نویسنده‌ی Alien V خواهان بازگشت سیگورنی ویور است

پیش‌نویس فیلمنامه آماده است

نویسنده‌ی Alien V

والتر هیل تهیه‌کننده و نویسنده‌ی Alien V در جدیدترین صحبت‌های خود تاکید کرد این فیلم به سرانجام خواهد رسید.

ریدلی اسکات (Ridley Scott) در دوران فعالیت خود آثار بسیار مهمی را ساخت که Alien یکی از آن‌ها است. این فیلم علمی تخیلی و ترسناک بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرد و نهایتا ۲۰۳ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. فاکس قرن بیستم که تمایل بسیاری به ساخت قسمت دوم داشت، ترجیح داد کارگردانی آن را به جیمز کامرون (James Cameron) بسپارد. او به واسطه‌ی ساخت The Terminator به چهره‌ای شناخته شده در آن زمان تبدیل شده بود. کامرون پس از اضافه شدن به تیم تولید المان‌های اکشن را در کنار المان‌های ترسناک قرار داد؛ اقدامی که موثر واقع شد.

موفقیت‌های Aliens باعث شد فاکس قرن بیستم قسمت‌های سوم و چهارم را تحت عنوان Alien 3 و Alien Resurrection ساخته و به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۲ و ۱۹۹۷ میلادی راهی سینماها کند. اگرچه این آثار فروش قابل‌قبولی داشتند اما به هیچ وجه برای طرفداران راضی‌کننده نبودند. همین مسئله هم باعث شد درخواست‌های زیادی برای ساخت قسمت جدید به وجود بیاید. درخواست‌ها نتیجه داد و ساخت قسمت پنجم به کارگردانی نیل بلومکمپ (Neill Blomkamp) در سال ۲۰۱۵ تایید شد. البته این پروژه به سرانجام نرسید. طبق گمانه‌زنی‌ها، ریدلی اسکات موفق شد فاکس قرن بیستم را متقاعد کرده و پروژه را برای همیشه لغو کند. ظاهرا، او ترجیح می‌داد به جای پرداختن به الن ریپلی، روی مهندسین (The Engineers) تمرکز داشته باشد.

سیگورنی ویور (Sigourney Weaver) بازیگر نقش الن ریپلی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Empire انجام داد. او در بخشی از گفتگو فاش کرد والتر هیل (Walter Hill) نویسنده و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی پیش‌نویس ۵۰ صفحه‌ای Alien V را برایش ارسال کرده اما مطمئن نیست این پروژه بتواند موافقت ریدلی اسکات را به‌دست آورد. حال و با گذشت حدودا یک هفته از انتشار این مصاحبه، هیل بیانیه‌ای را برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون ارسال کرده است. او تاکید دارد پروژه مراحل ساخت را پشت می‌گذارد و ویور هم باید به نقش‌آفرینی در آن فکر کند. نویسنده‌ی Alien V همچنین تصویری از صفحه‌ی اول پیش‌نویس فیلمنامه را به اشتراک گذاشته که جملات جالب‌توجهی روی آن چاپ شده است. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه و جملات قرار گرفته روی صفحه‌ی نخست را مطالعه کنید:

سیگورنی ویور از همان ابتدا نسبت به توانایی‌هایش در اجرای درست ایده‌ها متواضع بوده است؛ ایده‌هایی که حول محور ترساندن مخاطب تا حد مرگ و نابودن کردن تعدادی زنومورف جدید می‌چرخد.

  • در فضا هیچ کس فریاد شما را نمی‌شنود.
  • در فضا هیچ کس صدای رویاهای شما را نمی‌شنود.
  • تمام آنچه که می‌بینیم، چیزی جز رویایی در یک رویای دیگر نیست.
  • جنگ به حضور در جهنم شباهت دارد.

طی چند سال اخیر هیچ صحبتی از آینده‌ی فرنچایز بیگانه به میان نیامده است. با این حال، بعید به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای بازگشت آن به سینما وجود نداشته باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا