لایو استریم بازی World of Warcraft: Shadowlands لغو شد

صداهای مهم‌تر باید شنیده شود!


شرکت سرشناس اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) ساعاتی پیش در پیامی رسما اعلام کرد که مراسم لایو استریم بازی World of Warcraft: Shadowlands به خاطر شنیدن صداهای مهم‌تر و اعتراضات سراسری مردم، به تعویق افتاده است.

در حالی که همه‌گیری ویروس کرونا تا به امروز مشکلات و معضلات زیادی را برای انواع کسب و کارها در سراسر جهان ایجاد کرده و صنعت بازی‌های ویدیویی نیز با پیروی از این قاعده، تاکنون به دلیل لغو رویدادها و تعطیلی شماری از استودیوهای بازی‌سازی متضرر این اپیدمی خطرناک شده، حال هم‌اکنون صدای اعتراض‌آمیز مردمان ایالات متحده آمریکا در پی قتل دردناک یک فرد سیاه پوست توسط پلیس، بار دیگر برنامه ریزی‌های شرکت‌های ناشر را تا حدودی تغییر داده و ناآرامی‌های اخیر که در اغلب شهرها و ایالت‌های کوچک و بزرگ این کشور به چشم می‌خورد، برگزاری تمامی رویدادها را به تعویق انداخته است.

به بیان دقیق‌تر، پیش‌تر شرکت سرگرمی‌های تعاملی علی‌رغم همه‌ی تلاش‌های خود و انتظارهای هواداران، برگزاری مراسم نمایش گیم‌پلی بازی‌های انحصاری و جدید کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن را به خاطر اعتراض‌های مهم سیاه پوستان عقب انداخت و شرکت سی‌دی پروجکت رد (CD Projekt RED) نیز ویژه برنامه‌ی بازی Cyberpunk 2077 را لغو کرد. حال در تازه‌ترین این اقدام‌ها، این بار شرکت اکتیویژن بلیزارد در پیامی به صراحت اعلام کرد که به خاطر تظاهرات ضد نژاد پرستی در آمریکا، تصمیم گرفته تا لایو استریم بازی World of Warcraft: Shadowlands که برای برگزاری در روز سه‌شنبه، بیستم خرداد ماه (نهم ماه ژوئن سال جاری میلادی) برنامه ریزی شده بود را لغو کند.

این کمپانی در بیانیه‌ی اخیر خود اشاره کرده که در حال حاضر، زمان شنیدن صداهای مهم‌تری است و برگزاری ویژه برنامه‌ی بازی ورلد اف وارکرفت به تاریخ دیگری موکول شده است. اکتیویژن بلیزارد در خصوص این اتفاق توضیح می‌دهد:

هم‌اکنون زمان شنیدن است و صداهای مهم‌تر از صحبت‌های ما، باید شنیده شود. از این رو، ما مراسم لایو استریم بازی World of Warcraft: Shadowlands که برای برگزاری در روز نهم ژوئن برنامه ریزی شده بود را به تعویق می‌اندازیم. در آینده، جزئیات بیشتری را در خصوص این رویداد با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

متاسفانه شرکت اکتیویژن بلیزارد زمان جدیدی را برای برگزاری این لایو استریم مشخص نکرده است. این در حالی است که تعدادی از رویدادها در راستای حمایت از تظاهرات میلیون‌ها آمریکایی، تنها به مدت یک هفته به تعویق افتاده‌اند. بر این اساس، ممکن است که رویداد مذکور نیز طی هفته‌ی آینده به صورت آنلاین و دیجیتالی برگزار شده و اطلاعات بیشتری از این عنوان مورد انتظار با هواداران پر و پا قرص مجموعه‌ی محبوب World of Warcraft به اشتراک گذاشته شود. لازم به ذکر است که شرکت اکتیویژن بلیزارد پیش‌تر نیز به خاطر ملاحظات سلامتی و ایمنی، برگزاری رویداد BlizzCon سال جاری میلادی را در پی همه‌گیری ویروس کرونا لغو کرده بود.

همان‌طور که اشاره کردم، این اولین باری نیست که یک رویداد مرتبط با صنعت بازی‌های ویدیویی در پی مرگ یک فرد سیاه پوست به نام جورج فلوید و جنبش اعتراضی Black Live Matters با کمی تاخیر روبه‌رو می‌شود. پیش‌تر نیز شرکت نامدار الکترونیک آرتز یکی از بزرگ‌ترین مراسم‌های سالانه خود یعنی EA Play Live را به دلیل اعتراض‌ها و ناآرامی‌های اخیر در ایالات متحده آمریکا به مدت یک هفته عقب انداخت. علاوه بر این، وب‌سایت معروف پی‌سی گیمینگ برگزاری مراسم PC Gaming Show را از ۱۷ خرداد ماه (ششم ماه ژوئن) به روز ۲۴ خرداد ماه (سیزدهم ماه ژوئن سال جاری میلادی) موکول کرده است. اولین رویداد ویژه وب‌سایت گیمزرادار به نام Future Gaming Show نیز در راستای حمایت از سیاه پوستان و جنبش مذکور، با یک هفته تاخیر در روز بیست و چهارم خرداد برگزار خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا