حق امتیاز ثبت شده‌ی سونی چه قابلیت‌هایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

برتری پلی‌استیشن 5 نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس

سونی

پتنت یا همان حق امتیاز ثبت ‌شده‌ی جدید سونی، احتمالا از قابلیت‌های هیجان‌انگیزی برای کاربران پلی‌استیشن 5 برخوردار است.

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) به‌تازگی طرح جدیدی را به ثبت رسانده که شامل ویژگی‌های جالبی است و برخی از قابلیت‌های کنسول پلی‌استیشن 5 را فاش می‌کند. البته، این قابلیت هنوز برای کنسول نسل آینده‌ی سونی تایید نشده، اما با وجود آن کاربران قادر خواهند بود با استفاده از PlayStation Network بخش‌های ذخیره‌ شده‌ی بازی را با دیگران به اشتراک بگذارند.

با وجود ویژگی ذکر شده برای کنسول نسل آینده‌ی سونی یعنی پلی‌استیشن 5، این کنسول نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس برتری قابل توجهی پیدا خواهد کرد و بخش زیادی از فضای حافظه‌ی کنسول خالی می‌ماند. طبق اطلاعات منتشر شده، این پتنت ثبت شده بخش‌های ذخیره شده را در خود نگهداری و گیم‌پلی بازی را با دیگر کاربران به اشتراک می‌گذارد؛ روشی کاملا جدید در صنعت گیم که می‌تواند تحول زیادی ایجاد کند. در واقع، بازیکنان با کمک این قابلیت می‌توانند به نوعی دموی خود را از بازی مورد نظر ایجاد کنند و آن را در دسترس دیگران قرار دهند.

توجه داشته باشید احتمال آن‌که سونی این ویژگی را به ثبت برساند اما از آن استفاده نکند وجود دارد. در صورتی که این قابلیت در کنسول نسل نهم این شرکت استفاده شود، پلی‌استیشن 5 اولین کنسول دارای این ویژگی شناخته می‌شود.

جالب است بدانید، اخیرا یک اینسایدر به ‌نام روبرتو سرانو (Roberto Serrano) که نسبتا قابل اعتماد است، ادعا کرده که رویداد بعدی سونی در پنجشنبه ۱۷ مرداد امسال (مصادف با ۶ آگوست ۲۰۲۰) برگزار و طی آن اطلاعات تازه‌ای از پلی‌استیشن 5 منتشر می‌شود. او می‌گوید این ایونت یک State of Play خواهد بود. این خبر هنوز از سوی سونی و عوامل آن تایید نشده است.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سونی، پلی‌استیشن 5 قرار است در تعطیلات میلادی پیش رو عرضه شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا