#مهسا_امینی

۱۷ استودیو متفاوت در حال توسعه عناوین انحصاری پلی استیشن!

چنگال‌های تیز سونی برای جنگ کنسولی نسل نهم

بازی‌های فرست پارتی سونی پلی استیشن

جنگ کنسولی طی سال ۲۰۲۱ تب و تاب چندانی نداشت، با این حال جیم رایان (Jim Ryan) نوید سالی پر بار را برای سونی و پلی استیشن داده و به نظر آن‌ها برنامه‌های ویژه‌ای در سر دارند.

رئیس و مدیرعامل بخش سرگرمی‌های شرکت سونی که با نام Sony Interactive Entertainment شناخته می‌شود، طی حضور خود در مراسم CES 2022 از فعالیت ۱۷ استودیو متفاوت روی عناوین فرست پارتی سونی خبر داد. سال گذشته بسیاری از طرفداران سونی از عملکرد ضعیف این شرکت در ساخت عناوین فرست پارتی در برابر رقیب دیرینه یعنی ایکس باکس گله مند بودند و حال اینگونه به نظر می‌رسد که سال ۲۰۲۲ این شرایط به طور کلی تغییر یافته و ما شاهد جنگی تمام عیار خواهیم بود.

برند پلی استیشن که تحت اختیار سونی بوده، بسیاری استودیوهای فوق‌العاده از جمله ناتی داگ، سانتا مونیکا، اینسومنیاک، ساکر پانچ و بسیاری استودیوهای دیگر را تحت اختیار خود دارد. بدون شک استفاده از این استودیوها پس از قدرت نمایی مایکروسافت در نسل نهم دور از انتظار نبود، ولی تردیدی نیست که برنامه‌های مد نظر سونی بسیار جامع‌تر از آن چیزی‌ست که فکرش را می‌کردیم و گمان داریم شاهد بسیاری بازی‌های انحصاری و فرست پارتی از طرف این استودیوها خواهیم بود.

ناگفته نماند که برخی از عناوین در دست ساخت این ۱۷ استودیو پیش‌تر معرفی شده و در این میان می‌توان به بازی‌های Gran Turismo 7 و همچنین God of War Ragnarök اشاره داشت. سونی طی ماه‌های گذشته استودیوهای بسیاری را تحت اختیار خود درآورده و از جمله آن‌ها می‌توان به استودیوهای Firespite و همچنین Bluepoint Games اشاره داشت. شما انتظار دارید سونی طی نسل نهم چه بازی‌هایی را از کدام فرنچایزهای معروف و محبوب خود عرضه کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا