برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تمامی سینماهای نیویورک و لس آنجلس تعطیل شدند

کاهش کم‌سابقه‌ی فروش فیلم‌ها

تمامی سینماهای نیویورک و لس آنجلس تعطیل شدند ۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ سینمای جهان کپی لینک
سینماهای نیویورک

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در دو شهر پرجمعیت آمریکا، تمامی سینماهای نیویورک و لس آنجلس تعطیل اعلام شدند.

بیل دی بلازیو (Bill de Blasio) شهردار نیویورک در جریان سخنرانی زنده‌ی خود در روز یکشنبه اعلام کرد تمامی سینماها، سالن‌های تئاتر و همچنین سالن‌های کنسرت از روز ۲۷ اسفند (مصادف با ۱۷ مارس) به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل خواهند شدند. رستوران‌ها و کافه‌ها همچنان باز خواهند ماند اما فعالیت آن‌ها به ارسال سفارش محدود شده است. شهردار نیویورک در ادامه گفت اتخاذ چنین تصمیمی برای او بسیار سخت بوده است؛ زیرا این مکان‌ها بخشی از قلب و روح شهر هستند. دی بلازیو در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت شهر با تهدیدی غیرقابل‌پیش‌بینی و بی‌سابقه روبرو شده است که مقابله با آن نیاز به یک ذهنیت جنگی دارد. او همچنین اعلام کرد برای برون‌رفت از شرایط موجود و کمک به شهروندان از انجام هیچ گونه فداکاری دریغ نخواهد کرد.

اریک گارستی (Eric Garcetti) شهردار لس آنجلس هم سیاست مشابهی را اتخاذ کرده است. او در بیانیه‌ی یکشنبه شب خود، دستور تعطیلی تمامی سینماها، باشگاه‌های بدنسازی، باشگاه‌های بولینگ و کافه‌ها را به عنوان پاسخی به شرایط موجود صادر کرد. رستوران‌ها مانند نیویورک به طور کامل بسته نشده و ارسال سفارش را قبول می‌کنند. گارستی همچنین اطمینان داد فروشگاه‌های مواد غذایی و داروخانه‌ها باز می‌مانند. این سیاست‌مدار آمریکایی در ادامه‌ی صحبت‌های خود تاکید داشت شهروندان از احتکار مواد مورد نیاز یا هجوم به فروشگاه‌ها پرهیز کنند؛ زیرا قرار نیست تمام شهر تعطیل شود. شهردار لس آنجلس نهایتا از آن دسته از افرادی که فکر می‌کنند به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شود درخواست کرد نه بخاطر سلامتی خودشان، بلکه برای سلامتی دوستان و اعضای خانواده‌شان دستورالعمل‌های پزشکی را در حفظ فاصله رعایت کنند.

مجموع فروش فیلم‌ها در باکس آفیس آمریکای شمالی طی هفته‌ی گذشته تنها ۵۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده که پایین‌ترین رقم طی بیست سال گذشته محسوب می‌شود. میزان فروش فیلم‌ها در هفته‌ی گذشته در مقایسه با دو هفته‌ی قبل در حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است. دو عامل، نقشی موثری در رخ دادن این اتفاق داشته‌اند: عامل اول، افزایش نگرانی‌های مردم و عدم مراجعه‌ی آن‌ها به سالن‌های سینما برای تماشای فیلم بوده است؛ عامل دوم، کاهش ظرفیت برخی سینماها و نشاندن مخاطبان به‌صورت یکی در میان به منظور حفظ فاصله‌ی توصیه‌شده بوده است. تنها باکس آفیس آمریکا به چنین سرنوشتی دچار نشده و میزان فروش فیلم‌ها در سایر نقاط جهان از جمله ایتالیا هم کاهش چشم‌گیری را تجربه کرده است.

پیش از این، مقامات دو ایالت پنسیلوانیا و نیو جرسی از بسته بودن سینماها طی هفته‌های آینده خبر داده بودند. با تعطیلی تمامی سینماهای نیویورک و لس آنجلس که پرجمعیت‌ترین شهرهای آمریکا محسوب می‌شوند، به نظر می‌رسد تاخیر در اکران فیلم Black Widow بیشتر از هر زمان دیگری به واقعیت تبدیل شده است. نظر شما در ابن باره چیست؟ آیا مدیران دیزنی بالاخره تسلیم شرایط موجود می‌شوند؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments