قسمت دوم Aladdin به‌ کارگردانی گای ریچی ساخته می‌شود

بازگشت ویل اسمیت و مینا مسعود

قسمت دوم Aladdin

با توجه به گزارش منتشر شده از سوی هالیوود ریپورتر، قسمت دوم Aladdin با کارگردانی گای ریچی و حضور بازیگران اصلی ساخته خواهد شد.

در پی موفقیت Aladdin، گزارش‌های مختلفی در فضای مجازی منتشر شد که از احتمال ساخت قسمت دوم خبر می‌دادند. با توجه به مطلب جدید وب سایت هالیوود ریپورتر، دنباله‌ی این فیلم تایید شده است و چندی پیش هم جلسه‌ای با حضور عوامل تیم تولید از جمله نویسندگان برگزار شد. این‌طور که به نظر می‌رسد موضوع اصلی جلسه، مسیری بوده است که سازندگان قصد دارند با Aladdin 2 در آن قدم بگذارند. متاسفانه اطلاعاتی از گفتگوهای صورت گرفته و همچنین نتیجه‌ی جلسه منتشر نشده است.

در ادامه‌ی مطلب هالیوود ریپورتر به این نکته اشاره شده است که دیزنی و تهیه‌کنندگان در برهه‌ای قصد داشتند از دیگر داستان‌های هزار و یک شب برای قسمت دوم Aladdin اقتباس کنند. این داستان شامل قصه‌های بسیاری می‌شود که از مشهورترین‌شان می‌توان به «علی بابا و چهل دزد بغداد» و « هفت سفر سندباد بحری» اشاره کرد. «علاءالدین و چراغ جادو» هم یکی دیگر از قصه‌های مشهور است که برای قسمت اول اقتباس شد. در حال حاضر مشخص نیست آیا این ایده برای ساخت دنباله مورد استفاده قرار می‌گیرد یا نظر سازندگان تغییر کرده است. پیش از این، گزارشی مبنی بر استفاده از یک ایده‌ی کاملا اورجینال برای قسمت دوم در فضای مجازی منتشر شده بود.

گای ریچی که قسمت اول را کارگردانی کرده بود، برای ساخت قسمت دوم Aladdin باز می‌گردد. انتظار می‌رود مینا مسعود (Mena Massoud)، ویل اسمیت (Will Smith) و نائومی اسکات (Naomi Scott) هم برای ایفای نقش دوباره به‌ عنوان علاءالدین، غول چراغ جادو و پرنسس جاسمین جلوی دوربین ظاهر شوند. البته قرارداد بازیگران هنوز امضا نشده است اما به محض تکمیل شدن فیلمنامه، این اتفاق رخ خواهد داد. وظیفه‌ی نوشتن فیلمنامه هم بر عهده‌ی جان گتینز (John Gatins) و آندره برلوف (Andrea Berloff) قرار گرفته است. دن لین (Dan Lin) و جاناتان ایریچ (Jonathan Eirich) هم به‌ عنوان تهیه‌کننده در جریان ساخت حضور خواهند داشت.

دیزنی طی سال‌های گذشته نسخه‌ی لایو اکشن انیمیشن‌های کلاسیک خود را ساخته و سپس راهی سینماها و پلتفرم استریم دیزنی پلاس کرده است. به غیر از تعداد انگشت شماری، اکثر نسخه‌های لایو اکشن عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس داشته‌اند. فیلم Aladdin هم که سال گذشته‌ی میلادی اکران شد، توانست نهایتا به فروشی معادل یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار دست یابد. حال باید دید قسمت دوم می‌تواند موفقیت‌های تجاری قسمت قبلی را تکرار کند تا شاهد ساخت قسمت سوم باشیم یا خیر.

اواسط آذر ماه بود که خبری مبنی بر تولید اسپین‌آف Aladdin با محوریت شاهزاده آندرس در فضای مجازی منتشر شد. اگرچه این شخصیت حضور کوتاهی در نسخه‌ی لایو اکشن داشت اما احتمالا ظاهر کاریزماتیک بیلی مگنوسن (Billy Magnussen) باعث شده تا دیزنی تصمیم به ساخت چنین فیلمی بگیرد. شاهزاده آندرس اهل اسکاتلند بوده و به‌ عنوان یکی از خواستگارهای پرنسس جاسمین معرفی می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا