کمپانی رمدی هنوز در فکر ساختن نسخه دوم Alan Wake است

ابراز تمایل به انتشار نسخه دوم Alan Wake توسط نویسنده آن

کمپانی رمدی هنوز در فکر ساختن نسخه دوم Alan Wake است mobin.rzm1996 ۰ ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ بازی | گیم

بازی Alan Wake یکی از بازی‌های با حال و هوای مخصوص به کمپانی رمدی بود. تا کنون خبری از نسخه بعدی آن نبود. اما نویسنده بازی سم لیک در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هنوز امیدوار است نسخه بعدی آن یعنی Alan Wake 2 ساخته شود.

بازی Alan Wake کاراکترهای جذاب و داستان مرموزی داشت، محبوب هواداران و نسبتاً موفق بود. نه سال پیش این بازی برای Xbox 360 منتشر شد. اکنون چیزی حدود هفت سال از انتشار آن برای رایانه‌های شخصی می‌گذرد.

“می‌خواهم آن را بسازم. کار مرموز و جالبی است. اکنون زمان زیادی از انتشار نسخه اول آن گذشته و این مسئله می‌تواند در مواردی نقطه قوتی برای این سری باشد. اگر که این بازی قرار است ساخته شود باید همه چیز درست انجام شود که کار سختی است. برای محقق شدن چنین چیزی کارهای زیادی باید به دقت و درستی انجام شود که هماهنگی زیادی میطلبد ولی من امیدوارم که این اتفاق روزی بیافتد.” این صحبت‌هایی است که این نویسنده در مورد Alan Wake 2 داشته است.

کمپانی رمدی اکنون مشغول ساخت بازی Control است. بازی اکشنی که در آن بعدهای مختلفی از زمان و مکان شکسته می‌شوند. با اسلحه‌های تغییر شکل دهنده این بازی فضای عجیب و غریب خاصی دارد. نکته جالب اینجاست که پروژه ساخت Control درست بعد از این اینکه رمدی شروع به فکر کردن درباره Alan Wake 2 کرد آغاز شد. در نهایت این کمپانی تصمیم گرفت چیزی که در حال ساخت آن است زیاد شباهتی به Alan Wake ندارد. رمدی به سمت این رفت که یک دنیای جدید و بازی مخصوص به آن را خلق کند و فعلاً Alan Wake 2 را در لیست انتظار قرار دهد.

Alan Wake 2

طرح‌ متفاوتی از نسخه بعدی Alan Wake درست بعد از انتشار آن هم ساخته شده بود. اما ایده‌های آن طرح بعدها در ساخت Quamtum Break مورد استفاده قرار گرفت. سم لیک می‌گوید بعد از انتشار نسخه اول بازی او بارها و بارها به صورت شخصی روی نسخه بعدی آن کار کرده است.

چند هفته قبل دوباره سم لیک اعلام کرد که تمایل دارد تا ساخت نسخه دوم این بازی با حفظ حقوق نشر کمپانی رمدی صورت بگیرد. اما هنوز این مسئله کمی دور از واقعیت است. اما هر چند که احتمال ساخته شدن آن پایین باشد نمی‌توان این کار را امری غیرممکن دانست. همچنین در اینجا جا دارد تا به این نکته هم اشاره کنیم که یک سریال هم با نام Alan Wake در حال ساخت است.

مسئله ای که به آن باید توجه کرد علاقه نسبتاً کمی است که طرفداران به این بازی نشان دادند. از طرفی صنعت گیم روی ساخت دنباله‌های مختلف از بازی‌ها پیش می‌رود. به هر حال ساخت Alan Wake 2 غیرممکن نیست. البته این هم نکته جالبی است که رمدی از سال ۲۰۰۳ و بازی Max Payne 2 دیگر دنباله‌ای را برای هیچ یک از بازی‌هایش متتشر نکرده است. (Max Payne 3 توسط کمپانی راک استار تولید و منتشر شد.)

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا