بازیگر نقش جعفر از تمایلش برای حضور در Aladdin 2 می‌گوید

این پروژه هم اکنون در دست ساخت قرار دارد

بازیگر نقش جعفر

مروان کنزاری که نقش جعفر را در فیلم پرفروش Aladdin ایفا کرده بود، در مصاحبه‌ی اخیر خود برای بازگشت در قسمت دوم ابراز علاقه کرد.

در پی موفقیت‌های Alice in Wonderland که نسخه‌ی لایو اکشن انیمیشنی به همین نام به شمار می‌رود، مدیران والت دیزنی پیکچرز تصمیم گرفتند سرمایه‌گذاری بیشتری برای ساخت نسخه‌ی بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک خود انجام دهند. از آن زمان تاکنون شاهد اکران نسخه‌ی لایو اکشن تعداد قابل‌توجهی از انیمیشن‌های قدیمی بوده‌ایم که به جز تعداد انگشت شماری، باقی آن‌ها عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس داشتند. در این بین، فیلم سینمایی Aladdin به کارگردانی گای ریچی (Guy Ritchie) غافل‌گیرکننده ظاهر شد. این اثر توانست علی‌رغم بازخوردهای متوسط، فروشی یک میلیارد دلاری را در باکس آفیس جهانی به ثبت برساند و همین موفقیت‌ها هم باعث شد دیزنی به فکر ساخت قسمت دوم بیافتد.

مروان کنزاری (Marwan Kenzari) بازیگر نقش جعفر در Aladdin چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Comic Book انجام داد. خبرنگار در جریان گفتگو بحث را به سمت قسمت دوم این فیلم پرفروش کشاند و پرسید آیا او حاضر است در آن به نقش‌آفرینی بپردازد یا خیر. کنزاری هم در پاسخ گفت تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده‌ی مدیران والت دیزنی پیکچرز قرار دارد اما اگر آن‌ها بخواهند حتما بازمی‌گردد:

بسیار ممنون خواهم شد اگر در قسمت دوم Aladdin حضور داشته باشم. اگرچه اتخاذ چنین تصمیمی بر دوش مدیران قرار دارد اما من آماده‌ی بازگشت هستم.

 [آغاز اسپویل] پایان‌بندی فیلم Aladdin شباهت بسیاری به انیمیشن داشت. در هر دو دیدیم که علاءالدین موفق می‌شود جعفر را فریب دهد. او که آرزوی تبدیل شدن به قدرتمندترین موجود جهان را در سر خود می‌پروراند، به غول چراغ جادو تبدیل شد و از آن‌جایی هم که هیچ اربابی نداشت، در داخل چراغ قرار گرفت. در قسمت دوم انیمیشن که تحت عنوان Aladdin: The Return of Jafar شناخته می‌شود، شاهد بازگشت این شخصیت خبیث هستیم. او به یک راهزن به نام ابیس مال خدمت می‌کند. داستان دنباله حول محور تلاش‌های جعفر برای گرفتن انتقام از علاءالدین و دوستانش می‌چرخد. [پایان اسپویل] 

اگرچه قسمت دوم Aladdin مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد اما هنوز نمی‌دانیم برنامه‌ی سازندگان چیست و می‌خواهند در چه مسیری قدم بگذارند. در یک برهه، شایعه شده بود تیم تولید قصد ندارد قسمت دوم را بر اساس Aladdin: The Return of Jafar بسازد و ترجیح می‌دهد از یک ایده‌ی کاملا اورجینال برای آماده‌سازی فیلمنامه بهره ببرد. در برهه‌ای دیگر شایعه شد احتمالا یکی از داستان‌های کتاب «هزار و یک شب» برای ساخت قسمت دوم مورد اقتباس قرار می‌گیرد. با وجود این، یک مورد قطعی است: گای ریچی و همچنین مینا مسعود (Mena Massoud)، ویل اسمیت (Will Smith) و نائومی اسکات (Naomi Scott) بازمی‌گردند.

علاوه بر دنباله، اسپین‌آف Aladdin با محوریت شاهزاده آندرس در دست ساخت قرار دارد. این شخصیت حضور کوتاهی در نسخه‌ی لایو اکشن داشت اما احتمالا ظاهر کاریزماتیک بیلی مگنوسن (Billy Magnussen) باعث شد تا والت دیزنی پیکچرز تصمیم به ساخت چنین اثری بگیرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا