مقابله‌ی اکتیویژن با افشاکنندگان اطلاعات بازی COD: Modern Warfare

حرفی از حالت بتل رویال بازی نزنید!

افشاکنندگان اطلاعات بازی Call of Duty: Modern Warfare

وب‌سایت معروف هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter) مدعی است که شرکت اکتیویژن با جدیت کامل به دنبال برخورد با افشاکنندگان اطلاعات بازی COD: Modern Warfare است و چندی پیش احضارنامه‌ای از سوی دادگاه فدرال آمریکا علیه برخی از کاربران انجمن ردیت تنظیم کرده است.

چند ماهی از انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌ی شخصی می‌گذرد. اثری که این بار از جنگ‌های علمی تخیلی فاصله گرفته و دوباره به سراغ نبردهای مدرن امروزی رفته است. این عنوان در طول چند ماه اخیر همواره مورد پشتیبانی استودیوی اینفینیتی وارد (Infinity Ward) قرار دارد و به واسطه‌ی عرضه‌ی رایگان محتوای جدید، هم‌اکنون بازیکنان بی‌شماری را در اقصی نقاط جهان به خود سرگرم می‌کند. هفته گذشته بود که در پی شروع فصل دوم بازی، زمزمه‌هایی از عرضه‌ی حالت بتل رویال برای این عنوان به گوش رسید که ظاهرا تحت عنوان Warzone طی ماه مارس (اسفند و یا فروردین) به طور رایگان در اختیار تمامی بازیکنان قرار خواهد گرفت.

ماجرا صرفا به این مورد خلاصه نمی‌شود و با آغاز فصل دوم، شاهد ایجاد تغییراتی در بخش منوی اصلی بازی هستیم که به گمانه‌زنی‌ها دامن می‌زند. فارغ از این‌ موارد، تا به امروز گزارش‌های زیادی توسط افراد ناشناس در انجمن معتبر ردیت (Reddit) به اشتراک گذاشته شده که در لابه‌لای آن‌ها، انتشار تصویری از پوستر تبلیغاتی حالت Warzone تا حدودی مهر تاییدی بر این ادعاها زده است. با این حال به نظر می‌رسد که شرکت اکتیویژن به‌شدت مخالف افشای اطلاعات بازی COD: Modern Warfare در سراسر فضای مجازی باشد و برای برخورد و مقابله با آن‌ها، به‌تازگی یک احضاریه از سوی دادگاه فدرال ایالات متحده آمریکا علیه فاش‌کنندگان جزئیات بخش بتل رویال تنظیم کرده است.

بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت هالیوود ریپورتر، این شرکت با اشاره به نقض قانون کپی‌رایت (DMCA) احضاریه‌ای از سوی دادگاه ایالات متحده آمریکا دریافت کرده که به دنبال آن، انجمن ردیت موظف است تا تمامی اطلاعات شخصی کاربر Assyrian2410 را در اختیار اکتیویژن قرار دهد. این کاربر اولین فردی است که تصویر مربوط به پوستر حالت بتل رویال MW را در فروم مذکور منتشر و در کنار آن، جزئیاتی در این زمینه فاش کرده است. البته او در حین افشای این پوستر توضیحاتی در خصوص چگونگی دستیابی به این تصویر ارائه نکرد و چه بسا از صحت داشتن آن هم چندان مطمئن نبود.

افشاکنندگان اطلاعات بازی Call of Duty: Modern Warfare

با این حال طبق احضاریه، انجمن ردیت تنها تا روز ۱۰ اسفند ماه (۲۹ فوریه) فرصت دارد که کلیه‌ی اطلاعات کاربر Assyrian2410 را بدون هیچ‌گونه سانسور در اختیار شرکت اکتیویژن قرار دهد. علی‌رغم این‌که ردیت یک پلتفرم آزاد برای انتشار هر مطلب دلخواهی به شمار می‌رود و مسئولیتی در قبال مطالب و کاربران خود ندارد، ولی شرکت اکتیویژن با استناد به قانون کپی‌رایت، ضمن حذف تمامی پست‌های مربوط به بازی جدید خود از این فروم، با جدیت تمام به دنبال برخورد و مقابله با فاش‌کنندگان چنین اطلاعاتی است. هنوز مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظار افشاکنندگان اطلاعات بازی COD: Modern Warfare خواهد بود.

در شایان ذکر است که تصویر فوق به همراه حساب کاربری Assyrian2410 در ۲۴ بهمن ماه امسال (سیزدهم فوریه) از انجمن ردیت حذف شد. افزون بر این، توییت یکی از مدیرهای بخش کال اف دیوتی در انجمن ردیت که با حالت بتل رویال این عنوان در ارتباط بود، چندی پیش حذف شد. جالب‌تر اینکه حساب کاربری TheGamingRevolution که تمامی اطلاعات لو رفته از حالت Warzone بازی Call of Duty: Modern Warfare را تایید کرده هم به‌تازگی مسدود شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا