wars – ۷ می ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۶)

قابل توجه خوانندگان، در این مطلب خبری از فیلم‌های مارولی سونی پیکچرز نیست و تنها به آثار سینمایی استودیو مارول اشاره شده است.

مورد انتظارترین فیلم های مارول (از کمترین تا بیشترین)

Thunderbolts

از متوقف شدن پروسه فیلمبرداری گرفته تا از دست دادن تاریخ اکران و منتقل شدن به سال ۲۰۲۵، اقتباس لایو اکشن Thunderbolts بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید، تحت تاثیر اعتصابات هالیوود قرار گرفته است. تنها نکته مثبت اتفاقات اخیر این است که به استودیو مارول اجازه داد تا بیشتر روی معرفی جوخه انتحاری دنیای سینمایی مارول کار کند. به‌جز اعضای اصلی گروه، شخصیت‌های دیگری همچون والنتینا آلگرا د فونتین با بازی جولیا لوئیس دریفوس (Julia Louis-Dreyfus) و سنتری با بازی لوئیس پولمن (Lewis Pullman) نیز در این فیلم حضور دارند.

در گفتگو با هالیوود ریپورتر، وایت راسل فاش کرد که فیلمبرداری فیلم Thunderbolts در ماه مارچ یا آپریل سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود. بنابراین در صورتی که ریبوت چهار شگفت انگیز بنا به هر دلیلی به تعویق بیفتد، جوخه انتحاری مارول می‌تواند جای خود را با آن عوض کند، البته به شرط اینکه تولید طبق برنامه و بدون هیچ مشکلی آغاز شود.

از داستان Thunderbolts چه می‌دانیم؟ تنها اطلاعات تایید شده این است که والنتینا آلگرا د فونتین رهبری تیم را برعهده دارد اما چرا؟ هدف او و سازمان سیا از شکل دادن چنین تیم خطرناکی چیست؟ او ابتدا در قسمت پایانی سریال فالکون و سرباز زمستان اعتماد جان واکر را بدست آورد. سپس در سکانس پس از تیتراژ فیلم بیوه سیاه یلنا را برای کشتن کلینت بارتون استخدام کرد. اخیرا هم در دنباله پلنگ سیاه مشخص شد که یکی از بزرگترین آرزوهای والنتیا دستیابی به فلز ویبرانیوم است. همانطور که می‌بینید هیچکدام از اقدامات اخیر او به‌خوبی در پازل تاندربولتز قرار نمی‌گیرد اما همچنان این واقعیت که تیم جدید دنیای سینمایی مارول برخلاف نگهبانان کهکشان یا انتقام جویان زیر نظر یک فرد هستند، به خودی خود داستان را منحصر به‌فرد می‌کند.

Captain America: Brave New World

قسمت چهارم کاپیتان آمریکا با عنوان Captain America: Brave New World، نه‌تنها یکی از مورد انتظارترین فیلم های مارول، بلکه یکی از مهمترین پروژه‌های فاز پنجم دنیای سینمایی مارول است، چراکه ضمن قرار دادن سم ویلسون در قامت کاپیتان آمریکای جدید، داستان ناتمام فیلم شکست خورده هالک شگفت انگیز را نیز ادامه خواهد داد. متاسفانه به‌خاطر اعتصابات انجمن نویسندگان و اتحادیه بازیگران، اطلاعات چندان زیادی در دست نیست، اما طبق گزارش‌های رسمی، داستان و سکانس‌های اکشن قراره دستخوش تغییرات چشمگیری شود، چراکه واکنش منفی منتقدان به اکران آزمایشی باعث شده تا پروژه چندین پروسه سنگین فیلمبرداری مجدد را پشت سر بگذارد.

از داستان فیلم چه می‌دانیم؟ از آنجایی که پروسه سنگین فیلمبرداری مجدد تازه شروع شده و تاریخ اکران هم به‌لطف اعتصابات هالیوود چیزی حدود یک سال عقب افتاده، نمی‌توانیم تا اواخر سال ۲۰۲۴ انتظار تیزر یا تریلر رسمی داشته باشیم. البته اصلا جای نگرانی نیست، زیرا به‌لطف افشاگری معروف به‌نام CanWeGetToast، جزئیات جدیدی از داستان و شخصیت‌های فیلم منتشر شده که هوش از سرتان می‌برد. به‌گفته او، ژنرال راس در Captain America : Brave New World  به یک بیماری قلبی جدی مبتلا شده و سخت مشغول پیدا کردن درمانش است. به‌همین خاطر او از شخصیت لیدر (دانشمندی که در فیلم هالک شگفت انگیز دیده بودیم) کمک می‌گیرد و در اثر برخی آزمایشات خطرناک، به سرنوشتی مشابه بروس بنر دچار می‌شود.

طبق ادعای این افشاگر، رد هالک شباهت بسیار زیادی به کمیک‌ها دارد، به‌طوری که وقتی خشمگین می‌شود، تمام بدنش شعله‌ور می‌شود. جالب اینجاست که حرارت خشم او به قدری زیاد است که حتی ویبرانیوم سپر کاپیتان آمریکا را هم ذوب می‌کند. نبرد مرگبار سم ویلسون و رد هالک نیز در کاخ سفید رخ می‌دهد و درنهایت به عموم گفته می‌شود که رییس جمهور راس جان خود را از دست داده است. هنوز معلوم نیست که سم ویلسون بدون سرم ابرسرباز چگونه می‌تواند با رد هالک مقابله کند، اما احتمالا برنامه این است که او در طول داستان به قدرتی ماورایی دست پیدا کند.

Avengers 5

یکی دیگر از مورد انتظارترین فیلم های مارول، انتقام جویان 5 است که پیش‌تر با نام Avengers: The Kang Dynasty شناخته می‌شد و طی چند ماه اخیر تغییر و تحولات چشمگیری را تجربه کرده است. ابتدا نویسنده کتاب محبوب و پرسروصدای MCU: The Reign of Marvel Studios از اخراج شدن نویسنده ارشد پروژه، یعنی آقای جف لاونس (Jeff Loveness) به‌خاطر ضعیف بودن فیلمنامه کوانتومانیا خبر داد. سپس آقای دسیتن دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)، کارگردان فیلم شانگ چی شخصا کناره‌گیری از منصب کارگردانی را تایید کرد.

با اینکه جای خالی دستین دنیل کرتون همچنان توسط کارگردانی جدید پر نشده، اما ددلاین چند ماه پیش رسما تایید کرد که آقای مایکل والدرون (Michael Waldron)، نویسنده و شورانر سریال لوکی و دنباله مولتی‌ورسی دکتر استرنج جایگزین جف لاونس شده و وظیفه نوشتن فیلمنامه هر دو فیلم Avengers 5 و Avengers: Secret Wars را برعهده گرفته است. به‌گفته ددلاین، والدرون از همان ابتدا سخت مشغول کار روی فیلمنامه جنگ‌های مخفی بوده اما به‌خاطر استقبال بی‌سابقه‌ای که از فصل دوم سریال لوکی شده، مدیر استودیو مارول  سلسله کانگ را نیز به او سپرده است. البته چالش و ماجراهای این فیلم به‌شدت مورد انتظار به همینجا ختم نمی‌شود، چراکه اندکی پس از پیوستن مایکل والدرون به تیم نویسندگان، استودیو مارول در اقدامی غیرمنتظره و شوکه‌کننده از اخراج شدن جاناتان میجرز (Jonathan Majors) خبر داد. متاسفانه علیرغم خوب پیش رفتن دادگاه‌های قبلی، او توسط هیئت منصفه نیویورک گناهکار شناخته‌ شد و درنتیجه‌اش، وضعیت شخصیت کانگ فاتح به‌عنوان ابرشرور اصلی حماسه مولتی‌ورس دنیای سینمایی مارول به‌کلی زیر سوال رفت.

اکنون دو معمای بزرگی که ذهن طرفداران را مشغول کرده، آینده کانگ فاتح در دنیای سینمایی مارول و وضعیت فیلم Avengers 5 است که خوشبختانه آقای باب ایگر (Bob Iger)، مدیرعامل کمپانی دیزنی به‌تازگی به هر دو اشاره کرده است. او ضمن صحبت درباره استراتژی جدید کمپانی (کم کردن سرعت و تمرکز بیشتر روی کیفیت)، از جدول اکران به‌روزشده‌ای رونمایی کرد که خبری خوب و خبری بد برای طرفداران مارول دارد. خبر خوب این است که دیزنی علیرغم اتفاقات تلخ چند ماه اخیر مانند اخراج شدن جاناتان میجرز، همچنان فیلم بعدی انتقام جویان را با عنوان  Avengers: The Kang Dynastyخطاب می‌کند. این یعنی احتمال بازگشت شخصیت کانگ فاتح به‌عنوان ابرشرور بزرگ حماسه مولتی‌ورس بیش از پیش بالا رفته است. اما خبر بد این است که باب ایگر حین صحبت درباره آثار سینمایی سال ۲۰۲۶، تنها به Frozen 3 ،Toy Story 5 و اسپین آف The Mandalorian and Grogu اشاره کرد. متاسفانه اشاره نشدن به نام انتقام جویان در جدول اکران به‌روزشده دیزنی باعث شده تا دوباره احتمال به‌تعویق افتادن تاریخ اکرانش قوت بگیرد.

شاید این موضوع در نگاه اول کمی ناراحت‌کننده به‌نظر برسد، اما در واقع برای پیشرفت دنیای سینمایی مارول و عملی شدن استراتژی جدید کمپانی (ترجیح دادن کیفیت بر کمیت) لازم است. از آنجایی که برنامه‌های مارول طی چند سال گذشته حسابی تغییر کرده، می‌توان انتظار رونمایی از لیست به‌روز‌شده حماسه مولتی‌ورس (باقی فاز پنجم و کل فاز ششم) در همایش کمیک کان سن دیگو ماه جولای را داشت.

Blade

بدون شک معرفی ماهرشالا علی (Mahershala Ali) به‌عنوان شکارچی خون آشام محبوب دنیای مارول، یکی از بهترین اتفاقاتی بود که در همایش کمیک کان سن دیگو ۲۰۱۹ رخ داد، چراکه ستاره‌ای بزرگ برای ایفای نقش ضدقهرمانی بزرگ انتخاب شده بود. دیگر چه مشکلی می‌توانست پیش بیاید؟ متاسفانه برخلاف تصور طرفداران، ریبوت فیلم Blade از همان زمان معرفیش در کمیک کان وارد مسیری پرفراز و نشیب شده بود اما مارول سعی کرد تاجایی که می‌تواند سکوت اختیار کند و در خفا به حل مشکلات پیش آمده بپردازد.

قبل از اینکه اعتصابات انجمن نویسندگان مراحل تولید را متوقف کند، بزرگترین مشکلات پروژه، کناره‌گیری بسام طارق (Bassam Tariq) از منصب کارگردانی و بازنویسی ناگهانی فیلمنامه پیرو پیوستن نویسنده انیمیشن سریالی X-Men 97 به تیم نویسندگان بود. اخیر هم ورایتی در گزارشی مدعی شده بود که ماهرشالا علی به‌دلیل مشکلات نویسندگی و ضعیف بودن فیلمنامه قصد ترک پروژه را داشته اما استودیو مارول با استخدام مایکل گرین (Michael Green)، نویسنده فیلم شاهکار لوگان برای بازنویسی مجدد بخش‌هایی از فیلمنامه، مانع او شده است. خوشبختانه علیرغم اتفاقات غیرمنتظره اخیر، اوضاع تولید خیلی خوب پیش رفته و ماهرشالا علی نیز در مصاحبه ماه گذشته‌اش با EW، خیلی امیدوارانه درباره پروژه صحبت کرده است.

ما همچنان سخت مشغول کار کردن هستیم. این بهترین و تنها چیزی است که می‌توانم به شما بگویم. به شخصه خیلی از مسیر جدیدی که پروژه در پیش گرفته راضی و دلگرم هستم. از تیم نویسندگان گرفته تا فیلمنامه اصلاح شده و درجه سنی بزرگسالش، مارول به خوبی توانست نظر من را جلب کند. در کل خوشحالم که همه‌ چیز داره طبق برنامه پیش می‌رود. فکر می‌کنم در آینده نزدیک دوباره پروسه فیلمبرداری را آغاز کنیم.

شاید طی چند سال گذشته اتفاقات تلخ زیادی رخ داده باشد، اما استخدام یان دینگ (Yann Demange) برای کارگردانی و مایکل گرین برای بازنویسی فیلمنامه، به خوبی ثابت می‌کند که ریبوت بلید بالاخره در مسیر درست قرار گرفته و به پنجره اکران فعلیش متعهد است.

Fantastic Four

ماه گذشته استودیو مارول با انتشار پوستری جذاب در روز ولنتاین، سکوت چهار ساله خود را شکست و  در اقدامی غیرمنتظره از حضور پدرو پاسکال (Pedro Pascal) در نقش رید ریچاردز، ونسا کربی (Vanessa Kirby) در نقش سو استورم، جوزف کویین (Joseph Quinn) در نقش جانی استورم و ایبون ماس باچراک (Ebon Moss-Bachrach) در نقش بن گریم خبر داد. به‌همین خاطر ریبوت چهار شگفت انگیز نزی یکی دیگر از مورد انتظارترین فیلم های مارول است. در حالی که قبلا گزارش‌های غیررسمی متعددی در رابطه با این نام‌ها منتشر شده بود، اما همچنان دیدن آنها کنار هم هیجان طرفداران را به‌طرز شگفت انگیزی بالا برده است.

به‌لطف لوگوی به‌روزشده و پوستر رسمی استودیو مارول، اکنون می‌دانیم که وقایع فیلم در دهه ۱۹۶۰ جریان دارد. کوین فایگی (Kevin Feige) هم قبلا در مصاحبه‌ای مطبوعاتی تایید کرده بود که این ریبوت به‌شدت مورد انتظار برخلاف برداشت‌های سینمایی پیشین، روایت‌گر داستان پیشینه اولین خانواده مارول نخواهد بود. بنابراین حین تماشا باید انتظار سورپرایزهای زیادی را داشته باشیم. مارول همچنین به‌صورت رسمی تایید کرد که فیلم Fantastic Four به‌خاطر تغییر برنامه‌های اخیر دیزنی با تاخیری سه ماهه مواجه شده و اکنون قراره در تاریخ ۲۵ جولای سال ۲۰۲۵ (۳ مرداد سال ۱۴۰۴) به پرده نقره‌ای راه پیدا کند.

Deadpool & Wolverine

بدون شک مورد انتظارترین فیلم مارول، قسمت پایانی سه‌گانه ددپول با عنوان رسمی Deadpool & Wolverine است که می‌تواند به معنای واقعی کلمه فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول را از خطری جدی نجات بدهد. از روایت داستانی مولتی‌ورسی با درجه سنی بزرگسال و بازگرداندن دوباره هیو جکمن (Hugh Jackman) به نقش ولورین گرفته تا فراهم کردن شرایط لازم برای بازگشت مردان ایکس و راه اندازی رویداد‌های کراس اوری Avengers 5 و Avengers: Secret wars، قسمت پایانی سه‌گانه ددپول رسما به مورد انتظارترین اثر سینمایی ۲۰۲۴ تبدیل شده است. به‌لطف سخت‌گیری‌های استودیو مارول، از زمان معرفیش تا حالا، اطلاعات چندان زیادی با طرفداران به اشتراک گذاشته نشده بود، تا اینکه اولین تیزر تریلر رسمی فیلم طبق وعده افشاگران، در جریان مسابقه Super Bowl LVIII پخش شد و اینترنت را به‌معنای واقعی کلمه منفجر کرد.

طی چند ماه گذشته شایعات و گمانه‌زنی‌های بی‌شماری حول این فیلم وجود داشته که از بزرگترین آنها می‌توان به بازگشت چهره‌های آشنا مانند مردان ایکس و چهار شگفت انگیز، حضور افتخاری تیلور سویفت (Taylor Swift) در نقش دزلر، حضور پررنگ سازمان تناقضات زمانی، معرفی چندین نسخه مولتی‌ورسی ددپول و ولورین و روایت شدن داستان بر اساس مجموعه کمیک محبوب Deadpool Kills The Marvel Universe اشاره کرد. اخیرا هم گزارش‌های متعددی در رابطه با زمان انتشاردومین تریلر بین طرفداران دست به دست شده است.

از داستان فیلم Deadpool & Wolverine چه می‌دانیم؟ در حال حاضر اطلاعات موثقی از داستان مولتی‌ورسی قسمت پایانی سه‌گانه ددپول در دست نیست اما به‌لطف افشاگران شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شده که یکی از آنها به حضور سازمان تناقضات زمانی (TVA) اشاره دارد. طبق این شایعه، داستان قسمت پایانی سه‌گانه ددپول زمانی آغاز می‌شود که سازمان TVA از شکل‌گیری جنگ مولتی‌ورسی جدیدی باخبر می‌شوند. آنها به‌منظور مقابله با شورای کانگ، به دنیاهای در حال نابودی سفر می‌کنند و ارتشی از قدرتمندترین قهرمانان را گردهم می‌آورند.

این جزئیات داستانی با گزارش افشاگری دیگر به‌نام کی سی والش (K.C Walsh) نیز مطابقت دارد. به‌گفته او، موبیوس و سایر ماموران سازمان پیرو دستگیری ددپول به جرم دستکاری زمان به دنیاهای نابود شده یا در معرض نابودی سفر می‌کنند تا با شکل دادن به گروهی متشکل از قدرتمندترین قهرمانان، از فروپاشی مولتی‌ورس و خط زمانی مقدس دفاع کنند. این موضوع می‌تواند به راحتی تصاویر پشت صحنه‌ای که سال گذشته منتشر شده بود را توضیح دهد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments