#مهسا_امینی

یوتیوب برای حق انحصاری پخش لیگ اورواچ چه‌قدر خرج کرده است؟

رقم قرارداد آن‌قدر وسوسه‌کننده بوده است که اکتیویژن از خیر توییچ بگذرد

یوتیوب برای حق انحصاری پخش لیگ اورواچ چه‌قدر خرج کرده است؟ سید مجتبی محمودی ۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
پخش انحصاری لیگ اورواچ

پیش از شروع سومین دوره از مسابقات لیگ عنوان اورواچ شرکت اکتیویژن اعلام کرد که حق انحصاری پخش بازی‌ها، امسال از آن پلتفرم یوتیوب خواهد بود. حال مشخص شده که یوتیوب برای این کار چقدر پول پرداخته است.

دو دوره‌ی قبلی مسابقات Overwatch League که با محوریت عنوان تیراندازی اول شخص محبوب شرکت بلیزارد برگزار می‌شود، تماشای بازی‌ها تنها از طریق پلتفرم توییچ امکان‌پذیر بود، اما امسال یوتیوب طی یک همکاری با اکتیویژن و بلیزارد حق پخش انحصاری دوره‌ی سوم را از آن خود کرد.

مشخص شده بود که توییچ سال گذشته برای حق انحصاری پخش رقم ۹۰ میلیون دلار به اکتیویژن پرداخت. حال سایت The Esports Observer اعلام کرده که همکاری بین یوتیوب و اکتیویژن ۱۶۰ میلیون دلار خرج برداشته است؛ یعنی تقریبا دو برابر رقم پرداختی توییچ در سال گذشته. البته این همکاری تنها محدود به لیگ اورواچ نیست و شامل مسابقات لیگ Call of Duty و Hearthstone هم می‌شود. اکتیویژن به جز این مبلغ هنگفت، بخشی از درآمد حاصل از تبلیغات و رسیدن به آمار هدف بینندگان را هم دریافت خواهد کرد.

گوگل پس از این همکاری گفت که اکتیویژن بلیزارد به خاطر بستر جهانی بسیار قابل اعتماد، تحلیل پیشرفته‌ی اطلاعات، توانایی‌های بالای هوش مصنوعی، تعهد به متن باز و خلق یک پلتفرم برای ساخت خلاقیت‌های آینده‌ی گیمینگ به سراغ Google Cloud آمده است.

آقای Pete Vlastelica مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد هم در پی این همکاری گفت:

امسال سال هیجان‌انگیزی برای مسابقات اکتیویژن بلیزارد است. ما فصل افتتاحیه‌ی لیگ Call of Duty و اولین فصل بازی‌های خانگی لیگ اورواچ را پیش رو داریم.

با توجه به محبوبیت بالای عرصه‌ی استریم در دو سه سال اخیر و گردش مالی بالایی که دارد، منطقی‌ست که شرکت‌های بزرگ قدمی جدی در آن بردارند. پیش از این پلتفرم‌های میکسر و فیسبوک گیمینگ برخی از استریمرهای مشهور توییچ مثل نینجا و Shroud را به استخدام خود درآوردند و حالا یوتیوب حق پخش انحصاری لیگ اورواچ یکی از محبوب‌ترین مسابقات Esports را دارد. باید دید که در ماه‌های آینده رقابت این شرکت‌ها به کجا خواهد رسید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا