نسخه‌ی ریمستر Alan Wake با رزولوشن 4K در راه است!

پای اپیک گیمز در میان است!

نسخه‌ی ریمستر Alan Wake با رزولوشن 4K در راه است! نریمان هروی ۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه‌ی ریمستر Alan Wake

باز هم اپیک گیمز بی احتیاطی کرد تا نسخه‌ی ریمستر Alan Wake و نسخه‌ی پی‌سی بازی Final Fantasy 7 Remake لو بروند!

با اینکه بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدئویی بر این باور هستند که Remedy Entertainment مشغول ساخت دنباله‌ای برای بازی شگفت‌انگیز خود یعنی Alan Wake است، ولی طبق اطلاعات افشا‌شده‌ی جدید، به نظر می‌رسد که این استودیو قصد دارد تا دستی به سر و روی آلن ویک بکشد و نسخه‌ی ریمستر‌شده‌ی آن را منتشر کند. متاسفانه هنوز مشخص نیست که این نسخه در چه تاریخی عرضه خواهد شد.

از طرفی دیگر نیز بازی Final Fantasy 7 که سال پیش به شکل انحصاری برای کتسول پلی‌استیشن عرضه شد هم طبق اطلاعات افشا‌شده‌ی جدید به پلتفرم پی‌سی خواهد آمد. حالا سوال این‌جاست که این اطلاعات دقیقا به چه شکلی به بیرون درز کرده‌اند؟ استور اپیک گیمز!

ظاهرا دیتابیس اپیک گیمز به راحتی در دسترس قرار گرفته و طی کاوش‌هایی در این دیتابیس، مشخص شده که قرار است نسخه‌ی پی‌سی بازی Final Fantasy 7 Remake و نسخه‌ی ریمستر Alan Wake عرضه شوند.

تا به الان، رمدی این نسخه‌ی ریمستر را تائید نکرده و شخصا فکر نکنم که در چند سال اخیر نیز ریمستر کردن بازی Alan Wake را به عنوان برنامه‌ی خود، ذکر کرده باشد. البته سوی دیگر ماجرا را باید در نظر بگیریم، چرا که ممکن است استودیوی دیگری به جز رمدی، وظیفه‌ی ریمستر کردن الن ویک را بر عهده گرفته باشد و رمدی در حال حاضر به احتمال نسبتا زیاد، مشغول ساخت بازی Alan Wake 2 و خلق کابوس‌های جدیدی برای این نویسنده‌‌ی ماجراجو است.

بازی Alan Wake ابتدا در سال ۲۰۱۰ میلادی عرضه شد و سپس در سال ۲۰۱۲ میلادی، اسپین‌آفی از آن به نام Alan Wake’s American Nightmare منتشر شد و رمدی هم طی این چند سال علاقه‌ی شدید خود را به شکل مستمر برای ساخت دنباله‌ی این بازی نشان داده است. یکی از بارز‌ترین نمونه‌ی این امر نیز بازی Control و  بازگشت الن ویک در دی ال سی آن است.

به‌روزرسانی: تایید رسمی انتشار ریمستر بازی Alan Wake با رزولوشن 4K

سرانجام پس از شایعات متعدد، انتشار ریمستر بازی آلن ویک رسما توسط استودیوی رمدی اینترتینمت تایید شد و این بار قرار است با رزولوشن 4K قدم در شهر مرموز و دلهره‌آور برایت فالز بگذاریم.

زمانی که خبر ساخت ریمستر برای اولین بار به گوش رسیده و  بعدها قوت گرفت، خیلی‌ها انتظار خبر ساخت دنباله‌ی آن را می‌کشیدند. اما اگر منصفانه به موضوع نگاه کنیم، یک نسخه‌ی پیشرفته‌ و باکیفیت‌تر از اثر سال ۲۰۱۰ استودیوی رمدی بسیار هوس‌برانگیز است و کم‌تر کسی برای تجربه‌ی مجدد آن هم با رزلوشن 4K هیجان ندارد.

ریمستر بازی Alan Wake علاوه بر خود بازی، دو بسته‌ی الحاقی The Signal و The Writer به همراه توضیحات سم لیک، کارگردان خلاق بازی را نیز در برمی‌گیرد و خبری از Alan Wake’s American Nightmare در این مجموعه نخواهد بود.

خبر رسمی ساخت ریمستر توسط سم لیک در وب‌سایت SuddenStop، وب‌سایت مخصوص جامعه طرفداران آلن ویک منتشر شد. در واقع رمدی با این کار قصد داشته تا از این جامعه برای حمایت‌های خود در طی یک دهه‌ی گذشته تشکر کرده و احترام خود را ادا کند.

ریمستر بازی Alan Wake هنوز تاریخ انتشار دقیقی ندارد و انتظار می‌رود که در پاییز امسال برای پلتفرم‌های PS5، PS4، Xbox Series X | S، Xbox One و فروشگاه اپیک گیمز در پی‌سی منتشر شود. لازم به ذکر است که این اولین باری است که شاهد حضور آلن ویک در کنسول‌های پلی‌استیشن خواهیم بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا